Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274327"]
Здоровье семьи

Мавпяча віспа: симптоми та засоби профілактики

0
В світі почала поширюватися  мавпяча віспа. Як вона проявляється, передається та чи є вакцина? Про все це детально розповідаємо в с�

В світі почала поширюватися  мавпяча віспа. Як вона проявляється, передається та чи є вакцина? Про все це детально розповідаємо в статті.

Джерело: Freepik

МОЗ отримало багато запитань щодо вірусу мавпячої віспи — віспоподібного захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. Міністерство розробило інфографіку, у якій зібрало усю відому на сьогодні інформацію щодо захворювання.

В першу чергу потрібно пам’ятати, що панікувати не варто. В Україні випадків захворювання на такий різновид віспи не зафіксовано, повідомляє МОЗ.

Що відомо про мавпячу віспу

Мавпячу віспу викликає вірус, який належить до сімейства вірусів віспи. При цьому він менш заразний і хвороба протікає у легшій формі, ніж звичайна віспа.


Даний вірус поширений у віддалених частинах країн Центральної та Західної Африки, поблизу тропічних лісів. Виділяють два основних штами вірусу — західноафриканський і центральноафриканський.

Мавпяча віспа

Джерело: Freepik

Як передається мавпяча віспа

  • Інфікування відбувається через прямий контакт з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин.
  • Ще одним можливим фактором зараження є вживання м’яса інфікованих тварин, яке не було термічно оброблене належним чином.

Чи може людина заразитися від людини

За даними МОЗ, людина може підхопити вірус мавпи лише за певних умов. А саме в результаті тісного контакту:

  • з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів,
  • ушкодженими ділянками шкіри інфікованої людини або з предметами,
  • біологічними рідинами або матерілами з осередків ураження хворої людини.

У зоні ризику захворювання зазвичай знаходяться члени однієї родини, а також медичні працівники, якщо вони погано дотримуються правил контакту з пацієнтом.

Також інфікуватися можна через плаценту!

Симптоми та ознаки мавпячої віспи

Симптоми та ознаки мавпячої віспи

Джерело: Freepik

Інкубаційний період захворювання (від часу інфікування до появи перших симптомів) зазвичай складає від 6 до 16 днів, але може коливатися від 5 до 21 дня.

Віспа мавп супроводжується гарячкою, сильним головним болем, збільшенням лімфатичних вузлів, болем в спині, у м’язах і сильною слабкістю. Ці симптоми можуть тривати до 5 днів.

Після цього починається період висипки. У 95% випадків висипка виникає на обличчі, а потім поширюється по тілу. Якщо передача вірусу сталася під час статевого контакту, первинним місцем висипання можуть стати статеві органи.

Внаслідок висипання з’являються кірочки. До їх повного зникнення може пройти до 3 тижнів

Профілактика і діагностування віспи мавп

Ознайомлення з інформацією щодо віспи мавп вже є частиною профілактики. Варто також уникати контактів з інфікованими.

Миття рук залишається дієвим способом профілактики багатьох захворювань, зокрема і віспи мавп. Не варто забувати, що не можна торкатися очей, рота та інших слизистих ділянок брудними руками.

Також важливо слідкувати за інформацією Всесвітньої організації охорони здорв’я і нашого Міністерства, які слідкують за виявленням нових випадків.

В Україні інфікованих людей на даний різновид віспи не виявлено. У той же час у країнах Європи, США, Канаді та Австралії вже зафіксовано кілька випадків. Так, Велика Британія повідомила, що кількість заражень зросла вдвічі і сягає 20-ти. Міністр охорони здоров’я Саджид Джавід заявив, що підтверджені 11 нових випадків і багато з них — легкі.

Оскільки двоє інфікованих пацієнтів у Великій Британії приїхали з Нігерії, ймовірно, вони є носіями західноафриканського штаму, який зазвичай протікає у легшій формі. В іншому випадку медичний працівник заразився від одного з пацієнтів.

Однак останні кілька виявлених хворих у Великі Британії не мають зв’язку один з одним чи історії подорожей. Ймовірно, вони підхопили вірус від співгромадян.

Рекомендованим методом діагностики мавпячої віспи є ПЛР-тестування. Для цього досліджується вміст або покриви висипань. Відомо також, що від мавпячої віспи захищає вакцина від звичайної віспи.

В будь-якому випадку хвилюватися не варто. Користуйтеся правилами профілактики вірусних захворювань та слідкуйте за повідомленнями офіційних джерел — МОЗ, ВООЗ.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты