Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273384"]
Воспитание

Записуємо: 12 речей, які не можна забороняти дітям

0
Не можна не погодитися з тим, що кожній дитині потрібні певні межі та рамки. Проте іноді батьки дуже часто кажуть «не можна». Щоб

Не можна не погодитися з тим, що кожній дитині потрібні певні межі та рамки. Проте іноді батьки дуже часто кажуть «не можна».

12 речей, які не можна забороняти дітям

Джерело: Pixabay

Щоб у дитини не формувалися комплекси, страхи, почуття провини та дефіцит емоційної підтримки, важливо знати про табу для батьків. До них входить фізичне та емоційне насильство над дитиною, а також низка заборон, які абсолютно не потрібні сучасному малюкові.

Батькам варто пам’ятати, що заборони мають бути правильними. Саме тому кожному з батьків важливо ознайомитися з переліком речей, які не можна забороняти дітям, щоб вони виросли здоровими, щасливими та впевненими в собі.

Отже, що не можна забороняти дитині? Ось 12 речей, які потрібно дозволяти!

дети

Джерело: Pixabay

  Висловлювати свої емоції

Батьки повинні зробити все для того, щоб дитина вміла і хотіла виражати свої емоції. Дозвольте їй насолоджуватися дитинством – бігати, стрибати, кричати та просто веселитися. У громадських місцях дитині, безумовно, слід стримувати свої емоції, проте вдома дозвольте їй залишатися собою та виплескувати енергію. За словами психологів, таким чином діти позбавляються від стресу, що накопичився, і розслабляються.


 Самостійно їсти

Батькам набагато простіше швидко погодувати дитиною супом, заощадивши свій час і без ризику забруднити одяг. Проте дитині важливо вчитися самостійно їсти, формуючи прості, але такі відповідальні навички. Позбавляючи дитину кроку до самостійності, ви ламаєте цілий ланцюжок процесів, які потрібні для формування навичок самообслуговування. Тому не шкодуйте часу та сил, адже ви допомагаєте дитині робити свої перші дорослі кроки.

Допомагати батькам

Не можна позбавляти дитину можливості допомагати батькам у звичайних побутових ситуаціях. Досить часто можна почути: «Не бери склянку! Проллєш!», «Не чіпай цю ганчірку», «Зараз упустиш!». Однак цими словами ви геть відбиваєте бажання малюка допомагати вам у побуті, тому не скаржтеся, якщо в майбутньому він не буде проявляти ініціативу і пропонувати вам допомогу. Пам’ятайте, що допомагаючи вам, малюк почувається дорослим та потрібним. Якщо боїтеся, що він розіб’є вашу улюблену чашку, коли хоче віднести брудний посуд до раковини – дайте те, що розбити не шкода..

ребенок

Джерело: Pixabay

 Малювати фарбами

Багато батьків обмежують малювання фарбами, розуміючи, що цей творчий процес може закінчитися розмальованим столом, футболкою, руками чи навіть стінами. Але малювання фарбами – важливий творчий процес, який допомагає малюкові самовиражатися, розвиває креативне мислення, знімає стрес та заспокоює нервову систему.

 Влаштовувати ігри з водою

Багато дітей люблять грати з водою, але батьки часто забороняють малюкові влаштовувати водні ігри через ризик влаштувати потоп. Не позбавляйте дитину цієї радості — виділіть певну зону, в межах якої можна хлюпатися, бризкатися, переливати воду з місткості в місткість. Так, цілком можливо, що дитина буде мокрою від верхівки до п’ят, але задоволення, яке вона отримає від ігор з водою, того варте!

Стрибати по калюжах

Пам’ятайте, що позитивні емоції – запорука психічного здоров’я дитини. Не забороняйте малюкові насолоджуватися простими, але такими приємними речами, як шльопання по калюжах. Краще допоможіть йому в цьому! Купуйте яскраві непромокальні чобітки та вибирайте на прогулянку одяг, який не шкода забруднити. Ви будете здивовані, як весело та радісно дитині стрибати по калюжах.

 Висловлювати свою думку

Не заважайте дитині нормально розвиватися та висловлювати свої бажання й думки. Пам’ятайте, що ваша дитина є повноцінною особою, яка має право на власну думку. Не нав’язуйте свої бажання малюкові — ні під час вибору одягу, ні при виборі харчових продуктів. Навчіться прислухатися до бажань дитини, адже тільки так вдасться виховати впевнену в собі й самодостатню особистість.

дочка с папой

Джерело: Pixabay

 Не доїдати

Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина в майбутньому мала харчові розлади, то припиніть насильно запихати в неї їжу. Особливо важливо чути дитину, яка не хоче доїдати останні дві ложки каші або супу – вона сама повинна контролювати свої порції. Зробіть їжу задоволенням, а не тиранією з нападами агресії та істерики. А для того, щоб у дитини був хороший апетит, обмежте вживання солодощів та перекусів, а також частіше гуляйте на свіжому повітрі.

Спати з увімкненим світлом

Якщо ваш малюк боїться темряви – не ускладнюйте його стан вимогою спати в окремому ліжку з вимкненим світлом. Купуйте нічник і поступово привчайте дитину спати окремо від батьків. Не травмуйте її психіку!

 Фантазувати

Навчіться розуміти, коли дитина бреше, а коли фантазує, адже це різні речі. Іноді вам може здаватися, що ваше маля росте патологічним брехуном, проте важливо розуміти, що насправді дитина просто може фантазувати. Поясніть їй, що фантазії (ігри та її власний вигаданий всесвіт) можуть бути нормою, якщо вона не має нічого спільного з навмисною брехнею.

ребенок осенью

Джерело: Pixabay

Лазити на турніку і грати на спортивному майданчику

Звичайно, всі батьки турбуються про здоров’я своєї дитини та намагаються захистити її від небезпек, що чатують на кожному кроці. Однак ігри на турніках або спортивних майданчиках дуже потрібні для фізичного та психічного здоров’я дитини. Поясніть дитині правила безпеки, вкажіть на небезпеку та підстраховуйте її, але не забороняйте активні ігри.

Торкатися предметів, що б’ються

Вивчаючи світ, дитина може завдати чимало неприємностей батькам. Але важливо пам’ятати, що це природні та нормальні процеси, які розвивають малюка. Бажання доторкнутися, розглянути, спробувати смак – невіддільна частина розвитку. Розмовляйте з дитиною та пояснюйте, що з тендітними речами потрібно бути обережною, щоб не розбити та не поламати їх.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты