Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="283137"]
Беременность

Страждалиця чи відмінниця: основні типи породіль

0
Попри всю різноманітність життєвих ситуацій, можна виділити деякі найбільш загальні образи поведінки жінок під час пологів. "Наві�

Попри всю різноманітність життєвих ситуацій, можна виділити деякі найбільш загальні образи поведінки жінок під час пологів. «Навіщо мені це знати?» — Запитайте ви. Річ у тім, що подібна інформація допоможе вам уникнути якихось типових помилок, а також вийти за межі поширених стереотипів поведінки. І хоча описані нижче образи трохи перебільшені, ви напевно побачите деякі риси, властиві вам. 

типи поведінки жінок під час пологів

Джерело: freepik

Тільки не лякайтеся, «примірявши» ту чи іншу роль і знайшовши подібності. І не засмучуйтесь — ви зовсім не приречені на конкретну модель поведінки. Нехай це буде сигнал до спроби розібратися, чому саме цей образ вам близький і як уникнути його негативного впливу під час пологів.

МАМОЧКА — СТРАЖДАЛЬНИЦЯ

Впевнена в тому, що дитину треба вистраждати, що вагітність псує фігуру, пологи — це жахливе випробування, годування грудьми — пережиток минулого і взагалі материнство — тяжка праця. Стосовно майбутніх пологів — головне бажання Страждальниці, щоб зробили сильне знеболювання і надали можливість добре відпочити від пережитих страждань, бажано окремо від дитини.

Така жінка впевнена, що найкращий вихід із складної ситуації — просто взяти і відключитися від неприємних відчуттів під час пологів за допомогою медикаментів. Якщо на пологи запрошується тато, то тільки для того, щоб він знав, як важко діти даються. Перекладаючи таким чином всю відповідальність за пологи на плечі інших людей, Страждальниця не може впливати на перебіг подій, і їй залишається тільки приймати ті правила, які диктують ззовні. Проте за цим настроєм «помучитися» ховається внутрішня неготовність до переживань пологів, нездатність розслаблятися, але головне — невміння брати відповідальність за себе та за власну дитину. У душі живе страх, що її не цінуватимуть і не любитимуть рідні, якщо все буде добре. Використовуючи свої страждання, вона досягає підвищеної уваги та турботи від близьких.


Якщо ви побачили у собі риси Страждальниці, згадайте, що пологи – це інтуїтивний процес, у якому мамі належить головна роль. Тільки ви можете правильно орієнтуватися у цьому процесі, відчуваючи та розуміючи ті імпульси, які йдуть від дитини. Якщо боїтеся негативних переживань під час пологів і прагнете позбавитися їх за допомогою медикаментозного знеболювання, то одночасно відключаєтеся і від своєї дитини, якій так необхідні в процесі народження співпереживання і підтримка.

Що важливо?

Медикаментозне ведення пологів може вплинути на здоров’я новонародженого не найкращим чином. При використанні стимуляції та знеболювання малюк з’являється на світ у стані, схожому з наркотичним сп’янінням. Основні проблеми таких дітей – пригнічення нервової системи (як наслідок – порушення дихання), зниження імунітету, проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Знеболення перетворює жінку з мами на пацієнтку, а диво появи людини — на акт вилучення плода з організму породіллі.

Навіть коли дитина з’явилася на світ, вам ще доведеться якийсь час приходити до тями після анестезії, і момент зустрічі двох найрідніших людей відкладається. А перші години надзвичайно важливі для виникнення глибокого зв’язку між мамою та малюком! Це зачатки його спілкування зі світом. Що чекає на малюка в момент появи на світ? Теплі, люблячі мамині руки чи медичні маніпуляції, які виробляє лікар?

типи поведінки жінок під час пологів

Джерело: freepik

Думка психолога

Страждальниці обов’язково потрібно налагодити контакт зі своїм малюком під час вагітності, усвідомити важливість переживань дитини, які вона отримує у процесі народження, повернути собі під час пологів провідну роль. Вам потрібна допомога спеціаліста з підготовки до природних пологів. Адже це не лише фізіологічний процес, а й спільне духовне переживання мами та малюка. Від того, наскільки добре вони розуміють один одного, залежить благополучна поява на світ дитини, її подальші стосунки з мамою, близькими людьми та й усім світом. Жінка, чиє тіло позбавлене чутливості за допомогою медикаментів, разом із болем перестає відчувати і дитину, не допомагає їй з’явитися на світ, не співпереживає.

МАМОЧКА — ВІДМІННИЦЯ

Звикла все робити на 12. Як старанна учениця, ходить на курси підготовки до пологів, правильно харчується, веде здоровий спосіб життя, робить гімнастику, багато спілкується з малюком, їй подобається творчий підхід до життя – вона малює, займається рукоділлям та танцює. Захоплюється всіма незвичайними підходами до вагітності та пологів, але звертає увагу лише на їхні зовнішні сторони. І хоча Відмінниця з оптимізмом чекає пологів, вважаючи їх великим святом, внутрішньо вона не готова до тієї серйозної та важкої роботи, яка має бути.

Відмінниця взагалі не дуже думає про труднощі, бо у підготовці до пологів воліє бачити парадну, приємну частину, робить те, що приносить задоволення, а чорнову роботу перекладає на чиїсь плечі. А ця робота — не лише серйозна фізична підготовка до навантажень пологів, а й глибоке опрацювання внутрішніх проблем, пов’язаних із готовністю взяти на себе відповідальність за власні пологи.

Деякі риси Відмінниці притаманні вам? Тоді важливо пам’ятати про типові помилки відмінниць. Ви можете витратити всі сили на початку пологів, активно дихаючи і рухаючись, але ви це робите тому, що відчуваєте потребу, або тому, що так вчили на курсах? Відмінниця дуже дбає про враження, яке справляє на інших, боїться здатися неуспішною. Поки вистачає сил, вона турбується, чи досить добре виглядає в позі рачки, як мелодійно звучить її голос під час перейм і чи варто відобразити процес пологів на плівку. Іншими словами, робить все, тільки не народжує.

Що важливо?

Щоб правильно розподілити свої сили під час пологів, намагайтеся на самому початку не витрачати їх даремно. Поки перейми дозволяють відпочивати, можна навіть спати — краще в цей час розслаблятися і економити сили. А коли почнуться сильні перейми, тут уже доведеться попрацювати.

Ваше завдання — слухати відчуття свого тіла, шукати зручне положення, позу, ритм дихання, що відповідають потребам та сигналам малюка. У цей момент вам знадобиться багато нових сил для себе і дитини. Якщо свої основні сили ви витратите на створення зовнішнього антуражу пологів на самому їхньому початку, то до завершальних перейм і потуг може просто не залишитися сил.

типи поведінки жінок під час пологів

Джерело: freepik

Думка психолога

Вам потрібно сформувати реальне уявлення про пологи, звільнене від ілюзій, концентруватися на тому, що це серйозне випробування, складна робота, до якої треба ґрунтовно підготуватися морально та фізично, навчитися діяти відповідно до внутрішніх імпульсів, а не орієнтуватися виключно на теоретичні знання. Дорослість і здатність нести відповідальність не приходять одразу, але усвідомити необхідність цих внутрішніх якостей вже важливий крок.

СИЛЬНА МАТУСЯ

Вона думає, що все на світі повинна і може робити сама, тому що розраховувати в цьому світі нема на кого. Вона дуже відповідальна людина, впевнена у своїх силах. Материнство взагалі та пологи зокрема сприймає як складну та важливу роботу та серйозно до неї готується. Але головна проблема Сильної жінки в тому, що вона не вміє розслаблятися. Адже це вміння — одне з важливих складових добрих пологів. Напружений стан заважає нормальним гормональним процесам, завдяки яким відбуваються пологи.

Якщо ви — сильна жінка, важливі навички в мистецтві розслаблення. Тоді і під час пологів свідомість і тіло легше увійдуть у потрібний стан. Навчіться способів розслаблення ще до пологів, можна освоїти конкретні навички під керівництвом інструктора-психолога. Тільки так ви зрозумієте можливості свого тіла та зможете застосувати їх.

Сильна жінка як ніхто потребує почуття безпеки та психологічної підтримки. Але їй важко зізнатися у цьому навіть собі. Вона звикла з недовірою ставитися до оточення, її переслідує неусвідомлений страх «відпустити дитину у світ, де стільки небезпек, проблем та брехні». Цей страх може заважаючи жінці розкритися і випустити дитину. Тому в період вагітності важливо приділити увагу налагодженню відносин із навколишнім світом, створенню спокійної, гармонійної атмосфери вдома та на роботі.

Що важливо?

Пам’ятайте: перші враження малюка про світ складаються із вражень мами під час вагітності. Коли жінка милується природою, насолоджується музикою, займається творчістю, радіє життю, малюк дізнається, що таке краса, радість та гармонія. Ці знання допомагають йому у розвитку та полегшують появу на світ. Без теплого емоційного ставлення до світу безнапасна вагітність немислима.

Сильній жінці варто приділити час своєму позитивному настрою. Вибираючи пологовий будинок і лікаря, подбайте про комфортну і розслаблюючу атмосферу та присутність близької людини. Не так важливо, чи це буде чоловік, подруга або знайома акушерка, — головне, людина повинна допомагати вам своїм спокоєм, вселяти впевненість, підбадьорювати, щоб ви нарешті змогли розділити з кимось свою непомірно велику відповідальність, розслабилися душею і тілом, дозволили собі прийняти допомогу від інших людей.

типи поведінки жінок під час пологів

Джерело: freepik

Думка психолога

Пологи за гормональними змінами в організмі аналогічні змінам, що відбуваються під час занять коханням. Ті самі гормони, які здатні викликати почуття сексуального задоволення, регулюють процес пологів. Ось чому для хорошого перебігу пологів важлива інтимна обстановка, в якій ви відчуєте себе комфортно, зможете поводитися максимально вільно та розкуто. Присутність близької людини допомагає багатьом жінкам почуватися у більшій безпеці.

БОЯЗКА МАТУСЯ

Вона живе у постійній тривозі за себе та дитину, сумнівається в успішному результаті пологів, її переслідують всілякі страхи, пов’язані з пологами. Така мама недовірлива, шукає в себе ознаки хворобливих станів, а у дитини — аномалії розвитку. З усієї інформації про пологи Боязка матуся вибирає лише негативну, схильна концентруватися на страшних історіях подруг та будь-яких зауваженнях лікарів, пов’язаних із її здоров’ям.

Пологовий будинок та акушера вибирає за принципом спеціалізації їх на тих проблемах, які, як вона вважає, можуть виникнути. І хоча Боязка матуся готова працювати під час пологів, викластися цілком заради дитини, вона не вірить, що титанічні зусилля увінчаються успіхом, і намагається заручитися надійною допомогою інших. Якщо вам притаманні якісь описані вище якості, дуже важливо не помилитися у виборі лікаря та помічників під час пологів, ці люди повинні підтримувати у вас віру в себе, а не відмахуватися від сумнівів та тривог, щоб нав’язати свою лінію поведінки.

Що важливо?

Сильне почуття страху ускладнює вагітність і погано позначається під час пологів. Негативні переживання можуть призвести до порушень гормонального механізму пологів, спровокувати слабкість пологової діяльності і знадобиться стимуляція. Почуття страху посилює пологовий біль. Разом із тривогою та хвилюваннями у вашому тілі зростає м’язова напруга. І з’являється замкнене коло: страх викликає напруження м’язів, напруження викликає родовий біль, біль викликає страх. Щоб розімкнути це коло та пом’якшити родовий біль, лікарі використовують медикаментозне знеболювання, найчастіше наркотичне. Але найкраще знеболювання для мами – це розслаблений стан душі та тіла.

Підвищена тривожність під час вагітності свідчить про дефіцит довіри. Насамперед до самої себе. Знайдіть у собі ті якості, які дозволяють думати про себе з любов’ю та повагою. Не засуджуйте себе за тривоги. Негативні емоції не шкідливі малюкові, якщо ви вмієте, вихлюпнувши їх, розлучитися з ними.

Гірше носити тривоги у собі, намагаючись зовні виглядати спокійно. Вчіться довіряти справжнім почуттям. Чим багатша палітра ваших почуттів, тим більше інформації для розвитку отримує малюк. Нехай у цьому світі будуть шторми та штилі, життя є життя. Головне — пам’ятати про те, що кращого світу, ніж ви, для дитини просто немає. Подумки звертайтеся до малюка, розповідайте йому про всі свої враження. Спілкування з дитиною збагачує життя жінки, дає їй можливість поглянути на світ інакше, несе величезну кількість нових яскравих емоційних переживань.

типи поведінки жінок під час пологів

Джерело: freepik

Думка психолога

Зі страхами марно боротися: чим більше ви витрачаєте сил, щоб їх перемогти, тим сильніше вони наступають. Спробуйте перетворити страхи з ворогів на союзників — їх потрібно використовувати для пошуку шляху до оптимального сценарію поведінки під час вагітності та пологів. Вам необхідно знайти джерело страху, сформулювати його, прийняти це переживання як частину свого внутрішнього життя і бути готовим змінити себе.

Докладіть зусиль, щоб ваше уявлення про пологи стало світлішим і радісним. Не піддавайтеся впливу людей із негативним досвідом. Шукайте спілкування з тими, хто розповість, що пологи можуть стати найпрекраснішим, найдивовижнішим моментом у вашому житті. Шукайте таку атмосферу, в якій вам і малюкові було б спокійно та радісно очікувати майбутніх пологів.

Відмінний спосіб позбутися страхів — частіше говорити про них. Обговорюйте свої тривоги з людьми, які готові втішити та підтримати вас. Багато хто знаходить таку емоційну допомогу на курсах підготовки до пологів. Ви побачите, що страхи є і в інших людей, отримаєте можливість відверто говорити про свої проблеми. Психологи допоможуть проаналізувати ваші переживання та ви отримаєте реальну підтримку.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты