Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="272688"]
Дом

5 порад, як стати Eco-Friendly родиною

0
Лише здається, що бути екологічним важко. Насправді такий спосіб життя допомагає поліпшити не лише стан навколишнього середовища,

Лише здається, що бути екологічним важко. Насправді такий спосіб життя допомагає поліпшити не лише стан навколишнього середовища, а й особистий простір. А прищеплювати дітям екофрендлі принципи потрібно на власному прикладі. Саме тому ділимося порадами, як стати екологічною родиною.

5 порад, як стати Eco-Friendly родиною

1. Досить збирати нескінченні пакети зі сміттям

Екологічний спосіб життя — це про розумне споживання, дбайливе ставлення до природи та свідомий вибір усього, що нас оточує: речей, продуктів, дитячих іграшок чи косметики. Починаючи з себе, ви прищеплюєте дітям турботу та любов до себе та природи.

Якщо ви почнете сортувати сміття, правильно вибирати продукти харчування та питну воду, то помітете, як на краще змінюється якість вашого життя. А навколишнє середовище подякує вам своїм нормальним природнім станом. Погодьтеся, ви не раз, мабуть, чули від дітей взимку: «Чому сані в нас є, а снігу на вулиці немає?» Планета поступово нагрівається, що призводить до змін клімату.


Основною причиною такого явища є постійне використання викопного палива та неефективне споживання енергії. Парникові гази, які виникають через діяльність людини, посилюють парниковий ефект. Щоб уповільнити глобальне потепління, необхідно заощаджувати воду та електроенергію і менше смітити.

Такі, здавалося б, прості речі робити нескладно, але не всі чомусь на це здатні. Основна проблема — неусвідомленість людей. Тому, небайдужі батьки, які виховують нові покоління, просто повинні потурбуватися про майбутнє через сортування сміття та свідоме споживання.

2. Споживайте розумно

  • Для користі вашому здоров’ю та екології обирайте фермерські продукти, оскільки вони залишають менший вуглецевий слід. Намагайтеся готувати все самостійно — соління, домашній майонез, соки, солодощі. Так ви знатимете склад продуктів і значно зекономите витрати та зменшите виробництво сміття.
  • Щоб зменшити використання пластикових пакетів, за покупками ходіть з власними торбинками. Для овочів, фруктів та горіхів беріть сітчасті мішечки. Якщо не заради екології, то хоча б заради власного гаманця, мінімізуйте використання маленьких одноразових пакетів. Від минулого року влада заборонила їх безкоштовне розповсюдження. Нині в магазинах ціна за одну штуку становить 9-10 копійок і може зрости до 3 гривень.
  • На кухні теж варто створити екологічній простір. Різні пакети з крупами чи коробки з чаєм та кавою створюють безлад та зайве сміття. Краще зберігати сипкі продукти у спеціальних контейнерах, а скляні банки застосовувати для консервації чи солінь.
  • Ще одна корисна звичка — їздити на збирання ягід та грибів. Уся родина буде насолоджуватися якісним урожаєм взимку, а у дітей з’явиться інтерес до природи та розуміння її важливості.
Екофрендлі родина

Джерело: Freepik

3. Викидайте сміття відповідально

Дорослі як ніхто впливають на дитину, тому з дитинства важливо показувати правильний приклад. Сортування сміття — чудовий спосіб вберегти природу, потурбуватися про чистоту та порядок в домі і навчитися відповідальності. Навіть діти сьогодні вже знають, що відходи потрібно розділяти.

Нічого складного у цьому немає — пластик, скло, папір відокремлюємо у різні контейнери. Їх можна зробити з картонних коробок та поставити на балконі. А от харчові відходи краще утилізувати, бо на сміттєзвалищі вони віділяють багато метану та токсичних сполук, чим псують стан грунтів, флори та фауни. Гарне рішення — зробити з них компост та використовувати як добриво для рослин.

 4. Не викидайте старі речі

Є у багатьох така звичка — викидати предмети одягу на смітник. Це неекологічне та неекономічне споживання. Придивіться, можливо, ці речі підлягають ремонту або мають досить гарний стан для експлуатації іншими людьми. Ви можете перешити хороший одяг для дітей або віддати його на благодійність.

Як піклуватися про природу

Джерело: Freepik

5. Використовуйте натуральну косметику

Натуральна косметика корисніша та екологічніша і дозволяє проводити час разом з дітьми за цікавою справою. Наприклад, ви можете разом приготувати мило, шампунь чи кондиціонер. Якщо вдома є непотрібні скляні банки, вони стануть чудовим місцем для зберігання виготовлених власноруч засобів.

Намагайтеся жити економно, адже більшість речей, які ми купуємо, можна зробити самостійно або знайти їм альтернативу вдома. Так ви вбережете свій гаманець, природу і станете чудовим прикладом для власних дітей!

Бути Eco-Friendly — це означає бути у гармонії з собою та природою!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты