Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274919"]
Развитие

Затримка мовлення: 10 способів розговорити мовчуна

Old date:
Current date: 2023.03.30
New date: 2022.06.22
0
За всіма нормами малюк уже має розмовляти, але мовчить? Коли треба турбуватися? Дитина мовчить, і батьки, звісно, ​​починають п

За всіма нормами малюк уже має розмовляти, але мовчить? Коли треба турбуватися?

Затримка мовлення у дитини

Джерело: [email protected]_daria_pero

Дитина мовчить, і батьки, звісно, ​​починають переживати. Але не поспішайте панікувати та ставити діагнози. Спробуйте розібратись у причинах.

ПРИЧИНИ МОВЧАННЯ

 1. Першою причиною «мовчання» дитини є відсутність потреби у мовленні. Наприклад, якщо малюк хоче пити, він показує рукою на кухоль і при цьому «микає». Адже головне, що його бажання виконують без зайвих слів і дитина робить висновок, що їй і «мовчки» живеться непогано.
 2. Наступною причиною відсутності мовлення у малюка може стати вплив несприятливих факторів під час вагітності, пологів, у перший рік життя: травми, прийом ліків, різні інфекції, надто швидкі або, навпаки, затяжні пологи, спадкові захворювання. Усе це може спричинити затримку психічного розвитку.
  Якщо малюк почав тримати голівку, сидіти, стояти, гукати, ходити пізніше за однолітків, то він, швидше за все, відставатиме і в мовному розвитку. У разі підозри на затримку розвитку необхідно провести повне медичне обстеження. Залежно від його результатів дитячий психолог та педіатр складуть програму лікування, спрямовану на усунення психічних та мовленнєвих проблем малюка.
 3. Часто починають пізно говорити і діти, які зростають у двомовних сім’ях. Є думка, що поки малюк не опанував рідну мову, йому рано вивчати іноземну. Щоправда, бувають й винятки.
Затримка мовлення

Джерело: [email protected]_daria_pero

ЩО ПОВИННО НАСТОРОЖИТИ?

Як вчасно визначити, що дитині потрібна допомога фахівця? На що варто звернути увагу?

До 1 року

 • У малюка є особливості будови органів мовлення: ущелина губи та піднебіння.
 • Є порушення м’язового тонусу (м’язи напружені чи, навпаки, мляві).

Від 1 до 2 років

 • Крихітка не говорить жодного осмисленого слова.
 • Маля не розуміє ваших прохань, не реагує на власне ім’я.
 • Дитина зовсім не використовує у спілкуванні міміку та жести.
 • Крихітка погано розуміє мову, якщо не бачить губ співрозмовника.
 • Мова малюка має «гугнявий» відтінок.

Від 2 до 3 років

 • Крихітка говорить своєю «пташиною» мовою, яку часто не розуміють навіть батьки.
 • Дитина замикається, повторює слова, робить великі паузи.
Затримка мовлення причини

Джерело: [email protected]_pazl_stav

ПРОСТІ ПОРАДИ

У всіх цих випадках краще звернутися до логопеда. Але самі батьки теж можуть вплинути на розвиток мовлення малюка, виконуючи нескладні рекомендації.


 1. Приділяйте новонародженому якнайбільше уваги. Наявність емоційного контакту з мамою, особливо у перші місяці життя дитини, — запорука його успішного розвитку. Чим більше мама розмовляє зі своїм малюком, обговорюючи і коментуючи все, що відбувається довкола, тим краще вона розвиватиметься.
 2. Розмовляйте з дитиною повільно та чітко, це дозволить їй «переробити» почуту інформацію.
 3. Розповідайте малюкові про те, що відбувається тут і зараз: пташка полетіла, машина поїхала і т.д.
 4. Показуйте малюкові способи взаємодії з оточуючими за допомогою мови. Просимо – «Дай!», дякуємо – «Спасибі!», йдете додому – «До побачення!».
 5. Не намагайтеся розуміти дитину, якщо вона розмовляє жестами. Вдайте, що не знаєте, чого вона хоче. Заохочуйте просити. Чим довше ви будете розуміти жестову мову малюка, тим довше він мовчатиме.
 6. З 6 місяців читайте малюкові книжки з картинками.
 7. Співайте пісеньки, розповідайте дитячі вірші, заохочуйте малюка підспівувати вам, це допоможе йому розширити свій словниковий запас.
 8. Тренуйте мімічні м’язи та м’язи язика. Для цього, станьте разом з малюком перед дзеркалом і почніть «корчити» один одному рожиці: цокайте язиком, усміхайтеся, надуйте щічки, виставляйте язичок облизуйте губки.
 9. Надайте дитині можливість самостійних дій і хваліть за кожне нове слово.
 10. Спілкуйтеся з малюком простою і зрозумілою мовою, уникаючи складних синтаксичних конструкцій, і він обов’язково незабаром заговорить!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты