Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275923"]
Питание

12 помилок при введенні прикорму

0
Дитина погано їсть? До вподоби лише обрані продукти? Жує лише під мультики? Обід та скандал часто у парі? Це результати помилок, яких

Дитина погано їсть? До вподоби лише обрані продукти? Жує лише під мультики? Обід та скандал часто у парі? Це результати помилок, яких ви припустилися в період введення прикорму!

прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

Тему прикорму багато мам просто не встигають вивчити глибоко. Можливо, це пов’язано з тим, що через два тижні після пологів здається, що тепер ви довгі роки лежатимете в ліжку або носите малюка на руках, ходячи по квартирі. Молодій мамі здається, що день, коли потрібно буде вводити прикорм, настане… ніколи. Або дуже нескоро. А якщо так, то й думати про це поки що рано. Потім розберемося.

МАМА У ПОШУКУ

Перші шість місяців добігають кінця, і тут мама згадує, що настав час уже щось міняти в харчуванні дитини! На її запит валиться купа інформації, часто суперечливою. Буває, жінка надихнеться популярним нині методом педагогічного прикорму та вирішує ним користуватися, бо це просто, природно, і «не так, як у всіх». Але, не вивчивши глибоко цей вид прикорму, вона несвідомо робить помилки, що призводять до несподіваних результатів. Не дуже тішить.

Подумайте! Звідки беруться діти, що погано їдять? Де роблять дітей-моноїдів? Як виходять підрослі поросята? І що робити із жагою солодкого?


прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

ПРИЧИНИ ПРОБЛЕМ З ХАРЧУВАННЯМ

Грамотний прикорм – запорука здоров’я людини на все життя! Існують основні принципи введення прикорму, яких важливо дотримуватися. І помилки, які роблять дуже багато батьків!

ПОМИЛКИ СЕРЙОЗНІ  Ведуть до порушень у харчовій поведінці і можуть погано позначитися на здоров’ї дитини:

 •  коли змушують їсти насильно (виникає огида до їжі);
 •  карають за не з’їдений обід (страх убиває навіть той апетит, який був);
 •  змушують їсти страву, яка не подобається (потім не хочеться куштувати будь-яку нову їжу);
 •  годують під мультики (формують асоціацію процесу харчування з розвагою, а потім їжа без мультиків «не йде»);
 •  дають багато солодкого, малокорисних перекусів і солодких напоїв (дитина в результаті не може з’їсти обід);
 •  привчають їсти тільки дитячі каші, і потім у 2 роки дитина не їсть нічого, крім них;
 •  довго дають тільки перемелені продукти (дитині, яка вперше вчиться жувати і ковтати шматочки після 1,5 років, складніше і небезпечніше це робити, ніж у 8 місяців. А буває, що вона взагалі відмовляється від цього).
прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

ПОМИЛКИ ОРГАНІЗАЦІЙНІ  Можуть не зашкодити, але іноді вони впливають на результати прикорму:

 • годують окремо від дорослих (крихітка не бачить приклад, і його складно долучити до процесу);
 • припиняють спроби їсти самостійно, щоб було менше бруду (може розладнатися і перестати їсти або втратить інтерес до самостійного харчування, і мама годуватиме ще довго);
 • не пропонують їжу, очікуючи, що дитина повинна сама просити/брати (це підходить дітям старше 9-12 місяців, коли вони ВЖЕ долучені до прикорму);
 • дитина старше 1,5 року не знає смаків сімейної кухні, їй готують зовсім інше;
 • щоразу після обіду дають солодке (дитина може просити їсти знову і знову заради цього).

А ще важливий стан мами! Ми заглибилися в тему і стільки всього вивчили, начиталися, наслухалися… Зрештою, зробили висновок, що все дуже складно… І напружилися. Будь-яка нормальна людина запідозрить недобре, якщо хтось дуже нервовий і тривожний йому щось пропонує поїсти… Перевірено: мама нервує — малюк їсти не буде.

Більше по темі: Instagram: anastasia_karchenkova; anastasiakarchenkova.com; #карченкова_прикорм


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты