Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="184283"]
Здоровье

Як відучити дитину від підгузків

0
Відповідь на питання "Як відучити дитину від підгузка" лежить як мінімум в трьох площинах. Це психологічна готовність дитини до ціє

Відповідь на питання «Як відучити дитину від підгузка» лежить як мінімум в трьох площинах. Це психологічна готовність дитини до цієї «акції», фізична готовність, а також – креативність мами при підборі способів, які допоможуть малюкові обходитися без підгузків.

коли відучати дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: pixabay.com

Зміст:

Незважаючи на те, що дуже багато мам хочуть відучити дитину від підгузків якомога раніше, зробити це навряд чи вдасться скоріше, ніж дитині виповниться півтора-два з половиною рочки. Саме в цей час дитина набуває фізичну і психологічну готовність контролювати процес сечовипускання і дефекації. І успіх, який до цього віку періодично трапляється на радість всіх членів сім’ї – на жаль, випадковий.

Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!


Тому не сильно довіряйте розповідями мам на дитячому майданчику про те, що їм вдалося вже у рочок (а то й раніше) відучити дитину від підгузків. Якщо герой цієї розповіді і ходить на горщик, це, швидше за все досягається завдяки спостережливості мами, яка по сопінню, «великим очам», завмиранню або навпаки – характерній метушливості малюка вгадує момент, коли варто піднести горщик під попку. Або – найгірший варіант – дитина проводить по півгодини на горщику в очікуванні дива. І воно, врешті-решт, трапляється, але це відбувається в момент, коли природна потреба все-таки приходить, а не завдяки усвідомленому бажанням крихітки порадувати свою маму.

коли відучати дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @doctor_elena_fedorova

До того ж не варто забувати, що висиджування на горщику тривалий час зовсім не на користь здоров’ю малюка – такий стан сідниць вкрай шкідливо для прямої кишки. Чи варто ризикувати заради такої сумнівної радості?

Відучити від підгузка з оглядкою на Фрейда

Спочатку звернемося до класиків. А саме – до Фрейду. Згідно з його теорією, діти від одного до двох років проживають так званий анальний період. У цьому віці вони проявляють особливий інтерес до всього, що відбувається нижче поясу і відноситься до своїх виділеннь, як до продукту особистої творчості. Ні про яку відразу не може бути й мови – малюк завжди пишається своїми «продуктами» і нерідко дуже сильно засмучується, коли «каку» відправляють в унітаз.

Особливості цього періоду, якщо розцінювати їх по Фрейду, і погані, і хороші для того, щоб відучити дитину від підгузка. Хороші тим, що дитина активно цікавиться продуктами своєї життєдіяльності це дає можливість використовувати цей інтерес у своїх цілях.

коли відучати дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @baby_bym_com

А поганий тим, що в цьому віці дитині дуже дорогі її виділення і так легко припуститися помилки, яка може привести до психосоматичних запорів або енурезу. Як уникнути цього, ми розповімо трохи нижче в цій статті.

«Кака» и сходи — у чому взаемозв’язок?

Широко відомий факт про прямий взаємозв’язок між здатністю дитини ходити сходами без зупинки на кожній сходинці, а так, як ходить доросла людина – крок правою, крок лівої. Щоб робити це, необхідно мати розвинені внутрішні м’язи черевної порожнини. Тобто саме ті м’язи, які підвладні усвідомленому контролю людини і які задіюються в процесі сечовипускання і дефекації. І ці м’язи набувають необхідну міцність приблизно до двох років. Це – згідно «середньо-арифметичного», є діти, які готові відучитися від підгузків в півтора рочки, чимало також тих, хто готовий обходитися без підгузків в два з половиною роки.

Як зрозуміти, що пора: думка психологів

Не потрібно також забувати і про психологічну готовність дитини контролювати свої природні потреби. Психологи дають такі «прикмети» дитини, яка наближається до життя без підгузків:

Дитина чітко розуміє, що для того, щоб справити свої природні потреби, потрібно зняти трусики і штанці. Він намагається робити це самостійно і у нього це нерідко виходить досить добре.

Малюкові дуже не подобається, коли на ньому брудний підгузок і він всіма доступними йому способами просить про допомогу. Він може намагатися сам зняти «каку», може виголошувати якісь звуки, склади, слова, словосполучення, може просто плакати. І заспокоюватися, коли його позбавляють від незручності.

коли відучати дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: shutterstock

Як відучити дитину від підгузків: основні правила

Какати – не соромно! Навіть якщо в штанці. Ви вирішили відучити дитину від підгузка? Найважливіше правило в цьому процесі – ні в якому разі не соромити крихітку, якщо штанці виявилися нечистими. Малюк у віці близько двох років переходить на новий рівень розуміння любові батьків по відношенню до нього. Якщо раніше основним каналом передачі цієї, без перебільшення, життєво-важливої для крихітки інформації були дотики, інтонація голосу, погляд, то ближче до двох років особливого значення набуває сенс звернених до нього слів.

Тому слова «Ти поганий, брудний!» (а також «Як тобі не соромно! «Фу!» і т.п.) на тлі забруднених штанців – це просто «куля», випущена в підсвідомість малюка, яка майже завжди потрапляє в «десяточку». Перше, що робить малюк у відповідь на такі слова – залишає все, що повинно виходити назовні при собі на максимально-можливий термін. Логіка тут проста: «покакати – поганий», «не какаю – хороший». І ось він – хронічний, створений необдуманими словами, запор! Проблема, яка може розтягнутися на все життя …

дитині міняють підгузок - фото

Джерело: Burda Media

Що замість підгузка?

Забираючи у крихітки дуже важливу для нього річ, не забутьте познайомити його з новим другом – горщиком. Його вибір, до речі – ціле мистецтво.

Створіть умови для роботи. Протягом всього періоду відлучення від підгузків одягайте малюка відповідно до поставлених цілей, тобто в штанці, трусики, колготки, які знімаються легко. Перевірте всі резинки – чи може дитина самостійно впоратися з ними, чи не перешкодять вони його ініціативі?

Запасіться терпінням: мокрі штанці неминучі. Малюк обов’язково і не один раз додасть мамі роботи, намочивши їх. Дайте дитині можливість відчути незручність від цього. Без фанатизму, звичайно. Теплі колготки – це незвично, але не неприємно. А холодні? Малюк повинен вловити причинно-наслідковий зв’язок. М’яко допоможіть йому зробити це. Якщо малюк продовжує грати, не звертаючи увагу на «підмочену репутацію», здивуєтеся цього, привертаючи увагу дитини до цього, відведіть малюка до горщика.

коли відучати дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @myteddy61

Приклад для наслідування. Цим прикладом може бути старша дитина або батьки. Покажіть дитині, як з цією потребою справляються дорослі і відповідальні люди. Переконайте малюка, що він тепер – майже як тато з мамою. У них – свій, великий «горщик», а у малюка – маленький. Ура!

Хваліть малюка! Похвала – великий стимул! І вміння зробити свої «великі» і «маленькі» справи самостійно – прекрасний привід для цього! Хваліть дитину і вона обов’язково відгукнеться на це хорошою і довгоочікуваної звичкою.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты