Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="272785"]
Воспитание

Типи батьків, які заважають дорослішанню дітей

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2022.02.18
0
Дуже важливо не перебрати міру з опікою та тотальним контролем над дитиною, адже це може негативно позначитися на її дорослішанні.

Дуже важливо не перебрати міру з опікою та тотальним контролем над дитиною, адже це може негативно позначитися на її дорослішанні. Як не переходити тонку грань і мотивувати своїх дітей?

Типи батьків, які заважають дорослішанню

Джерело: Freepik

Вчителька старших класів Ребекка Дерлейн у своїй книзі «Підліток у домі: Коли не знаєш, що сказати і як поводитися» поділилася типами батьків, які заважають дорослішанню дитини. Ми зібрали основні категорії.

Батьки, які сильно балують дітей

Вседозволеність до добра не доводить. Ребекка Дерлейн такої ж думки. За роки роботи вона бачила школярів, котрим багаті батьки купували абсолютно все. Коли дитина розбивала дорогий автомобіль, відразу отримувала новий. Причому вона абсолютно не думала про наслідки і не цінувала дорогий презент. А навіщо? Батьки повинні бути щасливі, що їхня дитина взагалі вціліла. А вони й раді, адже забезпечують їй гарне життя та надають підтримку. Тільки от дитина, яка отримує все, не думає про своє майбутнє, про необхідність працювати, цінувати речі і бути вдячною.

Навіть якщо ви не настільки забезпечені і поблажливі, вам варто замислитися: а чи не надто ви потураєте примхам своїх дітей? При цьому не розповідаючи їм про те, як важко даються певні речі, що зароблені кошти чи привілеї варті зусиль, і дитині доведеться в майбутньому самостійно забезпечувати себе?


Чи даєте ви своїм підліткам думати про їхнє майбутнє, вступ до коледжу або пошук роботи після його закінчення? Чи зможуть вони взяти на себе відповідальність за своє забезпечення та жити самостійно? Чи усвідомлюють вони, що не завжди можуть дозволити собі бажане? А якщо чогось захочуть, що повинні будуть самостійно на це заробити? Чи цінують вони зараз речі, які мають?

Необов’язково мати багатство, щоб розпестити дітей. Для цього достатньо з дитинства давати їм все, що вони попросять, не пояснюючи, що таке праця і що в подальшому житті не всі люди погоджуватимуться на їхні забаганки. Дуже важливо навчити дітей бути вдячними та правильно ставитися до праці. Ви можете заохочувати дитину за досягнення чи якусь роботу подарунками чи збільшеними кишеньковими коштами.

Дети и родители

Джерело: Freepik

Батьки, які відносяться до підлітків як до дітей

Подібне ставлення виявляється по-різному. Зазвичай, батьки так хочуть показати свою любов. Тільки ось робити для підлітків все або занадто їх опікати — це не завжди прояв любові. Найчастіше у віці від 14 років діти просять про особистий простір, самостійність, а у відповідь чують: «Буде 18, тоді роби, що хочеш», «Я — мама/тато, я краще знаю». Це неправильно.

Дуже важливо прислухатися до того, що вам каже підліток. Старші класи на те й потрібні, щоб за ці роки ви поступово послабили батьківський контроль над дітьми та дозволили їм взяти відповідальність за своє життя. А проявом любові стане підтримка та відкритість до діалогу.

3. Батьки, які не готують дітей до майбутнього

Багато хто приходить у доросле життя без особливих знань про те, як справлятися і як поводитися у соціумі. Деякі вчаться цьому протягом життя, а для деяких це стає справжньою проблемою і причиною нездатності взяти на себе відповідальність. Саме тому батьки повинні ділитися своїм особистим досвідом (без нав’язування, звичайно), спрямовувати дітей та готувати їх до майбутнього.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты