Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="260971"]
Материалы на украинском языке

День Василя Великого 14 січня — привітання та листівки зі Старим Новим роком

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2022.01.12
0
День святителя Василія Великого ми відзначаємо 14 січня. Цей важливе церковне свято сповнене великим змістом і пов’язане з багатьм

День святителя Василія Великого ми відзначаємо 14 січня. Цей важливе церковне свято сповнене великим змістом і пов’язане з багатьма обрядами і прикметами. Привітайте знайомих Василів із днем ​​їхнього ангела! А ми підібрали для вас найкрасивіші листівки і зворушливі привітання.

День пам’яті святителя Василя Великого

День пам’яті святителя Василя Великого — це не тільки велике церковне свято, а й день, який пов’язаний з народними звичаями. Свято Василя щорічно відзначається 14 січня.

Святитель Василь Великий, поряд із святителем Миколаєм Чудотворцем, здавна користувався особливим шануванням в нашому народі. Частина мощей святого Василя й до сьогодні перебуває в Почаєвській Лаврі. Василій Великий стяжав у Господа дар провидіння й чудотворіння.


Відомо багато випадків чудесних зцілень, здійснених святителем Василем Великим. Сила молитов святого Василя була настільки велика, що він міг просити у Господа прощення грішнику, що зрікся Христа, змусивши його щиро покаятися.

Святитель Василій Великий був людиною великих знань, тож до нього звертаються люди, чия діяльність пов’язана з просвітництвом — вчителі, вікладачі вишів, наукові працівники.

День Василя — значення імені

З давньогрецької мови Василь означає «царський». Цар в Стародавній Греції іменувався «базілеус». Можливо, слово спочатку походить від імені Васітта — найвищий (з шумерської мови) або Васішхта (найбагатший) і Басу (добрий) — імен богів в ведійської міфології (Індія).

День Василя — народні традиції

За традицією на Василя святкують також Старий Новий рік! Тому не забудьте привітати своїх близьких та рідних!

За старих часів з цього дня, 14 січня, починався відлік нового року. Вранці у день святого Василя хлопці ходять від хати до хати і посівають, щоб наступний рік був щедрим на урожай. Доброю прикметою вважається, якщо в цей ранок на поріг будинку першим ступить чоловік — на щастя. Якщо жінка — чекати клопоту. Саме тому 14 січня посівають хлопці. А ось щедрувати можуть як хлопці, так і дівчата. Посівають житом або пшеницею, не горохом (бо горох — ці сльози Божої матері), не пшоном і гречкою (бо це передвіщає, цо весь добробут в домі сточать миші).

Весь день на святого Василя відбуваються веселі нарлдні гуляння: молодь первдягається в головних персонажів свята —  козу, циган, журавля, ведмедя, кота тощо — і ходять по домівках з піснями та жартами.

На Василя у хлопців був другий шанс попросити руки і серця тієї, хто раніше відмовив їм. Також свято Святого Василя збігалося з щорічною традицією у дівчат — гадати на майбутнє і судженого.

Народні погодні прикмети на святого Василя

  • Зоряна та ясна ніч на святого Василя передвіщає щедрий врожай ягід.
  • Якщо на вулиці вирує завірюха — майбутній рік обіцяє щедрий урожай горіхів.
  • Хорошим передвісником врожаю також є побачити туман.

Молитва святителю Василію Великому

Звертатися за допомогою до святителя Василія Великого можна протягом дня, але краще звертатися з благанням вранці 14 січня, на світанку. Молити святителю Василію Великому можна як про власне зцілення та укріплення душевне, так і про життєву настанову для близьких.

Святий отче Василію, преславний учителю Христової Церкви, добрий пастирю рідного стада, засновнику і законодавцю життя чернечого, пресвітле зеркало чистоти і невинності, взірець лагідності і християнської покори, відважний переможцю блудної і богопротивної науки, непереможний оборонцю честі Єдиного в Тройці Бога і Пречистого Дівства Божої Матері. Це я, грішний, припадаю в покорі перед Тобою і молю Тебе: научи і мене ступати богобоязно дорогою заповідей Господніх і ніколи вжитті моєму не звертати на бездоріжжя. Ти врозуми науками своїми мій темний розум до осмислення правд Божественних. Преклони мою зіпсовану волю, шоб погордивши тілесними похотями, бажала вона тільки того, що мені шасливу вічність може забезпечити. Заохочуй серце моє до чистоти і щирого покаяння за всі лукавства мої, якими Творця свого повсякчасно гнівлю.

Знаю, Пресвятий Отче, шо за всю доброту Господню платив я тільки невдякою, тому молю Тебе, великий Угоднику Господній, керуй мною, почуттями мої ми, всіма частинами тіла, відвертай очі мої від спокус гріховних і не дай їм ніколи засліпитися розкішшю тілесною. Закривай слух мій проти всяких безчесних розмов, а відкривай його слуху наук Євангельських. Устам моїм не дозволяй чи­ нити осуд, пустословити неправду і прокльони. Руки мої утримуй перед всякими ділами, які могли би мене осквернити перед всевидячим Оком Господнім. Ноги мої відвертай від стежок, що відводять творіння від Всемилостивого Творця і можуть привести душу на край вічної пропасті. Угоднику Божий, не опускай мене. Отче Святий, заступися за мною перед Престолом Господнім, молитвами Твоїми прихили мені Ласку Господню, вчини мене молитвами Твоїми наслідником щасливої вічності.
Амінь

Привітання зі Старим Новим роком у віршах

Старий Новий рік до нас завітає,
всю недолю хай з собою забирає.
А взамін нам з мішечка щастя дарує,
кожному радощів на весь рік майструє!

Хай здорова буде родина,
хай цінується з близькими навіть хвилина!
Бажаю, щоб старі момент береглись,
і пісні яскраві на новий рік лились!

***

Вашу родину зі Старим Новим роком
поспішаю привітати!
І щастячка, здоров’я, грошей
дуже хочу побажати!

Нехай збудуться всі мрії ваші,
а успіх завжди з вами поруч йде!
І хай панна капризна з іменем Фортуна
вас ніколи не забуде!

***

До нас Старий Новий рік
завітає на поріг!
Кожному достатку
він мішечок приберіг!

Я бажаю вам на свято
здійснення бажань багато.
Живіть у великому щасті
і в яскравому багатстві!

Привітання зі Старим Новим роком у прозі

Я бажаю вам від усієї душі, щоб старий рік забрав все погане і подарував якомога більше сил та потенціалу для добрих справ. І нехай свято збере за столом усю вашу прекрасну родину, хай лунає дитячий сміх, а щастя в домі хазяйнує круглий рік! Нехай Господь оберігає вас від біди, а вашим світом править добро!

***

Ура! Ура! Ура! Настав Старий Новий рік, ура! Давайте скоріше святкувати, і нехай повториться бій курантів, а наші нові бажання здійсняться якомога швидше! Наливаймо вино та шампанське в келихи, випиваємо до дна та святкуємо ще один, Старий Новий рік!

***

Це особливе свято – Старий Новий рік! Нехай він з вашої хати забере все неважливе та неприємне, а вам натомість подарує крила, щоб по життю летіти граціозно та красиво, як птаха!

Картинки та листівки зі Старим Новим роком

Не забудьте привітати близьких з цими яскравими листівками!

Картинки та листівки зі Старим Новим роком

Привітання зі Старим Новим роком

Привітання зі Старим Новим роком

Привітання зі Старим Новим роком

Вітаємо зі святом!

Джерело: журнал «Ліза»


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты