Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275286"]
Здоровье

Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини

0
Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період та у перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здор

Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період та у перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров’ям малюка – це забезпечить йому безпроблемне та щасливе життя в майбутньому.

5 причин слабкого імунітету у дитини

Джерело: instagram @malyshovaya

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протягу чи промочених ніг, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет ослаблений.

ПРИЧИНА 1. «ФОНОВІ» ФАКТОРИ

Деякі діти до певного моменту радують батьків міцним здоров’ям, а потім раптом ні з того ні з сього навалюється купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем у таких випадках – це «фонові» фактори, тобто супутні захворювання.

Ними можуть бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо-або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених тяжких захворювань (пневмонія, щира ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.


ПРИЧИНА 2. БЕЗКОНТРОЛЬНИЙ ПРИЙОМ ЛІКІВ

Імунітет буває вродженим та набутим. І другий превалює у дорослої людини, тому що у її організму більше «досвіду у спілкуванні» з різними інфекціями. Набувається імунітет лише через контакт зі збудником, і ніяк інакше.

Тому, якщо за найменшої ознаки застуди або підвищення температури ви готові давати дитині антибіотик, пам’ятайте: це не найкраща послуга майбутньому здоров’ю.

5 причин слабкого імунітету у дитини

Джерело: Shutterstock

ПРИЧИНА 3. НЕДОТРИМАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ

Для дитини в це поняття включено не тільки знайомство з гігієною на рівні миття рук та фруктів.

Насамперед важливі:

  • режим дня,
  • регулярні прогулянки,
  • здорове харчування,
  • достатня фізична активність.

Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи добу безперервно перед комп’ютером і харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають усі педіатри світу: багато бувати на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти та овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові мають значний вплив на формування імунної відповіді у малюків — здорове тіло правильно розпізнає зовнішні небезпеки і адекватно захищає від них організм, що росте.

ПРИЧИНА 4. НАДМІРНА СТЕРИЛЬНІСТЬ

Звичайно, ніякій мамі не сподобається, що її малюк хворіє. Але, як це не дивно, з занадто здорових дітей виростають хворі дорослі.

Основною складовою хорошого імунітету є імунна пам’ять, а її тіло набуває лише після успішного одужання. Тому кутаючи дітей, уникаючи зимових провітрювань і загартовування, батьки найчастіше самі стимулюють зниження імунітету.

5 причин слабкого імунітету у дитини

Джерело: Instagram@burtfirstplease

ПРИЧИНА 5. ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Ця причина важлива для дитини в перший рік життя, але тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які у перші місяці захищають його організм, проте для дітей 1 місяця і старше цей імунітет працює лише місцево – у кишечнику. Тобто, грудне молоко захистить малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу та інших.

Діти, які харчуються штучними сумішами, частіше схильні до найрізноманітніших захворювань ШКТ, тому що їх імунітет слабший.
Однак незалежно від типу вигодовування, застудних захворювань та інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом, всі малюки схильні однаково.



Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал





Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты