Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="265486"]
Материалы на украинском языке

12 ознак нестачі феритину, які викликають анемію

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.04.29
0
Феритин — це залізозв'язуючий білок в організмі, який допомагає краще засвоюватися залізу. Брак феритину може спровокувати розвит

Феритин — це залізозв’язуючий білок в організмі, який допомагає краще засвоюватися залізу. Брак феритину може спровокувати розвиток анемії, причому навіть при нормальному рівні гемоглобіну. Які симптоми вказують на розвиток хвороби — детальніше читайте в статті!

Ферритин, анемия

Джерело: freepik

У чому небезпека дефіциту

Феритин працює в крові та зосереджений в печінці, селезінці, м’язах і кістковому мозку. Він щодня виводиться з організму природним шляхом, а під час менструації у 2 рази більше. Недолік речовини в організмі здатний спровокувати недокрів’я, що дуже небезпечно для здоров’я, оскільки залізо необхідно для нормального функціонування еритроцитів і гемоглобіну. Більш того, без заліза порушується транспортування кисню в кров.

Запаси заліза можуть закінчуватися навіть при нормальному гемоглобіні. В такому випадку виникає латентна залізодефіцитна анемія. Вона майже ніяк не проявляється, але неабияк псує здоров’я. Причина в основному полягає в дефіциті феритину, показники якого можна перевірити тільки за допомогою аналізу крові.

Симптоми нестачі феритину

Зниження кількості білка зазвичай протікає безсимптомно, але при важких формах нерідко з’являються характерні ознаки. Найчастіше вони говорять про вже розвинену анемію.


 1. Швидка стомлюваність;
 2. Ослаблення імунітету, часті застуди;
 3. Задишка, прискорений пульс;
 4. Хронічні мігрені та запаморочення;
 5. Болі в кінцівках через брак кисню);
 6. Дивні смаки — раптово з’являється бажання спробувати крейду, суху крупу; проблеми з дефекацією, запори;
 7. Порушення когнітивних функцій (уваги, пам’яті, координації);
 8. Безсоння;
 9. Блідість і сухість шкіри;
 10. Ламкість нігтів і волосся;
 11. Поява на тілі виразок, а в куточках губ — тріщин.
 12. Можливо і загострення герпесу.

Важливо для майбутніх мам:

Симптомы анемии

Джерело: freepik

Не ігноруйте зазначені симптоми та при їх виникненні обов’язково звертайтеся до лікаря. Особливо це стосується майбутніх мам! Річ у тому, що зниження рівня феритину часта проблема під час вагітності. Дитині для нормального розвитку необхідно залізо і в тому числі білок, тому вона буквально забирає його у мами. Дуже важливо стежити за показниками феритину і гемоглобіну в кожному триместрі.

Щоб підтримувати високий рівень заліза, лікар може призначити спеціальні залізовмісні препарати. Не зайвим буде і вживання продуктів з високим вмістом заліза: печінка, морепродукти, рис, гречка, бобові, волоські горіхи, гранати, яблука. Однак це допоможе, тільки якщо проблема в нестачі заліза. Дефіцит саме феритину потрібно лікувати за допомогою спеціальних препаратів і за рекомендаціями лікаря.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты