Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="254013"]
Материалы на украинском языке, СЕЗОН ЗАСТУД: ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

Чим підживлюється імунітет: продукти-помічники і правила здоров’я

Old date:
Current date: 2022.08.13
New date: 2020.09.11
0
Мама і тато намагаються створити дитині максимально комфортні умови для зростання та розвитку. Ми сподіваємося також, що імунна си

Мама і тато намагаються створити дитині максимально комфортні умови для зростання та розвитку. Ми сподіваємося також, що імунна система приєднається і буде допомагати, але іноді ця чарівна здатність організму розпізнавати і вчасно знешкоджувати шкідливі мікроорганізми значно знижується і система дає збій. В медичній картці дитини з’являється абревіатура ЧХД, яка розшифровується як «часто хворіюча дитина».

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

Чому це з нами?

Природно, що ми шукаємо причини. Їх багато: починаючи з того, якою була вагітність (на жаль, ми не можемо повернутися назад та прожити її без стресів, з прогулянками, йогою та медитаціями), які були пологи (якщо під час пологів відбулося стиснення або розтягнення шийних хребців, то це вже фактор, що загрожує здоров’ю дитини) і ще багато генетичних чинників та помилок, яких припускаються майбутні батьки.
Що робити? Перш за все, якщо ваша вагітність була стресовою, абсолютно необхідно дати крихітці психологічний комфорт, налагодити грудне вигодовування і забезпечити максимум тілесного контакту (неймовірно, на що здатен простий масаж, зроблений маминими руками). Любов – це те, що конче потрібно дитині, яка часто хворіє. Лікар не випише для цього рецепт, але цих «ліків» у вас точно з надлишком!

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

Дихайте глибше!

Перш за все – не панікуйте. Визначення ЧХД – це не діагноз, а спеціальний медичний термін, який для українських батьків означає, що малюк хворів на ГРВІ більш як 6 разів на рік і тому потрапила у групу підвищеної уваги лікарів. Звісно, ви, батьки дуже стурбовані. Спробуємо заспокоїти: в США і Великобританії вважається нормальним, якщо дитина, що відвідує дитячий колектив, хворіє на ГРВІ 8-10 разів на рік. Але гарна новина в тому, що імунну систему можна тренувати (як і будь-який інший орган, а їх до процесу формування і роботи захисних функцій долучається дуже багато). Головне – зрозуміти, як саме треба організувати «тренування» і чим підживлювати майбутнього чемпіона – імунітет вашого малюка.


Тренування розпочалося!

У сучасних педіатрів набагато більше занепокоєння, ніж діти з групи ЧХД, викликають малюки, які взагалі не хворіють на респіраторні захворювання. Адже ГРВІ — це своєрідне тренування організму в бою з вірусами і бактеріями. Температура, кашель, нежить – нормальні етапи дорослішання малюка. Це означає, що організм дає зворотний зв’язок, контактуючи з інфекцією. Якщо реакції-хвороби не виникає, небезпека того, що імунна система дитини зірветься і виникне якесь більш серйозне захворювання, в цьому випадку дуже велика. Тому не варто дуже засмучуватися з приводу ГРЗ і ГРВІ, а ось недооцінювати інші важливі чинники, не можна!


часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

Вороги імунітету

Дуже прості правила застрахують від помилок, через які дитина потрапляє у групу ЧХД. Впізнаєте себе? Виправляйте.

1. ГІПЕРОПІКА ТА ВІДСУТНІСТЬ ЗАГАРТОВУВАННЯ Занадто багато уваги до кожного чиху, перебільшення важливості стерилізації простору і захоплення вишукуванням болячок – це серйозна проблема. Дитина, з одного боку, потрапляє в атмосферу постійної тривоги, а з іншого – намагається відповідати маминим очікуванням: «Їй подобається лікувати? Вона турбується і так реалізується, ще й отримує співчуття? Ок, я дам їй таку можливість…».

Зазвичай «загартовування» та «тривожна мама» — світи, що ніколи не перетинаються. І мова йде не про обливання холодною водою, не обтирання холодним мокрим рушником, а навіть про дозвіл побігати по підлозі голими ніжками, відсутність теплого шарфа при плюсовій температурі повітря на вулиці та шапочки вдома. Тобто все те, що ми розуміємо під визначенням «закутана дитина». «Закутана» дитина не може не хворіти!


Що робити? Змінюйте своє ставлення до способу життя малюка! Інакше група ЧХД буде його реальністю довгі роки.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

2. ЛІКУВАННЯ АНТИБІОТИКАМИ БЕЗ ПРИЗНАЧЕНЬ В ідеалі дитина має впоратися з нежиттю і кашлем без допомоги медикаментів! Антибіотики призначаються виключно у гострій ситуації. Адже вони «відключають» імунітет, коли беруть на себе його обов’язки.


Що робити? Теплові процедури, багато пиття і інгаляції на мінеральній воді – ось уся допомога, яка дійсно необхідна імунітету. Все інше – тільки за призначенням лікаря, в разі обґрунтованої необхідності.

3. ПОГОДА ВДОМА Тут мова йде і про сухе та гаряче повітря у квартирі (+25 ° С – передумова для частих застуд у дитини), і про психологічну атмосферу. Повітря має бути чистим, прохолодним і вологим. Оптимальна температура для сну малюка — 18 ° С, вологість — 50-70%.


Що робити? Купити термометр і гігрометр і строго стежити за їх показаннями. І звичайно вибудовувати відносини так, щоб вдома не було скандалів та агресивних з’ясувань відношень, які лякають дитину та примушують хворіти, щоб примирити батьків.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

4. НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ Головний принцип здорового харчування малюка: «Не примушуйте їсти та не перегодовуйте!». Більше локальних овочів та фруктів; замість штучних солодощів – натуральні. Сухофрукти, горіхи і мед (при відсутності алергії) – ідеальна основа для дитячих десертів.

Що робити? Ніколи не умовляйте дитину щось з’їсти, але завжди нагадуйте, що треба випити негазованої чистої води.

5. ЧАСТИЙ КОНТАКТ З ВІРУСАМИ Хвороби виснажують імунітет дитини. Наступним етапом після ГРВІ можуть стати пневмонія і бронхіальна астма.

Що робити? Відмовтеся від відвідування дитячих садків, шкіл раннього розвитку, спортивних секцій в замкнутому приміщенні. Не ходіть з малюком по магазинах, поки його імунітет не зміцніє. Це складно, так, але потрібно.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

Друзі імунітету

Щоб дитина мала міцну імунну систему, була бадьорою та активною, їй потрібно отримувати достатню кількість вітамінів.

ВІТАМІН А (КАРОТИН) підвищує опірність до респіраторних захворювань. А його родичі – каротиноїди, в тому числі бета-каротин, є сильними антиоксидантами і стимуляторами імунітету: знайдете їх у інтенсивно забарвлених жовтих, червоних, помаранчевих та темно-зелених овочах та фруктах. Включайте в меню малюка салати з моркви з олією або сметаною, гарбузове печиво, каші з додаванням овочів.

ВІТАМІНИ ГРУПИ В покращують процеси кровотворення та загальний стан дитини. Їх дитина отримує з молочних і м’ясних продуктів, круп, зелені, стручкових овочів, морепродуктів.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

ЦИНК зміцнює захисні функції організму. Якщо малюку не вистачає цинку, цього просто неможливо не помітити: він виглядає хворим, слабеньким, зазвичай зі зменшеною масою тіла. Дратівливість, стомлюваність, алергічні захворювання, анемія та багато інших проблем виникають в організмі саме через нестачу цинку.

Якщо ви допомагаєте малюку поповнити запаси цинку, ви стимулюєте імунітет. Віруси і різні бактерії вже не такі страшні, цей природний антиоксидант послаблює симптоми алергічних реакцій, стимулює роботу головного мозку та оптимізує засвоєння цінних поживних речовин в організмі дитини. Найбільший вміст цинку в бузині, гарбузовому і соняшниковому насінні, кунжуті, м’ясі, сирі, вівсяній крупі, бобових, шоколад і устрицях.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

ВІТАМІН С – найкращий помічник, якщо ви хочете зміцнити імунітет крихітки. Утворювання колагену, серотоніну, стимуляція синтезу інтерферону, детоксикація – все це забезпечує дитині вітамін С. А ще аскорбінова кислота бере участь у перетворенні холестерину в жовчні кислоти та покращує всмоктування заліза, що відбувається в основному в тонкому кишечнику.
Свіжі овочі та фрукти та ягоди – вам у допомогу. Давайте сирими або після мінімальної термічної обробки. Цей вітамін дуже нестійкий, так що навіть сирі овочі подрібнюйте безпосередньо перед тим, як дати дитині.

БІОФЛАВОНОЇДИ (ВІТАМІНИ ГРУПИ Р) виконують в організмі роль антиоксидантів і потужних стимуляторів імунітету. Їх багато у фруктах та ягодах особливо фіолетового відтінку (бузина, чорниця, чорна смородина), цедрі цитрусових і зелені.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

ІНУЛІН не перетравлюється травними ферментами організму людини і застосовується в медицині як пребіотик, що стимулює корисну для людського організму кишкову мікрофлору, до якої відносяться біфідобактерії та лактобацили. Це ключові пробіотики і корисні кишкові бактерії, саме вони відповідають за поліпшення травлення і внутрішню силу імунної системи. Якщо порушується робота шлунково-кишкового тракту, страждає і імунітет.

Кишечник здійснює найважливішу роботу по переварюванню і всмоктуванню корисних речовин, але не тільки. Річ у тому, що він і сам виконує імунну функцію. Приблизно 25% його слизової оболонки складають клітини, що володіють імунною активністю. Кишкова мікрофлора, мікробіом, бере активну участь у підтримці імунітету. Немає нічого дивного в тому, що діти, у яких є проблеми з кишечником, більш схильні до захворювань. Контролюючи здоров’я кишечника, ви піклуєтеся про загальне здоров’я.

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Джерело: Shutterstock

В режимі турботи

Якщо гіперопіка шкодить, то нормальна турбота про здоров’я дуже допомагає. Але як в наш час проконтролювати кожний корисний мікроелемент, вітамін і навіть пробіотики? Чи варто пити біологічно активні добавки та ще й дитині давати? Так – це хороша корекція раціону, профілактика гіповітамінозу (нестачі вітамінів) і, що дуже важливо, дійсно ефективна підтримка імунітету.

Однак підбирати і призначати вітаміни та біодобавки самостійно не рекомендується, це повинен робити тільки лікар. Причому не просто лікар, а ваш особистий педіатр або сімейний лікар. Він знає дитину, його історію хвороби, його особливості та потреби, а тому призначить необхідний саме вашому малюкові препарат.

До речі, існує чудове рішення для дітей від 3-х років і дорослих – біологічно активна добавка до їжі «МАВПЕНЯТКО БУЗИНЯТКО».

часто хворіюча дитина дитячий імунітет

Наша рідна бузина – справжній тренд на світовому ринку. Фахівці кажуть, що саме бузина очолює топ-лист найпотужніших імуностимуляторів. Вона захищає клітини організму від проникнення вірусів, знижує ризик зараження простудними захворюваннями, зупиняє запальні процеси.


В сиропі «МАВПЕНЯТКО БУЗИНЯТКО» — це  збалансована комбінація вітаміну С, інуліну, цинку і екстракту бузини. Ретельно підібрані біологічно активні речовини створюють оптимальні умови для функціонування імунної системи дітей від 3-х років. Дуже зручно, що приймати цю добавку треба під час приймання їжі й маленьким потрібна лише 1 чайна ложка, щоб зростати здоровими, протистояти вірусам та згодом перейти з команди ЧХД до команди чемпіонів з міцним імунітетом.


часто хворіюча дитина дитячий імунітет


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x