Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277332"]
Развитие

Чому дитині корисно повзати та як їй допомогти

0
Розвиток дітей відбувається за індивідуальним графіком, проте всі проходять певні етапи, кожен з яких важливий для майбутнього. Од

Розвиток дітей відбувається за індивідуальним графіком, проте всі проходять певні етапи, кожен з яких важливий для майбутнього. Один із таких етапів – повзання.

Чому дитині корисно повзати та як їй допомогти

Джерело: Shutterstock

Як правило, малюк починає робити перші спроби повзати до 6 місяців, коли він вже добре вміє перевертатися зі спинки на живіт і назад. Зазвичай до цього віку кістково-м’язова система малюка досить зміцніла, і він вже може сидіти самостійно. Цей термін є дуже умовним і може відрізнятися на кілька місяців як в однин, так і в інший бік.

НАВІЩО ДИТИНІ ПОВЗАТИ

Педіатри наполягають – пропускати період повзання ідея не з найкращих, оскільки це природна послідовність поступового розвитку всіх систем та органів малюка.

  1. Насамперед повзання дозволяє поступово зміцнювати та тренувати м’язи спини, ніг та рук – так відбувається підготовка до прямоходіння. Акцент на слові «поступово». Комаровський стверджує, що діти, які пропустили етап повзання, у майбутньому частіше страждають на біль у спині.
  2. Повзання відкриває для дитини новий світ, вона отримує більшу свободу, може переміщатися без допомоги батьків у потрібному напрямі. Це стимулює активне формування нейронних зв’язків у невеликому мозку.
  3. Малюк знайомиться з підлогою, на яку йому не раз доведеться впасти, коли він навчиться ходити ніжками.
  4. До додаткових плюсів повзання можна віднести і розвиток дрібної моторики — з’являються нові можливості для дослідження різних поверхонь, від щілин між паркетинами, до ворсинок килимового покриття.
Чому дитині корисно повзати, дитина не повзає, коли діти починають повзати

Джерело: [email protected]

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ПОВЗАТИ

Насамперед варто розуміти, що будь-яке стимулювання дій дитини, чи то сидіння, повзання чи ходіння, до того, як у нього самого проявиться бажання, не на користь розвитку малюка. Тому сучасні педіатри проти всіляких «вертикалізуючих» пристроїв типу ходунків. Вважається, що набагато корисніше надихнути малюка до повзання, перш ніж він стане на ніжки.


  • Коли дитина лежить на животі, лягайте напроти неї, розмовляйте, кличте до себе.
  • Покладіть яскраву іграшку, яка цікава малюку, на невеликій відстані від нього, щоб він захотів до іграшки дотягнутися.
  • Дуже добре, якщо в будинку є старша дитина, яка може показати малюкові, як саме потрібно повзти. Наслідування – основний спосіб навчання в дітей.
  • Якщо малюк готовий повзти – він поповзе, а ваше завдання йому не заважати та забезпечити безпечний простір для повзання. Для цього лягайте на підлогу та огляньте простір з позиції дитини. Так ви зможете побачити потенційно небезпечні предмети, які потрібно прибрати.

ДИТИНА ПРОПУСТИЛА ПОВЗАННЯ, ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ

Буває і так, що малюк категорично проти повзання і йому куди цікавіше стати на ніжки і вчитися крокувати. Якщо це відбувається за його власним бажанням, а не батьки підштовхують дитину до ходіння, нічого страшного в цьому немає. Проте, Комаровський наполягає — навіть якщо етап повзання пропустили, все одно грайте з малюком на підлозі, хай він поповзає бодай у грі. Це допоможе правильному та поступовому розвитку хребта та зміцнить м’язи спини, навантаження на які при ходінні дуже велике.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты