Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="280842"]
Развитие

12 досягнень першого року: як розвиватися ще швидше

0
Звіряйтесь з нашою програмою-мінімум на кожен місяць першого року, але враховуйте індивідуальні особливості. Не квапте малюка – с�

Звіряйтесь з нашою програмою-мінімум на кожен місяць першого року, але враховуйте індивідуальні особливості. Не квапте малюка – стимулюйте його розвиток!

малюк, новонароджений

Джерело: freepik

У перший рік відбувається найінтенсивніший розвиток дитини! Вона росте і змінюється щогодини, щодня, щомісяця. Не проґавте цей дорогоцінний час, насолоджуйтесь тим, що можете показати дитині новий світ! Наведені показники за кожен місяць умовні. Але якщо малюк істотно відстає у розвитку, покажіть його фахівцям.

1 місяць Малюк пристосовується до зовнішнього світу. Він впізнає маму по запаху і найбільше хоче, щоб вона була весь час поряд. Пам’ятайте, що зараз дитині дуже важливі ваші дотики. Якщо провести пальцем по стопі, вона відсмикне ніжку; доторкніться пальцем до губ малюка — і він складе губки трубочкою; вкладіть палець дитині в ручку — і вона міцно стисне його.

розвиток дитини на 1 році життя

Джерело: pixabay.com

2 місяці Малюк зосереджує погляд на обличчі дорослого чи нерухомому предметі. Повертає голівку на звук. Два місяці, а вже посміхається! Знайомте малюка з предметами різних форм та кольорів.


3 місяці Тримає голову, пожвавлюється побачивши маму, гукає. Активно махає ручками та ніжками. Говоріть з малюком, використовуючи різну інтонацію.

4 місяці Бере іграшки, відрізняє близьких від незнайомих. Дитина вже легко перевертається зі спини на животик. Називайте кольори іграшок та предметів.

5 місяців Агукає, намагається повторювати нові звуки. Малюк все тягне до рота, вже краще орієнтується у просторі. Використовуйте м’яч у щоденних іграх.
6 місяців Реагує на своє ім’я, белькоче. Навчився сідати, намагається повзати, бере іграшку з різних положень. Грайте в хованки, накриваючи предмети хусткою або ховаючи обличчя.
7 місяців Повзає та сидить. Знаходить поглядом предмет у звичному місці. Малюк впевненіше володіє своїм тілом. Любить стукати брязкальцем. Показуйте книжки із цупкого паперу.

розвиток дитини на 1 році життя

Джерело: freepik

8 місяців Сам сідає і лягає. Крихітка вільно повзає у всіх напрямках. Маля вже встає і опускається, тримаючись за опору. Дає ручку і махає нею. Запитуйте «Де?» — малюк шукатиме предмети.
9 місяців Повторює склади, знаходить предмети у нових місцях. Крихітка намагається стояти без опори, намагається ходити, тримаючись за опору. Малюк уміє сідати і вставати з будь-якого положення. Якщо малюк п’є із чашки, то вже сам тримає її. Пропонуйте брати ручками яблучко, печиво.

10 місяців Подає названу іграшку. Крокує вздовж опори, стоїть, тримаючись за неї. На ваше прохання малюк готовий щось відкрити, закрити, витягти або покласти предмети. Просіть!
11 місяців Стоїть сам. Освоїв пірамідку, встає, нагинається. Ходить за руку, тримає іграшку, жмакає папір.
12 місяців Намагається ходити. Грає із сюжетними іграшками (машинки, посуд, будиночок). Дуже радіє похвалі.

ГОВОРИМО І ПОКАЗУЄМО!

Для малюка важливими є всі елементи спілкування: погляд, голос, емоції, дотики. Діти мам та татусів, які активно спілкуються з малюком, більш ініціативні, краще використовують засоби самовираження, демонструють різні емоції. Не забувайте про пальчикові ігри. Вибирайте малюкові іграшки за віком, які розбудять його фантазію та інтерес до пізнання навколишнього світу. Крихітка почав повзати, вставати, ходити — забезпечте безпеку. Цікаві ручки люблять залазити усюди: насамперед у розетки. На них мають стояти заглушки!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты