Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274322"]
Мама

Перші заступники та святі покровителі дітей: повний список

0
У своїх молитвах православні батьки часто просять допомоги та заступництва для своїх дітей. Найчастіше вони звертаються до Господ

У своїх молитвах православні батьки часто просять допомоги та заступництва для своїх дітей. Найчастіше вони звертаються до Господа та святих мучеників. Будь-яка щира молитва дійде до нього, через кого б вона не була звернена. Та серед православних святих є ті, що вважаються першими заступниками та покровителями дітей.

Перші заступники та святі покровителі дітей: повний список

Джерело: Freepik

Насамперед мами моляться за благополуччя своїх дітей Пресвятої Богородиці Діві Марії – Матері Господа Ісуса Христа. І це зрозуміло, адже тільки вона як мама завжди зрозуміє та прийме переживання батьків за своїх дітей. І також буде молитися за них Господу.

Заступниками і наставниками також вважаються святі батьки, які зуміли виховати своїх дітей добрими людьми. Це праведні Іоаким та Ганна – батьки Пресвятої Діви Марії, Захарія та Єлизавета – батьки святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна, преподобні Кирило та Марія Радонезькі – батьки преподобного Сергія Радоженського.

Є й інші святі, до яких прийнято звертатися за захистом та допомогою у вихованні дітей.


кому молитися за дитину

Джерело: Freepik

Преподобний Стіліан Пафлагонський, Чадозаступник

Народився у Малій Азії, у місті Пафлагонії у V столітті. З самого дитинства прагнув до святого, праведного життя, уникаючи згубних спокус.

Після досягнення повноліття він роздав своє майно жебракам зі словами: «Я скинув важкий якір, який тримав мене на прив’язі бажань мого занепалого тіла. Відтепер відкрито переді мною шлях до справжнього життя».

Після цього прийняв чернецтво в одному з монастирів. Вів дуже суворий, аскетичний спосіб життя і прославився чеснотами чистоти та послуху.

Бажаючи бути ближчим до Бога, пішов у пустелю і оселився в печері. Дні та ночі проводив у молитві.

Господь, бачачи гаряче бажання Стіліана зберегти в душі дитячу віру та чистоту, дав йому благодать заступництва дітям. Поки він був живий, до нього в пустелю приходили матері з різних селищ, щоб вилікувати їхніх дітей від хвороби. Святий Стіліан просив у Бога зцілення і завжди отримував його для дитини.

Безплідні сім’ї за молитвами святого знаходили дітей. Після смерті святого Стіліана безплідні жінки просили зцілення у його образу і отримували бажане.

Сьогодні на честь святого у Малій Азії, Греції та на Кіпрі освячуються храми. На іконах він тримає на руках одного або кількох немовлят.

Святі покровителі дітей

Джерело: Freepik

Святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, Чудотворець

Народився III столітті в лікійському місті Патари, зростав у благочестивій християнській сім’ї. Батьки його були заможними людьми і після своєї смерті залишили велику спадщину. Однак Микола вибрав шлях служіння Богу, став архіпископом Мир Лікійських і все своє багатство роздав нужденним.

У період гоніння на християн потрапив до в’язниці, де дивом зміг уникнути страти. Після того, як гонителя християн імператора Діоклетіана змінив імператор Костянтин Великий, святого звільнили.

Святий Миколай здійснив безліч чудес, багато з яких торкнулися саме дітей. Наприклад, одного разу він проходив повз будинок бідняка, у якого було три незаміжні дочки, яких він не міг видати заміж, оскільки у них не було посагу. Виявилося, бідолаха вже збирався поступитися честю дівчат, щоб отримати хоч щось для їх посагу. Святий Миколай не допустив цього: уночі кинув пакунок із золотом у вікно будинку, і батько зміг видати заміж старшу дочку. Так Микола-Чудотворець чинив ще двічі, тим самим дівчата були врятовані від безчестя, а їхній батько уникнув гріха.

Помер святитель Миколай у глибокій старості, приблизно у середині IV століття. У 1087 році його мощі були перевезені з Мир Лікійських до італійського міста Барі, де знаходяться до цього дня в соборі, побудованому на честь святителя у XII столітті.

З давніх-давен у день пам’яті святителя – 19 грудня – батьки дарували своїм дітям подарунки, а в храмах роздавали солодощі. І досі прийнято у святого Миколая-Чудотворця просити заступництва для своїх дітей.

Святі покровителі дітей

Джерело: Freepik

Святий мученик Неофіт Нікейський

Народився в Нікеї, ріс у суворій християнській сім’ї. Господь за лагідний характер, благочестя та доброту ще в дитинстві дарував йому здатність до чудотворення. Якось голуб вивів Неофіта з батьківського дому і привів у печеру, де жив дикий лев. Тут святий і прожив до п’ятнадцяти років, вийшовши лише один раз для того, щоб поховати своїх батьків і роздати майно, яке він отримав у спадок, жебракам.

Під час гонінь Діоклетіана Неофіт добровільно з’явився в Нікею і став викривати язичників. За це його жорстоко катували протягом кількох днів, але він однаково залишався неушкодженим. Це було не зрозуміло його мучителям, і святий був засуджений на поживу звірами. Але ведмідь, якого спустили на Неофіта, підійшов до нього і пішов на своє місце. Так було ще двічі: з ведмедицею та левом. Причому лев був тим самим, якого святий зустрів у кам’яній печері і, посівши її, відправив жити в інше місце. Святий Неофіт відіслав лева назад у пустелю, заборонивши йому завдавати зло людям.

Перелякані могутністю Неофіта правителі-язичники наказали негайно вбити його. Так Святий мученик Неофіт віддав душу в руки Господа у віці п’ятнадцяти років.

Йому батьки моляться за здоров’я, добробут та розуміння своїх дітей.

Кому молитися за дітей

Джерело: Freepik

Покровитель за датою народження

Звісно, покровителем кожної людини є її святий за датою народження та ім’ям.

 • Так, Преподобний Серафим Саровський та Блаженний Сильвестр оберігають народжених з 22 грудня по 20 січня;
 • Святі Кирило та Афанасій – тих, хто народився з 21 січня по 20 лютого;
 • Святий Олексій та Преподобний Мілентій Антіохський – з 21 лютого по 20 березня;
 • Георгій Сповідник, Інокентій Іркутський та Святий Софроній – 21 березня-20 квітня;
 • Апостол Іоанн Богослов, святі Тамара та Степан – з 21 квітня по 20 травня;
 • Святий Костянтин та Олексій Московський заступаються за дітей, які народилися з 21 травня по 21 червня;
 • Святий Кирило допомагає тим, хто народився 22 червня-22 липня;
 • пророк Ілля та Святий Миколай Угодник – захищають народжених з 23 липня по 23 серпня;
 • Святі апостоли Іоанн та Павло – з 24 серпня по 23 вересня;
 • Преподобний Сергій Радонезький опікується тими, хто народився з 24 вересня по 23 жовтня;
 • Святий Павло – з 24 жовтня по 22 листопада;
 • свята Варвара та преподобний Миколай Угодника – з 23 листопада по 21 грудня.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты