Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277209"]
дитина, ребенок, хлопчик, мальчик

Ознаки відновлення дитячої психіки після травми

Old date:
Current date: 2024.02.27
New date: 2023.09.04
0
Поделиться:
 Оптимістичне. А я б хотіла сьогодні зосередити увагу на "добрих новинах" - ознаках відновлення чи стабілізації стану дітей різного

 Оптимістичне. А я б хотіла сьогодні зосередити увагу на «добрих новинах» — ознаках відновлення чи стабілізації стану дітей різного віку, які ми можемо зараз спостерігати. Наші діти (і ми) молодці!

Ознаки відновлення дитячої психіки після травми

Джерело: freepik

  • Ігри: багато дітей повертаються до вільної, сюжетної гри. (Рольової гри, гри не з одною — двома, а різними іграшками,  різними сюжетами, що розвиваються під час самої гри. (Коли дитина грає в гру з одним (травматичним) сюжетом — для нас сигнал, що вона шукає «вихід» зі складної ситуації).
  • Творчість: Змінюються теми та сюжети в малюнках. В малюнках знов з’являється відчуття простору, знов діти починають промальовувати небо, землю, поступово у багатьох повертаються «здорові» пропорції тіла. Багато дітей почали обирати різноманітнішу гаму кольорів.

Діти знов починають робити 3Д моделі, створюють плани будівель, кімнат.

В творчості розширюють вибір матеріалів — обирають і малювання олівцями, і маркерами, і фарбами, чи обирають пластилін і грають кінетичним піском.

  • Когнітивні процеси — поступово повертається можливість читання.

(Про навчання та концентрацію уваги поки не можу сказати)


  • Цікавість для мене найрадісніша ознака — до дітей повертається цікавість. Вона може проявлятись в загальному дозволі собі нового і в питаннях: а чому, а як це влаштовано, а можна, я спробую…
Ознаки відновлення дитячої психіки після травми

Джерело: freepik

(Є інші питання, які пов’язані з контролем і тривогою — а що буде далі, а потім, а потім; а що відбуватиметься, коли ми приїдемо, а що буде, якщо щось станеться)

Цікавість протилежна страху.  Вона повертається, коли страху стає менше. (Але ми ж пам’ятаємо, що страх все ж має відгальмувати те, що в цікавості і пошуках нового може бути небезпечним. Він в «оптимальному варіанті» додає обережності).

  • Контакти:  діти більше проявляють цікавості до спілкування. Якщо раніше вони були сфокусовані на батьках (яких боялись відпустити), зараз поступово можуть розширювати коло спілкування з дітьми та дорослими.
  • Теми та ознаки вікових криз: повернулися «вікові теми», ознаки «нормальних» вікових криз. Та питання про секс, відносини, гроші.
  • Складний для батьків пункт. Коли дитина починає процес відновлення, вона повертається спочатку до тієї фази, в якій її застала криза. І діти, які були в стані мобілізації «видихають» — можуть повертатися до страхів, істерик, проявів, які були раніше.
  • Одяг: дитина раптово може попросити придбати їй інший одяг -(обираючи нові моделі, фактуру, колір). Якщо ми спостерігали, що дитина відмовляється від нового — ця динаміка позитивна.
діти, дети, дівчата, девочки, телефон

Джерело: freepik

  • Іжа: дитина починає розширювати кількість продуктів. Починає куштувати нове.
  • Сон (Дитина спить більше чи менше, ніж раніше, чи просинається вночі): «будь які зміни можуть бути як раз про відновлення після травми. Більше спить — мозок відпрацьовує травмівні події, менше — вже не потребує цього).

Ці ознаки можуть бути й у дітей, що зараз в Україні, і у тих, хто за кордоном.

(Будь ласка, додавайте пункти із вашого досвіду, якщо це спостерігається у багатьох дітей)

Ми маємо бути уважними до ознак стресу — ці знання важливі, щоб не пропустити, коли дитині потрібна підтримка та втручання спеціалістів. Але я так хочу, щоб «добрих новин» у нас було все більше і більше.

Обіймаю, Родино❤️як хочу Перемоги


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты