Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="206497"]
Мама

Хрещення Господнє: що можна, а що заборонено робити жінкам в цей день

Old date:
Current date: 2023.02.08
New date: 2023.01.17
0
19 січня православні Християне святкують одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будь-яке релігійне свято, Во

19 січня православні Християне святкують одну з найважливіших церковних подій – Хрещення Господнє. Як будь-яке релігійне свято, Водохреще має свої правила та заборони, особливо це стосується жінок.

Хрещення Господнє

Джерело: freepik

Більшість заборон на Водохреще походять не від церкви, а пов’язані з народним сприйняттям будь-якого свята. Проте, налаштувати свою душу та думки на благочестивий лад, згадати все, що пов’язано з Христом в Євангеліях, важливо для кожного вірянина. В православії свято Хрещення Господнє входить до числа дванадесятих свят.

Що не можна робити на Хрещення Господнє

 • Як і на більшість церковних свят, на Водохреще та Водохресний святвечір напередодні не можна виконувати важку працю. Тому в цей день не треба шити, вишивати, прибирати у квартирі, а особливо – прати. Бо вважається, що пранням можна забруднити воду, яка на Водохреще особлива.
 • Деякі вважають, що в день Хрещення Господнього не можна навіть готувати їжу, тому святкові страви краще зготувати напередодні.
 • Не можна на Хрещення сперечатися, сваритися, з’ясовувати відносини і карати дітей – негатив від цих дій може «осквернити» воду.
 • Краще намагатися напередодні Хрещення і в день свята не жалітися, уникати брехні, і виключити будь-які пересуди й плітки – все це, як вважають в народі, може зіпсувати вам увесь рік.
 • Церква забороняє будь-які ворожіння та заговори в день Хрещення Господнього, особливо це стосується жінок та дівчат.
 • Напередодні Водохреща, до самого освячення води, не можна їсти нічого, але в наші дні дозволяється відмовитися тільки від м’ясної їжі.
Хрещення Господнє

Джерело: facebook.com/ChurchStYaroslav

Що можна робити на Водохреще

 • Напередодні Хрещення Господнього, 18 січня, віряни дотримуються посту. Коли приходить час Водохресного святвечора на стіл ставлять «голодну» кутю та пісні страви.
 • Важливо побувати в церкві, де на Хрещення правлять святкову літургію і здійснюють хресну ходу.
 • Одним з найколоритніших ритуалів Водохреща — є купання в крижаній воді, часто – в ополонці. Так віряни нагадують собі про Хрещення Христа у водах Йордана. Забуваючи при цьому, що вода в цій річці була і є теплою.
 • Освячена на Хрещення Господнє вода, як вважають в народі, має цілющу силу, тому її треба набрати в місткість, принести додому і використовувати протягом року. Можна окропити стіни квартири, умиватися, навіть пити — але пити краще тільки в тому разі, якщо вода була набрана з чистого джерела, але ніяк не річки, озера чи іншої відкритої водойми.
 • Вважається, що похрещений в день Влдохреща малюк, буде счастливим у своєму майбутньому житті.
 • Щасливим має бути шлюб, укладений в цей день, особливо якщо це церковний ритуал вінчання.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты