Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="206497"]
Материалы на украинском языке, ЦВЕТ НАСТРОЕНИЯ ЗИМНИЙ

Хрещення Господнє: що можна, а що заборонено робити жінкам в цей день

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2022.01.14
0
19 січня православні християне святкуют одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будьяке релігійне свято, Водо

19 січня православні християне святкуют одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будьяке релігійне свято, Водохреща має свої правила та заборони, особливо це стосується жінок.

Хрещення Господнє

Источник: instagram @pravoslavie_segodnya

Більшість заборон на Водохреще походять не від церкви, а пов’язані з народним сприйняттям будь-якого свята. Проте, налаштувати свою душу та думки на благочестивий лад, згадати все, що пов’язано з Христом в Євангеліях, важливо для кожного вірянина. В православії свято Хрещення Господнє входить в число двунадесятих свят.
Що неможна робити на Хрещення Господнє

 • Як і на більшість церковних свят, на Водохреще та Водохресний святвечір напередодні неможна виконувати важку працю. Тому в цей день не треба шити, вишивати, прибирати в квартирі, а особливо – прати. Бо вважається, що пранням можна забруднити воду, яка на Водохреще особлива.
 • Деякі вважають, що в день Хрещення Господнього не можна навіть готувати їжу, тому святкові страви краще зготувати напередодні.
 • Неможна на Хрещення спорити, сваритися, з’ясовувати відносини і карати дітей – негатив від цих дій може «осквернити» воду.
 • Краще намагатися напередодні Хрещення і в день свята не жалітися, уникати брехні, і виключити будь які всяческие пересуди і плітки – все це, як вважають в народі, може зіпсувати вам увесь рік.
 • Церква забороняє будь які ворожіння та заговори в день Хрещення Господнєго, особливо це стосується жінок та дівча.
 • Напередодні Водохреща, до самого освячення води, неможна їсти нічого, але в наші дні дозволяється відмовитися тільки від м’ясної їжі.

Источник: facebook.com/ChurchStYaroslav

Что можна робити на Водохреще

 • Напередодні Хрещення Господєго, 18 січня, віряне дотримуються посту. Коли приходить час Водохресного святвечора на стіл ставлять «голодну» кутю та пісні страви.
 • Важливо побувати в церкві, де на Хрещення правлять святкову літургію і здійснюють хрестну ходу.
 • Одним з найколоритніших ритуалів Водохрещі є купання в крижаній воді, часто – в ополонці. Так віряне нагадують собі про Хрещення Христа у водах Йордана. Забуваючи при цьому, що вода в цій річці була і є теплою.
 • Освячена на Хрещення Господнє вода, як вважають в народі, має цілющу силу, тому її треба набрати в ємність, принести додому і використовувати на протязі року. Можно окропити стіни квартири, умиватися, навіть пити — але пити краще тільки в тому разі, якщо вода була набрана з чистого джерела, але ніяк не річки, озера чи іншої відкритої водойми.
 • Вважається, що похрещений в день Влдохрещі малюк, буде счастливи в своєму майбутньому житті.
 • Щасливим має бути шлюб, укладений в цей день, особливо якщо це церковний ритуал вінчання.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x