Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="271264"]
Воспитание

5 правил екологічного спілкування, яким потрібно навчити дитину

0
Виховуючи дитину, батькам важливо не просто виховати самодостатню та відповідальну людину, а й хорошого співрозмовника. Всі ми

Виховуючи дитину, батькам важливо не просто виховати самодостатню та відповідальну людину, а й хорошого співрозмовника.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Всі ми намагаємося бути добрими співрозмовниками та вчити цьому наших дітей – поважати оточуючих та стежити за словами. Але іноді емоції зашкалюють і від тактовності не залишається сліду.

Як навчити дитину на своєму прикладі поводитися екологічно з людьми, не порушувати меж і при цьому залишатися собою? Насамперед, важливо пояснити дитині, що екологічне спілкування — це повага до себе та співрозмовника, яка дозволяє зробити спілкування комфортним та легким.

Щоб допомогти навчити дитину стати хорошим співрозмовником, називаємо 5 правил екологічного спілкування, які обов’язково допоможуть будувати здорові стосунки в майбутньому – як з колегами, так і з членами сім’ї.


спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Навчіть уникати зайвої емоційності

Всі ми за своєю природою емоційні, і це нормально. Головне – вміти висловлювати свої емоції коректно та навчити цьому своїх дітей. Не варто на емоціях розповідати сусідові, як вам подряпали машину, адже ваша дитина обов’язково наслідуватиме вас і може розповісти цю історію шкільним друзям і навіть «прикрасити» її.

Поясніть дитині, що ваші емоційні реакції не дуже цікаві стороннім людям і можуть викликати подив і роздратування. Надмірна емоційність та невміння тримати себе в руках – найгірша стратегія для спілкування. Навчіть дитину спостерігати за реакціями свого співрозмовника і бути чуйним, щоб розуміти, чи варто продовжувати ту чи іншу розмову, чи краще її закінчити.

Поясніть, що не можна порушувати особисті межі

Особисті межі — важлива частина життя, як дорослого, так і дитини. Поясніть дитині, що не варто ставити надто прямі та особисті питання. Наприклад, не потрібно цікавитись, скільки заробляє тато шкільного друга. Людям потрібно залишати можливість мати особистий простір та не порушувати їх межі.

Пам’ятайте, що бажання продовжувати спілкування виникає лише тоді, коли співрозмовнику комфортно у вашому суспільстві, та поясніть це вашим дітям.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Навчіть думати двічі перш, ніж безглуздо пожартувати

Почуття гумору — відмінна риса характеру, однак іноді жарт може зовсім не підняти настрій співрозмовника, а зіпсувати його. Поясніть дитині, що почуття гумору у всіх людей є різним. Тому деякі жарти можуть зачепити співрозмовника і перетворитися на знущання.

Навчіть вашу дитину вибачатися, якщо вона зрозуміла, що сказала дурний жарт і образила людину. Це набагато краще, ніж завершувати розмову на негативній ноті.

Поясніть, чому не варто нав’язувати свою думку

Основа екологічного спілкування – ніколи не нав’язувати комусь свою думку. Безумовно, дитина може висловлювати свої думки та свою позицію, але не доводити ситуацію до крайності. Наприклад, якщо ваша дитина любить полуничне морозиво і вважає його найсмачнішим, вона не повинна наполягати на тому, що воно краще, ніж ванільне морозиво, від якого без розуму друг.

Всі ми різні люди і кожен має свою думку і свої переваги. Поясніть дитині, що люди мають різні погляди і не потрібно намагатись переробити весь світ.

спілкування з дітьми

Джерело: Freepik

Поясніть, що не треба давати пораду, коли про це не просять

Непрохані поради — безглузда витрата своїх емоцій та емоцій співрозмовника. Поясніть, що коли ми даємо непрохані поради, ми можемо образити співрозмовника і показати йому свою явну перевагу. А це, погодьтеся, дуже дратує.

Поговоріть з дитиною про те, чи хоче вона сама, щоб їй давали поради, коли вона про це не просить? Порада без запиту – це неповага до іншої людини.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты