Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272162"]

Екзотичні фрукти в харчуванні дитини: поради лікаря-алерголога

Old date:
Current date: 2024.04.17
New date: 2022.01.13
0
Поделиться:
Папая, маракуя, пітахайя, помело, мамон, мушмула, сапота та багато інших екзотичних фруктів... Для мами, яка познайомила дитину тільк

Папая, маракуя, пітахайя, помело, мамон, мушмула, сапота та багато інших екзотичних фруктів… Для мами, яка познайомила дитину тільки з бананом та яблуком, це звучить страшно:) Але доктор Майя розвіює побоювання;)

Екзотичні фрукти в харчуванні дитини: поради лікаря-алерголога

Джерело: Instagram@bali_fruit_box

Небезпечні фрукти, які не можна навіть дорослим або можна, але з певними нюансами та особливою обережністю!

⇓⇓⇓

Якщо ви сміливо їсте якийсь фрукт, значить, і вашій дитині його також можна вживати!


Навіть, якщо він червоний чи яскраво-помаранчевий! Від цього залежить можлива реакція. Лише від індивідуальної чутливості. На вигляд для організму немає жодної різниці між манго, мушмулою і персиком;) І навіть кокосове молоко варто спробувати.

Важливий момент – чистота фруктів (і рук, які до них торкаються). І консистенція – щоб вони не стали стороннім тілом у дихальних шляхах.

Якщо у дитини присутня харчова алергія на багато продуктів, поліноз, шляхом перехресних реакцій, дійсно є ризик отримати прояви. Тому новий продукт вводимо обережно, слідкуємо за реакцією. Імунна система може дати гостру алергічну реакцію на друге введення продукту — у вигляді кропив’янки, ангіоневротичного набряку (Квінке), іноді навіть тяжкого прояву у вигляді анафілаксії, але ви ніколи не дізнаєтеся про це заздалегідь.

Екзотичні фрукти в харчуванні дитини: поради лікаря-алерголога

Джерело: instagram @fitnec_deti_nsk

✔️Якщо ви або ваша дитина страждаєте на алергію, у вас є атопічні захворювання (АтД), бронхіальна астма, алергічний риніт, поліноз, були прояви харчової алергії, то обережно вводьте нові фрукти та спостерігайте за реакцією кілька днів.

❗️Не давайте дитині новий фрукт у великій кількості, навіть якщо їй смачно!

Пацієнтам з високим ризиком анафілаксії потрібно брати з собою Епіпен, автоінжектор з адреналіном, він у разі тяжкої гострої алергічної реакції допоможе вам вийти з критичної ситуації до приїзду швидкої. А при кропив’янці чи ангіоневротичному набряку достатньо буде антигістамінних чи гормональних препаратів.

Фрукти не входять до списку 14 основних алергенів! В екзотичних країнах набагато більший ризик зіткнутися з реакцією на рибу, морепродукти, горіхи, спеції (а вони можуть знаходитися у невимитій тарілці) та отримати важку реакцію.

Головне — не бійтеся, а якщо що — я поруч і завжди допоможу своїми рекомендаціями.

Завжди ваша, Dr.Maya


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты