Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275815"]
Роды

Все про тренувальні перейми

0
Малюк народиться вже дуже скоро. Як не переплутати тренувальні перейми з істинними? Чи у всіх вагітних вони бувають, чим відрізняют

Малюк народиться вже дуже скоро. Як не переплутати тренувальні перейми з істинними? Чи у всіх вагітних вони бувають, чим відрізняються, як довго тривають і взагалі – чому вони виникають?

перейми, помилкові перейми

Джерело: GettyImages

Зміст:

 • Чому виникають тренувальні перейми?
 • Ознаки помилкових перейм
 • Відчуття під час помилкових перейм
 • Час виникнення тренувальних перейм
 • Чи треба звертатися до лікаря?
 • Часті помилкові перейми: а чи не небезпечно?
 • Як полегшити біль при тренувальних переймах

Майбутні мами, особливо ті, у кого вагітність – перша, дуже переживають, як не пропустити момент початку пологів. І дійсно: тренувальні перейми (інакше помилкові, передвісники або перейми Брекстона-Хікса) можуть стати причиною для паніки. Зберігайте спокій! Ми допоможемо розібратися, як відрізнити справжні перейми від тренувальних крок за кроком.

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!


Чому виникають тренувальні перейми?

Першим тренувальні перейми ще в ХIX столітті описав англійський лікар Джон Брекстон-Хікс. При цьому процесі м’язи матки скорочуються, проте без розкриття шийки, відповідно, родова діяльність не починається.Помилкові перейми – норма при вагітності! Однак трапляються вони далеко не у всіх вагітних жінок.

Багато фахівців вважають, що помилкові перейми корисні, адже в цьому випадку відбувається пом’якшення шийки матки, тренування дихальних вправ – організм м’яко готується до пологів. І до плаценти надходить більше кисню, що дуже корисно для майбутньої дитини.ВАЖЛИВО! Гормон, що відповідає як за тренувальні, так і за справжні перейми, це окситоцин – він провокує скорочення м’язів матки. Саме тому ці перейми такі схожі.

тренувальні перейми, перейми Брекстона-Хікса

Джерело: Fotolia

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

Ознаки помилкових перейм

Відрізнити помилкові й дійсні перейми нескладно. Є кілька яскравих ознак тренувальних перейм.

 • Такі перейми нетривалі (максимум до 3 хвилин, але частіше – 15-20 секунд) і нерегулярні, в той час як родові перейми відбуваються з чіткою періодичністю, а паузи між ними ближче до пологів – 10 хвилин.
 • Помилкові перейми можуть виникнути не раніше 20 тижня вагітності, чим більше термін – тим частіше вони трапляються. Однак їхня тривалість не змінюється в залежності від терміну.
 • Біль під час тренувальних перейм досить швидко згасає, а ось при пологових переймах в нормі вона повинна тільки наростати.
 • Якщо жінка в період тренувальних перейм змінить становище або походить, вони припиняються.

ВАЖЛИВО! Під час помилкових перейм відбувається тренування м’язів матки, її підготовка до пологів, тому лякати цей стан майбутню маму не повинен.

помилкові перейми небезпека

Джерело: Fotolia

Відчуття під час помилкових перейм

Больові відчуття під час помилкових перейм дуже схожі на біль під час менструації. Причому багато мам відзначають: чим болючіше менструація була до вагітності, тим сильніше буде відчуватися біль при тренувальних переймах.

Також під час помилкових перейм відчувається спазмоподібна напруга живота в різних областях – верхній, нижній, паховій. Але – всього живота відразу.

Матка в цей час твердне, її легко промацати, а іноді навіть побачити контури.

ознаки помикових перейм

Джерело: Fotolia

Час виникнення тренувальних перейм

Найчастіше помилкові перейми реєструються вранці і ввечері, однак цей показник індивідуальний – в цілому вони можуть виникнути в будь-який час доби.

Тривалість стандартно не перевищує 2-3 години, хоча і тут досить часто бувають винятки як в сторону подовження, так і в бік скорочення часового відрізку, протягом якого відбуваються помилкові перейми.

Передбачити появу тренувальних перейм практично неможливо. Але все таки ж відзначається, що найчастіше вони спостерігаються:

 • при переповненому сечовому міхурі;
 • зневодненні;активному статевому житті;
 • у стані сильного стресу;
 • при фізичних навантаженнях.
перейми, пологи, дійсні та помилкові перейми

Джерело: Fotolia

ВАЖЛИВО! Просто уважно прислухайтеся до свого організму, можливо, ви зможете вловити взаємозв’язок між будь-яким станом або ситуацією і виникненням тренувальних перейм.

Чи треба звертатися до лікаря?

Жінки, які народжують другу, третю і так далі дитину, чудово вміють відрізняти помилкові перейми від справжніх родових. А ось мами першого малюка поки цього робити не вміють. Єдине, в чому сходяться всі лікарі: якщо помилкові перейми доставляють сильний дискомфорт, якщо вам здається, що вони тривають занадто довго, та й просто ви засумнівалися, чи все в порядку з вами і малюком – викликайте швидку!

ВАЖЛИВО! Сильні больові відчуття – точно не на користь мамі й майбутньому малюку. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем! Можливо, справа зовсім не в помилкових переймах, а біль – показник якоїсь іншої, можливо, серйозної проблеми.

Не варто боятися, що ви переплутаєте помилкові перейми з істинними, коли прийде час – це практично неможливо. Вони серйозно відрізняються по ряду параметрів, про які ми говорили вище (періодичність, тривалість, інтенсивність).

помилкові перейми допомога лікаря

Джерело: Fotolia

Часті помилкові перейми: а чи не небезпечно?

Навіть якщо тренувальні перейми тривають кілька днів поспіль, це не привід для занепокоєння, стверджують лікарі. Справа в тому, що цей стан ніколи не випереджає швидкі або стрімкі пологи. Так що в будь-якому випадку час доїхати до пологового будинку точно буде.

Щоб ви не переживали ( «А раптом вже дійсно пора в пологовий будинок?»), контролюйте перейми.При їхньому виникненні протягом 1-2 годин фіксуйте регулярність і тривалість кожної з них. Якщо розумієте, що вони йдуть з певною періодичністю, а їхня інтенсивність наростає, паузи між ними зменшуються – збирайтеся до пологового будинку.

Також прикметами пологів, що наближаються є:

  1. вилиття або підтікання навколоплідних вод;
  2. кров’янисті виділення (навіть якщо ще не пора народжувати, це може бути ознакою небезпечного стану – відшарування плаценти);
  3. ви практично не чуєте ворушіння дитини;
  4. виникли тягнучі болі в попереку;
  5. спостерігаються діарея, нудота.
 тренувальні перейми ознаки

Джерело: GettyImages

Як полегшити біль при тренувальних переймах

Як вже говорилося, часто такі перейми проходять, якщо жінка змінить позу або пройдеться.

Також лікарі радять при помилкових переймах:

 • віддавати перевагу позі лежачи на лівому боці;
 • просто знайти для себе зручне положення – за власними відчуттями ви зрозумієте, яке вам найкраще підходить в даний момент;
 • іноді допомагає колінно-ліктьова поза або поза, коли жінка спирається руками на край ліжка або подібну опору;
 • випийте води – можливо, помилкові перейми спровокувало зневоднення організму;зробіть дихальну гімнастику для породіль;
 • спробуйте відволіктися, наприклад, подивитися цікаву передачу або фільм.
види перейм, пологові перейми, тренувальні перейми

Джерело: Fotolia

І головне – не панікуйте! Пам’ятайте, що поруч з вами – люблячі, уважні рідні й близькі люди, а вирішити всі проблеми можна із своїм гінекологом. Здоров’я вам і вашому малюку!

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты