Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="222922"]
молоко, лактазна недостатність, замінники молока, кальцій, скільки потрібно дитині кальцію, норми вживання кальцію, безглютенова дієта, чим можна замінити молоко, кальций, безглютеновая диета, аллергия на молоко, лактазная недостаточность

Правда про молоко: користь та непередбачувані наслідки, про які ви й не здогадувалися

Old date:
Current date: 2024.06.16
New date: 2019.08.16
0
Поделиться:
З давніх-давен люди вживали молоко різних тварин: корів, кіз, віслюків, овець, кобил, верблюдів. Молоко завжди асоціювалося із добро�

З давніх-давен люди вживали молоко різних тварин: корів, кіз, віслюків, овець, кобил, верблюдів. Молоко завжди асоціювалося із добробутом, а продукти із нього — з відчуттям ситості та здоров’ям. А як зараз?

молоко, козине молоко, коров"яче молоко, лактазна недостатність, замінники молока, кальцій, скільки потрібно дитині кальцію, норми вживання кальцію, безглютенова дієта, чим можна замінити молоко, кальций, безглютеновая диета, аллергия на молоко, лактазная недостаточность

Джерело: Shutterstock

Останнім часом думки провідних «молочних» експертів розділилися: деякі продовжують наполягати, що вживання молока корисне, а деякі переконують нас, що шкода очевидна і наслідки непередбачувані.

PRO

Молоко — джерело кальцію, що легко засвоюється. І це — чиста правда. Легкий для перетравлювання жир та вітамін D, що також міститься у молочних продуктах, сприяють всмоктуванню кальцію та правильному розподілу цього елемента в організмі.

Здорова альтернатива Кальцій міститься не лише в молоці, адже він — один з елементів, що дуже часто зустрічається в природі. Кунжут, горіхи, насіння, капуста, броколі, білі боби, тофу, сардини — ось лише неповний список продуктів, що також слугують надійними природними джерелами кальцію.


Молочний білок містить всі необхідні для тіла людини амінокислоти — крихітні «цеглинки», з яких складаються всі білки. Виділяють 20 основних різновидів амінокислот, 8 (в дитячому та похилому віці 9) з яких є незамінними, тобто не можуть утворюватися в організмі, а мають потрапляти з їжею. Навіть якщо дитина з різних причин не отримує м’яса й риби, молочний білок здатний повністю компенсувати потребу в усіх амінокислотах.

Здорова альтернатива Якщо маленький не вживає молока, інші продукти тваринного походження повністю компенсують потребу в амінокислотах. М’ясо, риба, яйця — надійні джерела повноцінних білків.

Молоко, масло, сметана — джерела вітамінів А і D. Це жиророзчинні вітаміни, що засвоюються лише у присутності жирів, яких цілком достатньо в молоці. Крім того, і сам молочний жир перетравлюється досить легко.

Здорова альтернатива Яйця, риба, яловича або куряча печінка також містять вітаміни А та D. Вітамін D утворюється у шкірі людини під дією сонячого світла, отже, прогулянки у світлу пору дня також поповнюють його запас. Провітамін А (каротин) є у всіх овочах і фруктах жовтого, помаранчевого та червоного кольорів. Проте на повноцінний вітамін А він перетворюється лише у присутності жиру, отже, червоний перець чи моркву варто вживати з олією, а яблуко та апельсин — з горіхами і насінням.

Молочні продукти — відносно доступний спосіб отримати повноцінне харчування. Треба про-явити неабияку винахідливість і докласти певних зусиль, щоб скласти раціон для задоволення всіх потреб у калоріях та необхідних речовинах без молочних продуктів. Йогурт чи склянка молока може стати цілком повноцінним перекусом, з м’якого сиру можна приготувати безліч смачних і корисних страв, а твердий сир забезпечить надійне насичення під час тривалого робочого дня.

молоко, козине молоко, коров"яче молоко, лактазна недостатність, замінники молока, кальцій, скільки потрібно дитині кальцію, норми вживання кальцію, безглютенова дієта, чим можна замінити молоко, кальций, безглютеновая диета, аллергия на молоко, лактазная недостаточность

Джерело: instagram@fermerprodukt

CONTRA

Білок коров’ячого молока стоїть на першому місці серед харчових алергенів, особливо у молодшому дитячому віці.
Алергія та непереносимість молочних білків зустрічаються, за різними даними, у 2–6 % дітей та приблизно 1 % дорослих і проявляються частіше у вигляді шлунково-кишкових та шкірних розладів. При цьому у 40 % випадків має місце перехресна реакція з білками козиного молока. Навіть якщо дитина перших місяців життя знаходиться на виключно грудному годуванні, часточки коров’ячого білка можуть потрапляти в її організм з маминим молоком. На щастя, майже в половини малюків непереносимість молочних білків зникає вже до першого дня народження, а у 80 % — до трьох років.

Що робити? Уникати вживання коров’ячого чи козиного молока слід лише за наявності симптомів непереносимості або у дітей з високим ризиком розвитку алергії (наприклад, за наявності алергічних захворювань у батьків). Якщо крихітка та його мамуся почуваються добре, будь-які харчові обмеження не мають сенсу.

Лактазна недостатність — вкрай рідкісне захворювання (якщо казати про природжену лактазну недостатність), і зараз, на жаль, спостерігається зловживання цим діагнозом. Переважна більшість малюків легко перетравлюють молочний цукор — лактозу, бо вона є основ­ним вуглеводом материнського молока. З віком активність ферментів, що розщеплюють лактозу, знижується, тому в багатьох дорослих вживання молока може викликати неприємні симптоми у вигляді проносу, здуття, дискомфорту в животі.

Що робити? При підозрі на непереносимість лактози просто не вживайте молоко 1–2 тижні. Стан покращився? Запропонуйте пацієнту випити півсклянки молока. Якщо симптоми виникли знову, доведеться відмовитися від молочних продуктів або використовувати безлактозні вироби. Ну а якщо протягом двох тижнів відмови від молока стан здоров’я не змінився, слід пошукати інші причини хвороби.

Молоко сільськогосподарських тварин — вкрай незбалансований продукт для немовлят. І це правда. Надлишок фосфору та білка, перешкоджання всмоктуванню заліза, погане засвоєння незрілим кишківником малечі — це лише неповний перелік проблемних питань. Фахівці з різних країн давно дійшли висновку, що найкращим харчуванням для малюків до року є грудне молоко, а за його відсутності — адаптовані суміші.

непереносимость лактазы, лактаза, недостаточность лактазы, непереносимость белка коровьего молока, анализы, диета, молоко, козине молоко, коров"яче молоко, лактазна недостатність, замінники молока, кальцій, скільки потрібно дитині кальцію, норми вживання кальцію, безглютенова дієта, чим можна замінити молоко, кальций, безглютеновая диета, аллергия на молоко, лактазная недостаточность

Джерело: Shutterstock

Вживаймо молоко правильно!

 • До 10–12 місяців вживання коров’ячого (козиного та іншого) молока вкрай небажане, а у віці 1–3 років має бути «дитяче» та обмежене до 500 г/добу.
 • За відсутності проносу, здуття живота, алергічних проявів молоко та кисломолочні продукти можна вживати дітям після 3 років та дорослим. Не варто відмовлятися від прекрасного джерела кальцію та вітамінів.
 • Молочні продукти мають бути лише помірної жирності: молоко та кефір з показниками 2–3,5 %, м’який сир — 7–10 %, сметана — 15– 20 %. Знежирені продукти практично не містять вітамінів А та D.
 • Не варто запивати молоком м’ясо, фрукти, свіжі овочі та інші продукти, що є джерелами заліза, бо молочний білок перешкоджає нормальному засвоєнню останнього.

Вміст кальцію у різних продуктах

 1. Молоко (склянка 250 г) — 291–322 мг
 2. Сир чедер або моцарела (100 г) — 800-1000 мг
 3. М’який кисломолочний сир (150 г) — 146-265 мг
 4. Натуральний йогурт (175 мл) — 263–275 мг
 5. Броколі (100 г) — 47 мг
 6. Мигдаль (100 г) — 264 мг
 7. Сардини в олії (100 г) — 383 мг

Норми споживання кальцію дітьми залежно від віку

Діти до 6 місяців — 200 мг
Від 7 до 12 місяців — 260 мг
Від 1 до 3 років — 700 мг
Від 4 до 8 років — 1000 мг
Від 9 до 18 років — 1300 мг

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты