Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275723"]
Питание

4 продукти, з якими дитина не захворіє

0
Чому одні діти хворіють рідко і легко, а інших без кінця звалює то ГРВІ, то бронхіт? У таких випадках кажуть, що у крихітки знижений і

Чому одні діти хворіють рідко і легко, а інших без кінця звалює то ГРВІ, то бронхіт? У таких випадках кажуть, що у крихітки знижений імунітет.

 як зміцнити імунітет, дитячий імунітет, продукти для імунітету

Джерело: Fotolia

ГЕТЬ, «ШТУЧНА ЇЖА»!

Їжа з добавками викликає перенапруження імунної системи. Органам захисту доводиться працювати на межі своїх можливостей, звільняючи організм від хімічних агентів.

Так що, якщо ми хочемо залишатися здоровими і не пробивати дірки в щиті організму від вірусних і бактеріальних інфекцій, доведеться віддати належне натуральній домашній їжі.


БІЛКИ — ПОМІЧНИКИ ІМУННОЇ СИСТЕМИ

Напевно, всі чули про інтерферон. Цей низькомолекулярний білок починають виробляти інфіковані вірусом клітини. Інтерферон пригнічує розмноження вірусів в клітинах, а вільні клітини займає сам і не пускає туди чужинців.

Більш того, і всі інші речовини, що підтримують роботу імунної системи, являють собою білкові тіла. Значить, для їх «побудови» необхідно включати в раціон білкові продукти, причому білки, які ви вживаєте, повинні містити повний набір потрібних амінокислот. Це натуральне м’ясо, молочні продукти, яйця і риба. Їх брак неодмінно позначиться на міцності імунітету.

Як відомо, сніданок забезпечує енергією і всім необхідним для захисту організму на весь день. Тому правильно роблять ті мами, які не обмежуються кашею на сніданок, а готують для дитини ще і білкове блюдо: паровий омлет або сирок.

Для підтримки імунітету потрібні і інші нутрієнти. У повсякденному житті важко встежити, щоб кожен день сім’я отримувала всі корисні продукти. Спростять задачу знання про найбільш значущі для імунітету продукти, їх включення до раціону зміцнить захист від ГРВІ та грипу.

 як зміцнити імунітет, дитячий імунітет, продукти для імунітету

Джерело: instagram@lolyayakovenko

СУПЕРПРОДУКТИ ДЛЯ ІМУНІТЕТУ 

БОЛГАРСЬКИЙ ПЕРЕЦЬ

Ми звикли вважати еталоном, за вмістом вітаміну С, чорну смородину. І не дарма. Але і смородині не наздогнати солодкий перець, в 50 г якого міститься цілих 125 (!) мг аскорбінової кислоти. Навіть якщо в зимовому парниковому перці вміст вітаміну С трохи нижче, все одно навіть третина стручка (але щодня!) збагатить харчовий раціон і аскорбіновою кислотою, і вітаміном Р (рутином), в парі з яким аскорбінка працює ефективніше. Це вам не драже з аптеки.

Багатий солодкий перець і бета-каротином (провітамін А), теж виключно важливим для імунітету. Є в ньому і вітаміни групи В, а також корисні мінеральні речовини, що підтримують захист організму від вірусних інфекцій.

У соковитих стручках болгарського перцю вітаміни зберігаються при термічній обробці. Приготуйте дитині 7-11 місяців пюре з парового або запеченого перцю, і ви зміцните її імунітет. У стручках червоного кольору вітамінів особливо багато. Але не варто залишати без уваги і жовті, і зелені сорти. Зелений перець рідше викликає алергію.

 як зміцнити імунітет, дитячий імунітет, продукти для імунітету

Джерело: Unsplash

ОБЛІПИХА — ДЖЕРЕЛО ЗДОРОВ’Я

Ця ягідка — абсолютний чемпіон серед всіх відомих ягід, фруктів, овочів і зелені за вмістом найціннішої вітамінної речовини — бета-каротину. Навіть червона морквина, визнане джерело провітаміну А, хоч трішки, та все ж не дотягує до обліпихи за цим показником: в 100 г моркви — 9 мг бета-каротину, а в 100 г обліпихи — цілих 10 мг. Щіпка ягід — і добова потреба організму малюка в бета-каротині задоволена.

А як багата бурштинова обліпиха вітаміном С! Не менше ніж чорна смородина. У 100 г свіжої обліпихи міститься 200 мг цього вітаміну, причому разом з рутином і гесперидином, що підвищують засвоєння вітаміну С і підсилюють його дію в організмі. Обліпиха має ще одну важливу перевагу. Вона надійно зберігає свої вітаміни під щільною шкіркою.

Ягоди обліпихи можуть довго зберігатися в холодильнику без будь-якої обробки. А якщо обліпиху заморозити і зберігати в морозильнику, не порушуючи його температурний режим, вітаміни в ній з незначними втратами збережуться всю зиму.

 як зміцнити імунітет, дитячий імунітет, продукти для імунітету

Джерело: instagram@mekktaran

ШИПШИНА ТА ЇЇ ЧУДОВІ ВЛАСТИВОСТІ

Аскорбінової кислоти в сухій шипшині раз в 10 більше, ніж в чорній смородині. У сушеній шипшині цей вітамін зберігається до нового врожаю. Настій з пари столових ложок сухих плодів повністю забезпечить добову потребу малюка в аскорбіновій кислоті.

До квітня послаблюються запаси вітаміну в багатьох овочах і фруктах, але тільки не в шипшині! В цьому і полягає її чудова таємниця. Шипшина не містить ферменту аскорбінази, що руйнує вітамін С. Але … важливо відрізняти культурну (коричневу) шипшину. У неї на чашечці біля плоду листочки відігнуті вгору і при зборі не розлучаються з плодом. Якщо їх відірвати, відкриється віконечко з внутрішньої камери плоду. Сім’ї, в яких регулярно готують і п’ють настій шипшини, рідко хворіють.

 як зміцнити імунітет, дитячий імунітет, продукти для імунітету

Джерело: Fotolia

БРЮССЕЛЬСЬКА КАПУСТА

Качанчики брюссельської капусти дрібніше волоських горіхів, але, як то кажуть, «малий, та молодецький»: за запасами вітамінів вони перевершують інші сорти капусти. Всього п’яти-семи качанів (80 г) достатньо, щоб повністю задовольнити добову потребу малюка у вітаміні С.

Що стосується бета-каротину, тут іншим сортам капусти залишається тільки заздрити цим крихтах. У брюссельській капусті провітаміну А в15 (!) разів більше, ніж в білокачанній або цвітній капусті, і в 3 рази більше, ніж в червонокачанній або кольрабі. Брюссельська капуста служить хорошим джерелом вітаміну Е, який посилює цілющий вплив каротинів і вітаміну С на імунітет.

Є в цій капусті також вітаміни групи В, і цінні мінеральні речовини, і мікроелементи, в тому числі селен, який зміцнює імунну систему.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты