Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="283249"]
Питание

8 основних ознак, що час вводити прикорм

0
Як батькам дізнатися, що час для знайомства з прикормом настав? Адже надто ранній прикорм може завдати крихітці шкоди, як і пізній.

Як батькам дізнатися, що час для знайомства з прикормом настав? Адже надто ранній прикорм може завдати крихітці шкоди, як і пізній.

перший прикорм

Джерело: Shutterstock

Сучасні педіатри та дієтологи радять не вводити перший прикорм до 6-місячного віку (діткам на штучному вигодовуванні – до 5,5 місяців). Але не забуваємо, що у кожної дитини свої терміни. Тому є інші ознаки, крім вікових, за якими батьки можуть зрозуміти: час настав!

8 ОСНОВНИХ ОЗНАК

Отже, можна вводити прикорм, якщо:

 1. Малюк подвоїв свою вагу (недоношені дітки — у 2,5 раза) і важить понад 6 кг, а його травна система працює як годинник.
 2. У малюка сходить нанівець виштовхувальний рефлекс (той, який заважав напоїти малюка водою або ліками), і малюк справляється з ковтанням їжі.
 3. Дитина впевнено тримає голову, може відвернутися, повідомляючи мамі, що наїлася.
 4. Малюк уміє сидіти. Їсти лежачи небажано так легко подавитися.
 5. Крихітка не наїдається, прикладаючись до грудей близько 10-12 разів на добу. Дітям на штучному вигодовуванні вже мало 900-1000 мл молочної суміші на день. Скорочується звичний проміжок між годуваннями.
 6. Маля вже вміє тримати в руці предмет, а потім класти його собі в рот.
 7. Дитина абсолютно здорова, кращі знайомити малюка з новою їжею після (або до) щеплення — як мінімум 3-4 дні.
 8. У дитини з’явився харчовий інтерес: він хоче не просто посидіти разом з усіма за столом, а дотягнутися до вмісту маминої тарілки, втягнути шматочок у рот.
Поради щодо введення прикорму

Джерело: Shutterstock

Поради щодо введення прикорму

 1. Починайте з простих пюре: Спершу пропонуйте однокомпонентні овочеві або фруктові пюре, щоб спостерігати за реакцією дитини на нову їжу.
 2. Будьте терплячими: Дайте дитині час звикнути до нових смаків і текстур. Не змушуйте її їсти, якщо вона не проявляє інтересу.
 3. Стежте за алергічними реакціями: Після введення нового продукту зачекайте кілька днів, щоб виявити можливі алергічні реакції.
 4. Робіть їжу різноманітною: Після того, як дитина звикне до прикорму, розширюйте асортимент їжі, щоб забезпечити її необхідними поживними речовинами.

«ЛОЖЕЧКУ ЗА МАМУ»

Не перегодовуйте дитину. Розвивайте культуру харчування з першої ложки. Оскільки приготування їжі — один із проявів батьківського піклування, часто мама вимагає від малюка прийняти цю турботу незалежно від його бажання. Тоді пізніше малюк може поставити ультиматум: «Іграшку не купили — не їстиму!»


Готуйте, щоб вгамувати голод малюка. Тоді ви не образитеся, якщо пюре виявиться виплюнутим. А повага до чужої праці у малюка з’явиться пізніше, якщо батьки спочатку виявлять повагу до його бажань, у тому числі харчових.

Введення прикорму – це важливий етап у житті дитини, і потрібно орієнтуватися на її готовність до цього процесу. Звертайте увагу на фізичні та поведінкові ознаки, які свідчать про те, що малюк готовий до нових смаків і текстур. Пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, і підходьте до цього процесу з терпінням та любов’ю.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
прикорм
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты