Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275815"]
Роды

Все про тренувальні або хибні перейми: міфи і правда

0
Малюк народиться вже дуже скоро. Як не переплутати тренувальні (хибні) перейми із справжніми? Чи у всіх вагітних вони бувають, чим в�

Малюк народиться вже дуже скоро. Як не переплутати тренувальні (хибні) перейми із справжніми? Чи у всіх вагітних вони бувають, чим вони відрізняютьсявід справжніх, як довго тривають, які відчуття викликають і взагалі – чому вони виникають? Давайте розберемось.

перейми, помилкові перейми

Джерело: GettyImages

Перейми — це регулярні та неконтрольовані спазматичні скорочення маткових м’язів. Вони виникають з певною частотою та відрізняються наростаючою динамікою та інтенсивністю. З їх допомогою відбувається пом’якшення та розкриття шийки матки.

Перейми це початок пологової діяльності, сприяють просуванню дитини родовими шляхами. Це перший і найтриваліший період пологів. Якщо жінка народжує вперше, то перейми загалом тривають 10-12 годин, а у тих, хто вже народжував, — 7-10.

Незадовго до пологів можуть виникати тренувальні (хибні, помилкові) перейми чи провісники. У жінок, які вперше народжують, вони з’являються десь за два тижні, а у тих, хто вже народжував, — за кілька днів.


Як правило, хибні перейми відбуваються в нічний час і за симптоматикою нагадують петейми чи потуги. Для них також характерні нерегулярні ниючі болі в ділянці попереку або внизу живота, які можуть віддавати в промежину і сечовий міхур.

Іноді хибні перейми відчуваються як потуги. Жінка відчуває скорочення прямих м’язів живота та тазового дна і позиви до дефекації. Як правило, з настанням ранку усі тривожні симптоми зникають.

Період тренувальних перейм важливий і потрібний, оскільки він сприяє пом’якшенню матки та готує організм вагітної до процесу пологів. Хоча в цей період шийка матки і не розкривається.

Майбутні мами, особливо ті, у кого вагітність – перша, дуже переживають, як не пропустити момент початку пологів. І дійсно: тренувальні перейми (інакше помилкові, хибні, передвісники або перейми Брекстона-Хікса) можуть стати причиною для паніки.

Зберігайте спокій! Ми допоможемо розібратися, як відрізнити справжні перейми від тренувальних крок за кроком.

З нашої статті ви дізнаєтеся:

Чому виникають тренувальні перейми?

Першим тренувальні перейми ще в ХIX столітті описав англійський лікар Джон Брекстон-Хікс. При цьому процесі м’язи матки скорочуються, проте без розкриття шийки, відповідно, пологова діяльність не починається. Помилкові перейми – норма при вагітності! Однак трапляються вони далеко не у всіх вагітних жінок.

Багато фахівців вважають, що помилкові перейми корисні, адже в цьому випадку відбувається пом’якшення шийки матки, тренування дихальних вправ – організм м’яко готується до пологів. І до плаценти надходить більше кисню, що дуже корисно для майбутньої дитини.

ВАЖЛИВО! Гормон, що відповідає як за тренувальні, так і за справжні перейми, це окситоцин – він провокує скорочення м’язів матки. Саме тому ці перейми такі схожі.

тренувальні перейми, перейми Брекстона-Хікса

Джерело: Fotolia

Ознаки помилкових перейм

Відрізнити помилкові й дійсні перейми нескладно. Є кілька яскравих ознак тренувальних перейм.

 • Головна відмінна риса тренувальних перейм — в тому, що вони відбуваються хаотично, безладно, з різними інтервалами та силою. Найчастіше вагітна жінка при помилкових переймах сумнівається, чи це перейми.
 • Такі перейми нетривалі (максимум до 3 хвилин, але частіше – 15-20 секунд) і нерегулярні, в той час як пологові перейми відбуваються з чіткою періодичністю, а паузи між ними ближче до пологів – 10 хвилин.
 • Помилкові перейми можуть виникнути не раніше 20 тижня вагітності, чим більше термін – тим частіше вони трапляються. Однак їхня тривалість не змінюється в залежності від терміну.
 • Біль під час тренувальних перейм досить швидко згасає, а ось при пологових переймах в нормі вона повинна тільки наростати.
 • Якщо жінка в період тренувальних перейм змінить позу або походить, вони припиняються.

ВАЖЛИВО! Під час помилкових перейм відбувається тренування м’язів матки, її підготовка до пологів, тому лякати цей стан майбутню маму не повинен.

помилкові перейми небезпека

Джерело: Fotolia

Ознаки справжніх перейм жінка ні з чим не сплутає:

 • спазми відбуваються через передбачувані проміжки часу;
 • вони посилюються і стають дедалі сильнішими і частішими;
 • біль із попереку переходить вперед і вниз, в область паху.

На відміну від тренувальних, пологові перейми є регулярними. Матка приходить у тонус спочатку один раз на 15 хвилин, і через деякий час — один раз на 7-10 хвилин. Перейми поступово стають частішими, довшими і сильнішими. І вже з’являються кожні 5 хвилин, потім 3 і, нарешті, кожні 2 хвилини.

Фази розвитку пологових перейм

Існує три фази: початкова або латентна, активна та перехідна.
Кожна з них характеризується певною тимчасовою тривалістю, інтервалами між переймами  та ступенем розкриття шийки матки.

Початкова фаза

Перейми слабкі та короткі, по 10–15 секунд. Іноді цю фазу називають прихованою, або латентною, тому що перейми бувають настільки слабкими, що жінка не звертає уваги на ці відчуття. Проте вони вже регулярні: повторюються кожні 30 хвилин на початку фази, а в кінці — кожні 5–10 хвилин.

Початкова фаза триває від 5 до 12 годин. У жінок, які народжують вперше, вона ближче до 12, у тих, хто народжує повторно — ближче до 5–7. Спочатку майже безболісні, перейми до кінця першої фази стають вже відчутними, хоч і терпимими. Шийка матки розкривається на три сантиметри.

Активна фаза

Початок активної фази характеризується тривалістю переймів 40 секунд і проміжками у 5–10 хвилин. Тривалість фази в середньому становить 3 години у тих, хто народжує повторно, й близько 5 годин у тих, хто вперше. Показником того, що починається наступний етап, слугує скорочення проміжків до двох-трьох хвилин. Наприкінці активної фази розкриття шийки матки становить близько семи сантиметрів.

Перехідна фаза

Етап називається перехідним, оскільки завершується переходом у потуги. Проміжок між спазмами становить дві-три хвилини та поступово зменшується. Перейми, які на початку фази тривають близько хвилини, поступово стають довшими, ніж проміжки між ними. Коли шийка матки повністю розкривається, починаються потуги — вигнання плода.

Відчуття під час помилкових перейм

Часто больові відчуття під час помилкових перейм дуже схожі на біль під час менструації. Причому багато мам відзначають: чим болючіше менструація була до вагітності, тим сильніше буде відчуватися біль при тренувальних переймах.

Також під час помилкових перейм відчувається спазмоподібна напруга живота в різних областях – верхній, нижній, паховій. Але – всього живота відразу.

Матка в цей час твердне, її легко промацати, а іноді навіть побачити контури.

ознаки помикових перейм

Джерело: Fotolia

Час виникнення тренувальних перейм

Найчастіше помилкові перейми реєструються вранці і ввечері, однак цей показник індивідуальний – в цілому вони можуть виникнути в будь-який час доби.

Тривалість стандартно не перевищує 2-3 години, хоча і тут досить часто бувають винятки як в сторону подовження, так і в бік скорочення часового відрізку, протягом якого відбуваються помилкові перейми.

Передбачити появу тренувальних перейм практично неможливо. Але все таки ж відзначається, що найчастіше вони спостерігаються:

 • при переповненому сечовому міхурі;
 • зневодненні;
 • активному статевому житті;
 • у стані сильного стресу;
 • при фізичних навантаженнях.
перейми, пологи, дійсні та помилкові перейми

Джерело: Fotolia

ВАЖЛИВО! Просто уважно прислухайтеся до свого організму, можливо, ви зможете вловити взаємозв’язок між будь-яким станом або ситуацією і виникненням тренувальних перейм.

На якому терміні можуть розпочатися перейми Брекстона-Хікса?

Вважається, що перейми Брекстона-Хікса або помилкові перейми починаються близько 6 тижнів вагітності, але зазвичай не відчуваються до 2 або 3 триместрів

Чи можна народити без тренувальних перейм?

На практиці — у деяких вони починаються терміном до 20 тижнів, в інших лише до 30 тижнів, а в когось відбуваються лише перейми-провісники, які починаються за кілька тижнів перед пологами. Є жінки, які не відчувають ніяких тренувальних напруг м’язів матки, і це теж нормально.

Чи треба звертатися до лікаря?

Жінки, які народжують другу, третю і так далі дитину, чудово вміють відрізняти помилкові перейми від справжніх родових. А ось мами першого малюка поки цього робити не вміють. Єдине, в чому сходяться всі лікарі: якщо помилкові перейми доставляють сильний дискомфорт, якщо вам здається, що вони тривають занадто довго, та й просто ви засумнівалися, чи все в порядку з вами і малюком – викликайте швидку!

ВАЖЛИВО! Сильні больові відчуття – точно не на користь мамі й майбутньому малюку. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем! Можливо, справа зовсім не в помилкових переймах, а біль – показник якоїсь іншої, можливо, серйозної проблеми.

Не варто боятися, що ви переплутаєте помилкові перейми з істинними, коли прийде час – це практично неможливо. Вони серйозно відрізняються по ряду параметрів, про які ми говорили вище (періодичність, тривалість, інтенсивність).

помилкові перейми допомога лікаря

Джерело: Fotolia

Часті помилкові перейми: чи це небезпечно?

Навіть якщо тренувальні перейми тривають кілька днів поспіль, це не привід для занепокоєння, стверджують лікарі. Справа в тому, що цей стан ніколи не випереджає швидкі або стрімкі пологи. Так що в будь-якому випадку час доїхати до пологового будинку точно буде.

Щоб ви не переживали ( «А раптом вже дійсно пора в пологовий будинок?»), контролюйте перейми.При їхньому виникненні протягом 1-2 годин фіксуйте регулярність і тривалість кожної з них. Якщо розумієте, що вони йдуть з певною періодичністю, а їхня інтенсивність наростає, паузи між ними зменшуються – збирайтеся до пологового будинку.

Також прикметами пологів, що наближаються є:

  1. вилиття або підтікання навколоплідних вод;
  2. кров’янисті виділення (навіть якщо ще не пора народжувати, це може бути ознакою небезпечного стану – відшарування плаценти);
  3. ви практично не чуєте ворушіння дитини;
  4. виникли тягнучі болі в попереку;
  5. спостерігаються діарея, нудота.
 тренувальні перейми ознаки

Джерело: GettyImages

Як полегшити біль при тренувальних переймах

Як вже говорилося, часто такі перейми проходять, якщо жінка змінить позу або пройдеться.

Також лікарі радять при помилкових переймах:

 • віддавати перевагу позі лежачи на лівому боці;
 • просто знайти для себе зручне положення – за власними відчуттями ви зрозумієте, яке вам найкраще підходить в даний момент;
 • іноді допомагає колінно-ліктьова поза або поза, коли жінка спирається руками на край ліжка або подібну опору;
 • випийте води – можливо, помилкові перейми спровокувало зневоднення організму;
 • зробіть дихальну гімнастику для породіль;
 • спробуйте відволіктися, наприклад, подивитися цікаву передачу або фільм.
види перейм, пологові перейми, тренувальні перейми

Джерело: Fotolia

І головне – не панікуйте! Пам’ятайте, що поруч з вами – люблячі, уважні рідні й близькі люди, а вирішити всі проблеми можна із своїм гінекологом. Здоров’я вам і вашому малюку!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты