Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275530"]
Мама

Що можна і що не можна робити на Медовий Спас

0
Медовий Спас складно назвати істотно православним святом, але є у нього і релігійне коріння. Медовий спас 2023 - перший з низки літніх

Медовий Спас складно назвати істотно православним святом, але є у нього і релігійне коріння. Медовий спас 2023 — перший з низки літніх народно-християнських свят, об’єднаних терміном «спас» і відзначають його 14 серпня.

Медовий Спас

Джерело: instagram@entorium_saint_petersburg

Крім такої назви, яка пов’язана зі збором меду, цей день називають ще і Водний Спас, а також Маковий Спас, Мокрий Спас, Маковій і навіть — проводи літа. Саме слово «спас», за однією з версій походить від Христа Спасителя, ну а по інший, більш вірогідній — від слова спасти, що натякає на збір врожаю, який повинен врятувати від голоду в холодну зиму.

Спаси в серпні: перший — Медовий, другий — Яблучний Спас і третій — Горіховий Спас, слідують один за одним до самої осені.

Що можна робити на Медовий Спас 2023

Традіціонно, ось уже багато століть саме в цей день, коли настає Медовий Спас, пасічники починають збір меду з вуликів, і це цілком резонно — адже до середини серпня мед, зібраний бджолами, як правило, вже дозріває. Традиційно перший мед подають до столу — його їдять з хлібом, яблуками, готують медовуху та інші традиційні страви. Обов’язково на Медовий Спас печуть традиційні медові прянікі. Оскільки Маковій ще й православне свято, після збору меду його обов’язково освячують у церкві. Причому принести його потрібно обов’язково в новому посуді — для віруючих це питання принципове.


медовый спас

Джерело: instagram @oatimonina

Але не медом єдиним відомий Медовий Спас, не дарма ж його називають ще й Маковієм. До середини серпня достигають коробочки з насінням маку, які збирають і використовують у випічці. Саме на Маковія на столі обов’язково присутній страви з маком — пиріжки, булочки, і все, на що вистачить фантазіі. На Маковія освячують не тільки мед і макові голівки, але і воду, особливо важливо саме в цей день освятити новозбудовані колодязі. Можна в цей день купатися в будь-яких відкритих водоймах, це має додати здоров’я, тим більше, що після Маковія купатися вже не можна.

Медовий Спас

Джерело: Fotolia

Посвяченим маком необхідно осипати далекі кути кімнати, так можна захистити себе від нечистої сили — ще один варіант злиття православних традицій з язичницькими забобонами.

Що не можна робити на Маковея 2023

Особливо значущих заборон на Медовий Спас церква не придумала, та й в народі обмеження не віталися. Не можна під час Медового Спаса сердитися, сваритися, особливо з близькими і бажати комусь зла. Вважається що неприємності, які побажаєш в цей день, повернуться до тебе сторицею. На Маковія, 14 серпня, розпочинається двотижневий Успенський піст, який вважається особливо важливим для жінок. Якщо ви збираєтеся його дотримуватися, то вже на Медовий Спас доведеться відмовитися від здоби, тих самих макових булочок і медових пряників, м’яса і риби, а також старанно молитися — адже пост це не дієта, а привід подумати про вічне.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты