Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="277828"]
Девочка, дівчинка

Корисна інформація про цистит у дітей

Лідія Бабич

Дитячий лікар, педіатр Центру «Педіатрія з любов’ю». Про здоров’я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Facebook, Instagram

Old date:
Current date: 2024.02.21
New date: 2024.01.31
0
Поделиться:
Цистит - запальний процес в сечовому міхурі. Досить поширена ситуація. Обговоримо і розберемося як правильно діяти. Коли може т�

Цистит — запальний процес в сечовому міхурі. Досить поширена ситуація. Обговоримо і розберемося як правильно діяти.

Девочка, дівчинка

Джерело: Freepik

Коли може трапитися цистит? — В будь-якому віці.

Що викликає цистит? — Бактерії. Перш за все кишкова паличка. Це мікроб, який має мікро-джгутики, такі рухливі ворсинки. Завдяки ним кишкова паличка може рухатися вгору по уретрі, долаючи напрям потоку сечі. Потрапивши в сечовий міхур, ця бактерія викликає запалення і скарги.

Можуть бути і інші збудники циститу? Чітку причину допомагає встановити бак.посів сечі.


Симптоми циститу:

  • почащене сечовипускання маленькими порціями
  • хибні позиви до сечовипускання
  • болісне сечовипускання
  • дискомфорт, біль внизу живота, в промежині

Температура НЕ характерна для циститу. Описані скарги + лихоманка, порушення загального стану вказують на більш серйозну інфекцію сечовивідних шляхів (наприклад, пієлонефрит).

У маленьких немовлят прояви циститу можуть бути дещо розмиті. Дитина нетипово неспокійна, порушення сну (нетипові пробудження, яких раніше не було), плач при сечовипусканні.

Діагноз «цистит» ставиться по аналізу сечі (лейкоцити, бактерії, слиз, каламутність, епітелій). За відсутності лихоманки для діагностики циститу здавати кров не потрібно.

дитина малюк

Джерело: Freepik

Як саме зібрати сечу для аналізу? — Від правильності збору сечі для аналізу буде залежати план лікування.

  • Пакетик-сечоприймач це найменш точний спосіб. Обов’язково підмийте дитину і просушіть шкіру перед збором сечі. Оптимально потримати дитину над баночкою, щоб дочекатися сечовипускання. Так, це досить довго. Але варто саме так.
  • Контейнер бажано купити в аптеці стерильний. Сеча має бути максимально свіжа. З вечора збирати і тримати в холодильнику — не варто. З часом в сечі розмножуються бактерії і аналіз може бути неточним.

Аналіз по Нечипоренко — це застарілий метод.

  • Бажано одночасно здавати заг.аналіз та бак.посів сечі. Результати посіву допоможуть за потреби відкорегувати лікування.
  • Лікування циститу — антибіотик цефалоспорин 2 або 3 покоління. Курс 3-5 днів. Повторний аналіз сечі для контролю одужання.
  • Власне це і є все лікування. Інших медикаментів не треба. Цистит лікує педіатр або сімейний лікар.
  • В більшості випадків не потрібне УЗД.

Ставте ❤️, щоб я знала що текст корисний для вас.

Розібратися з діагностикою, лікуванням — ми допоможемо вам в @iloveyou.doc

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты