Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274806"]
Здоровье семьи

Коли немає 8 годин для сну: як правильно спати, щоб бути бадьорим

0
Зазвичай експерти радять для боротьби з безсонням: скоротити читання новин, винести зі спальні телевізор і за годину до сну вимкну�

Зазвичай експерти радять для боротьби з безсонням: скоротити читання новин, винести зі спальні телевізор і за годину до сну вимкнути усі гаджети. Однак що робити, коли ці поради не працюють?

Коли треба засинати, щоб бути бадьорим

My bed is my the best friend

Проблема зі сном стала для багатьох хронічною, а про 8-годинний відпочинок в реаліях воєнного часу взагалі можна забути. Як же досягти глибокого сну в суворих умовах? Читайте поради від тренера зі сну Нік Літтехалес, який працював з Кріштіано Роналдо, передає телеграм-канал «Психологічна підтримка».

1. Думайте не про годинник, а про цикл

Насправді необхідність восьми годин сну на добу — це міф. Наш сон слідує природним циклам з інтервалом у півтори години. Кожні 90 хвилин ми перемикаємось від «швидкого» сну на звичайний та назад.

Саме тому найважливіше, каже тренер, — не переривати ці цикли. Плануйте свій сон так, щоб загальний його час ділився на 90 хвилин, наприклад, сім з половиною годин, шість чи чотири з половиною годин сну.


Цей час найлегше відрахувати від моменту пробудження. Якщо ви плануєте встати о 6.30 ранку — лягайте о 5:00, 3:30, 2:00, 0:30 або об 11 годині вечора.

2. Думайте не про одну ніч, а про весь тиждень

Нік упевнений, що правильніше звертати увагу не на загальну кількість годин сну на добу, а на кількість циклів сну на тиждень.

«Ми повинні прагнути проспати 35 циклів за тиждень – або п’ять на день», – каже Нік.

Отже, якщо в якийсь день ви лягли занадто пізно, то наступної ночі або навіть у середині наступного дня це можна компенсувати. Рекомендується планувати сон на початку кожного тижня з огляду на графік.

Коли лягати спати - правила здорового сну

Джерело: Freepik

3. Спіть менше, але частіше

Нік розповідає, що до винаходу електричної лампочки люди спали поліфазно, як немовлята. «Це означає – менше, але частіше», – пояснює він. Добовий цикл – це 24 години.

«Люди жорстко запрограмовані під цей процес», – каже тренер.

Наш організм пристосований природою таким чином, щоб спати у певний час доби. Другий період природного сну — це середина дня, каже Нік, а третій — десь між п’ятьма та сімома годинами вечора. Якщо користуватися цим, як роблять багато спортсменів, організм краще відновлюватиме сили під час сну.

Нік вважає, що люди цілком можуть спати у дві фази (менше спати вночі, але компенсувати це денним сном), а то й у три фази: вночі, вдень та рано ввечері.

4. Не «тиха година», а «контрольовані періоди відновлення»

Дуже важливо, що відновлювати сили можна не лише уві сні. Нік радить людям думати категоріями відпочинку, а не сну. Тренер називає періоди відпочинку терміном CRP (controlled recovery periods – контрольовані періоди відновлення).

«CRP не має нічого спільного зі спробами заснути», — каже тренер. Людина повинна виділити собі тридцять хвилин (третину циклу сну) і приділити собі час. «Це можна зробити будь-де», — говорить Нік.

Можна відпочивати, просто розслабивши розум за допомогою музики, медитації, накинувши на голову рушник, відлучившись у місце, де немає людей – хоч у кабінку туалету чи машину. Навіть якщо ви не спите, такі перерви потрібно враховувати у вашому тижневому графіку сну.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты