Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="270875"]
Роды

Київський міський пологовий будинок №1: усе, що ви хотіли знати

0
Дізнатися чи варто народжувати в пологовому будинку №1 на Печерську можливо лише маючи повну інформацію про нього. Ми детально роз

Дізнатися чи варто народжувати в пологовому будинку №1 на Печерську можливо лише маючи повну інформацію про нього. Ми детально розповімо вам, що являє собою цей заклад.

Київський міський пологовий будинок №1

Джерело: facebook/kmpb1

Обираючи місце, де з’явиться на світ найдорожча людина, важливо знати про пологовий будинок якомога більше. Значення має буквально все — місце розташування, кваліфікація персоналу, умови перебування, підхід до питань акушерства та багато іншого.

ІСТОРІЯ ПЕРШОГО ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ

Київський міський пологовий будинок №1 державна медична установа з багатою історією. Цей будинок був заснований ще у 1918 році та став першою спеціалізованою медустановою для допомоги при пологах у Києві. У 2001 році інституція першою у місті отримала звання “Лікарні, доброзичливої до дитини”, яке надає комісія міжнародного фонду ЮНІСЕФ:

Для того, аби отимати статус “Лікарні, доброзичливої до дитини”, кожен заклад, який надає полуги пологодопомоги та дбання про новонароджених, бере на себе зобов’язання здійснити “Десять принципів успішного грудного вигодовування”. До них відносяться заходи із підготовки медичного персоналу, навчання вагітних, забезпечення умов для раннього початку грудного вигодовування, спільного перебування матері та дитини, годування за вимогою немовляти, виключно грудного вигодовування, відмови від використання пустушок та сосок, годування з пляшечи, наступна підтримка годуючих матерів після виписки із пологового будинку.


У 2017 році звання “Лікарні, доброзичливої до дитини” було підтверджене.

За час існування пологового будинку №1, тут відкрили відділення реанімації та інтенсивної терапії, центр жіночого здоров’я, бактеріологічну лабораторію та інше. У 2017 році 5 відділень закладу отримали звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Київський міський пологовий будинок №1

Джерело: facebook/kmpb1

СТАВЛЕННЯ ДО МАМИ ТА НЕМОВЛЯ

В інституції практикують партнерські пологи за бажанням майбутньої мами. А новонароджене немовля приклідають до грудей матері в перші хвилини після його появи на світ – саме таке ставлення рекомендують сучасні неонатологи, акушери, ВОЗ.

Крім двох акушерських відділень, тут є відділення патологій вагітності, куди можна потрапити з 22 тижня вагітності і, за потреби, залишатись там до самих пологів під постійним контролем медиків. Це відділення розраховане на 40 ліжок, які знаходяться у комфортних палатах з побутовою технікою.

Робота персоналу та уся політика пологового будинку №1 спрямована на безпеку немовлят та комфорт мами. Тому тут практикують спільне перебування мами та дитини, раннє прикладання до грудей, аби малюк отримав перші й такі важливі для нього краплі молозива. Є також можливість перебування гостя, або, як кажуть лікарі – партера, разом з молодою мамою та новонародженим. Щоправда, якщо вірити відгукам жінок, які тут народжували, людський фактор все ж спрацьовує – незважаючи на орієнтованість на грудне вигодовування, штучні суміші для годування пропонують, при чому наполегливо.

У першому пологовому будинку є і відділення новонароджених, де знаходяться малюки, які тимчасово не можуть бути з мамою (наприклад після кесаревого розтину чи ускладнених пологів).

Київський міський пологовий будинок №1

Джерело: facebook/kmpb1

ДНІ ВІДЧИНЕНИХ ДВЕРЕЙ У ЗАКЛАДІ

Перший мологовий будинок – сучасна лікарня, з комфортними умовами перебування та свіжим ремонтом у палатах і відділеннях. Однак, щоб майбутні мами змогли самі переконатися в тому, що усі відомості правдиві, а не написані заради реклами, передбачена можливість подивитись на лікарню “зсередини”. Інституція регулярно відчиняє двері для всіх бажаючих. Щоправда, кількість місць обмежена, тому варто записатися завчасно.

Коли: кожні перший та третій вівторок місяця, о 14:00

Де: акушерський корпус лікарні, 4 поверх, аудиторія.

Запис: 285-05-77 (довідковий стіл)

З собою мати бахіли

Київський міський пологовий будинок №1

Джерело: facebook/kmpb1

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ Й ОСОБЛИВОСТІ ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ

Крім патологій вагітності, у закладі є відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених. Тут є усе необхідне для виходжування немовлят, які народились раніше строку і з малою масою тіла. Матусі таких малюків, які також знаходяться в цій лікарні, можуть прийти до них у будь-який час. 

ЦЕНТР ЖІНОЧОГО ЗДОРОВ’Я

У червні 2016 року при пологовому будинку №1 відкрився «Центр жіночого здоров’я», який забезпечує комплексне спостереження, діагностику та лікування жінок протягом всієї вагітності. Тут можна стати на облік, здавати всі призначені акушером-гінекологом аналізи та скринінги і навіть пройти курси підготовки майбутніх мам та тат із медичним психологом.

СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ НЕ ВИХОДЯЧИ ІЗ ЗАКЛАДУ

У пологовому будинку №1 ви можете відразу після появи на світ малюка оформити його перший документ – свідоцтво про народження дитини. На території пологового будинку оформленням документа займається співробітник РАГСу Печерського району, який чекає матусь щотижня з вівторка по суботу, процедура оформлення безкоштовна.

Київський міський пологовий будинок №1

Джерело: kmpb1.com.ua

ШКОЛА ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА

Перший пологовий будинок започаткував дистанційні курси для майбутніх батьків. На них можна дізнатися про психологічні особливості вагітних жінок, механізм дій під час пологів та роботу усіх внутрішніх процесів організму, особливості догляду за майбутньою матусей, а згодом і поради щодо догляду за малюком та інше. Реєстрація на курс є безкоштовною та доступна через мобільний додаток.

Адреса пологового будинку: вул. Арсенальна, 5, м. Київ

Тел.: 0800-501-097 (цілодобово) – гаряча лінія, (044) 286-53-09 – консультація акушерського відділення, +380 (44) 284-82-82 – Центр жіночого здоров’я,  +380 (44) 286-52-09 – Приймальня директора 

Електронна адреса: [email protected]

Сайт


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты