Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="221197"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

Що можна і що не можна робити на Медовий Спас

Old date:
Current date: 2021.09.17
New date: 2021.08.12
0
Медовий Спас складно назвати істотно православним святом, але є у нього і релігійне коріння. Медовий спас 2021 - перший з низки літніх

Медовий Спас складно назвати істотно православним святом, але є у нього і релігійне коріння. Медовий спас 2021 — перший з низки літніх народно-християнських свят, об’єднаних терміном «спас» і відзначають його 14 серпня.

Медовий Спас

Джерело: [email protected]_saint_petersburg

Крім такої явної назви, яка пов’язана зі збором меду, цей день називають ще і Водний Спас, а також Маковий Спас, Мокрий Спас, Маковей і навіть — проводи літа. Саме слово «спас», за однією з версій походить від Христа Спасителя, ну а по інший, більш вірогідній — від слова спасти, що натякає на збір врожаю, який повинен врятувати від голоду в холодну зиму.

Спаси в серпні: перший — Медовий, другий — Яблучний Спас і третій — Горіховий Спас, слідують один за одним до самої осені.

Що можна робити на Медовий Спас 2021

Традіціонно, ось уже багато століть саме в цей день, коли настає Медовий Спас, пасічники починають збір меду з вуликів, і це цілком резонно — адже до середини серпня мед, зібраний бджолами, як правило, вже дозріває. Традиційно перший мед подають до столу — його їдять з хлібом, яблуками, готують медовуху та інші традиційні страви. Обов’язково на Медовий Спас печуть традиційні медові прянікі. Оскільки Маковей ще й православне свято, після збору меду його обов’язково освячують у церкві. Причому принести його потрібно обов’язково в новому посуді — для віруючих це питання принципове.

медовый спас

Джерело: instagram @oatimonina

Але не медом єдиним відомий Медовий Спас, не дарма ж його називають ще й Маковеєм. До середини серпня достигають коробочки з насінням маку, які збирають і використовують у випічці. Саме на Маковея на столі обов’язково присутній страви з маком — пиріжки, булочки, і все, на що вистачить фантазіі. На Маковея освячують не тільки мед і макові голівки, але і воду, особливо важливо саме в цей день освятити новозбудовані колодязі. Можна в цей день купатися в будь-яких відкритих водоймах, це має додати здоров’я, тим більше, що після Маковея купатися вже не можна.

Медовий Спас

Джерело: Fotolia

Посвяченим маком необхідно осипати далекі кути кімнати, так можна захистити себе від нечистої сили — ще один варіант злиття православних традицій з язичницькими забобонами.

Що не можна робити на Маковея 2021

Особливо значущих заборон на Медовий Спас церква не придумала, та й в народі обмеження не віталися. Не можна під час Медового Спаса сердитися, сваритися, особливо з близькими і бажати комусь зла. Вважається що неприємності, які побажаєш в цей день, повернуться до тебе сторицею. На Маковея, 14 серпня, розпочинається двотижневий Успенський піст, який вважається особливо важливим для жінок. Якщо ви збираєтеся його дотримуватися, то вже на Медовий Спас доведеться відмовитися від здоби, тих самих макових булочок і медових пряників, м’яса і риби, а також старанно молитися — адже пост це не дієта, а привід подумати про вічне.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: