Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="268832"]

Очі підлітка: як вчитися та не втрачати зір?

Old date:
Current date: 2024.02.28
New date: 2021.09.13
0
Поделиться:
Зорова система сучасного підлітка витримує величезні навантаження. Поспостерігайте за сучасними дітьми: у якому ритмі вони живут�

Зорова система сучасного підлітка витримує величезні навантаження. Поспостерігайте за сучасними дітьми: у якому ритмі вони живуть? Навчання, виконання домашніх завдань, а у період відпочинку — частіше за все перегляд телевізору, комп’ютерні ігри або смартфон.

Очі підлітка: як вчитися та не втрачати зір?

Джерело: Instagram @pressrkomi

Не дивно, що із 2000 року ВООЗ відмічає короткозорість у 40-60% підлітків до 17 років.

Навантаження на очі під час навчання

Людське око сформоване таким чином, щоби завжди пристосуватися до нових умов. У звичайному житті дитина дивиться вгору, вниз, убік, на далекі відстані та на близькі. Погляд постійно переводиться з предмета на предмет. Це сприяє нормальній акомодації ока, його зволоженню.

У віці до 18 років це особливо важливо, адже зорова система тільки формується.


Що ж відбувається під час навчання?

 • Дитина постійно перебуває за книгою, зошитом, монітором.
 • Погляд сконцентровано в одній-двох точках.
 • Кліпання відбувається вкрай рідко, що сприяє напруженню та сухості очей.
 • Зорова система “натренована” лише на близькі відстані.

Згодом все це може призвести до розвитку короткозорості, і на далекі відстані дитині стає дивитися важко.

Додатковим фактором, що сприяє розвитку короткозорості, є відсутність прогулянок. Вчені давно відмічають, що у підлітків, які менше часу проводять на свіжому повітрі, міопія розвивається частіше і швидше прогресує. Ймовірно, це пов’язано із насиченням тканин зорової системи киснем, отриманням віт.Д.

Очі підлітка: як вчитися та не втрачати зір?

Джерело: Instagram @akterka_klever

Дистанційне навчання: як зберегти зір

Варто розуміти, що гаджети, як такі, не є “ворогом номер один” для зорової системи. Вони допомагають вчитися, пізнавати світ, але важливий баланс їх використання. Корисно знати, як поводити себе під час дистанційного навчання:

 1. Одразу встановіть правило відстані:
Від монітора до очей Від книги до очей Від зошита до очей
50-60 см 35-40 см 30-35 см
 1. Намагайтесь підтримувати баланс 20-20-20: 20 хвилин дитина проводить за монітором, потім на 20 секунд переводить погляд у вікно, ще 20 секунд активно кліпає очима для їх зволоження та зняття напруги.
 2. Якщо можливо, використовуйте книгу, щоб замінити електронний варіант.
 3. Під час перерви між дистанційними уроками не дозволяйте дитині будь-які гаджети, включаючи телевізор.
 4. Налаштуйте монітор. Особливо важливі контрастність та яскравість. Вони повинні бути адаптовані під освітлення у приміщенні.
Очі підлітка: як вчитися та не втрачати зір?

Джерело: Freepik

Профілактика

Щоб довше зберегти зір дитини, намагайтесь дотримуватися загальних правил профілактики:

 • Під час роботи із книгою, монітором, слідкуйте, щоб у дитини була правильна постава. Якщо спина схожа на “колесо”, то відстань 30-40 см до книги та зошита важко витримати.
 • Освітлення та організація робочого місця. Навіть якщо у кімнаті світло, подбайте про додаткове джерело освітлення — настільну лампу.
 • Останній перегляд книги або гаджета дитиною повинен відбуватися за 1-2 години до сну. Це дає змогу зоровій та нервовій системі краще розслабитися та відпочити.
 • Фізичні навантаження. Якщо у дитини є серйозна зорова патологія, фізичні вправи під забороною. Але мова не йде про аномалії рефракції. При міопії (короткозорості), гіперметропії (далекозорості) й астигматизмі займатися фізкультурою можна і потрібно. Особливо важливі активні ігри — баскетбол, футбол, теніс. Під час них треба слідкувати за м’ячем, що підтримує здорову систему і тренує акомодацію ока.
 • Дієта з включенням продуктів, які важливі для зору. Ягоди, морепродукти, овочі та фрукти містять необхідний заряд вітамінів і мінералів для зорової системи.
Очі підлітка: як вчитися та не втрачати зір?

Джерело: Instagram @pifagorka54

Як коригувати аномалії рефракції у підлітка?

Розвиток зорової системи відбувається постійно, аж до 18 років. Тому варто відвідувати офтальмолога щороку для перевірки гостроти зору для вчасного виявлення патологій зорової системи.

У ранньому віці спостерігається далекозорість, пов’язана із фізіологічною будовою ока, яка з ростом і розвитком дитини зникає   (часом вона проходить).

У деяких випадках лікарі призначають окуляри. Це найбільш зручний та поширений вид оптичної корекції. Для дітей старшого віку, при наявності аномалій рефракції, можна застосовувати контактні лінзи. Важливо навчити дитину правильно ними користуватися. А от лазерна корекція зору до 18 років не рокомендована, адже зорова система ще змінюється, око росте і підібрати точні параметри корекції важко.

Щоб перевірити та скорегувати зір дитини, звертайтеся до професійних офтальмологічних центрів. Так, в офтальмологічному центрі Новий Зір вам запропонують не лише комп’ютерну діагностику, а й прогресивні методи корекції і лікування дитячого зору. Наприклад, застосування апаратних методик терапії захворювань ока. Для корекції аномалій рефракції пропонують нічні контактні лінзи, які дитина одягає перед сном, вранці знімає і протягом дня зберігається хороша гострота зору.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты