Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="263200"]
Материалы на украинском языке

7 ознак гастриту, які не можна пропускати

Old date:
Current date: 2022.08.16
New date: 2021.03.04
0
Гастрит - це запалення слизової оболонки шлунка, що призводить до порушень його основних функцій. Як виявити у себе захворювання? Р

Гастрит — це запалення слизової оболонки шлунка, що призводить до порушень його основних функцій. Як виявити у себе захворювання? Розповідаємо в нашій статті.

Что такое гастрит

Джерело: freepik

Причини розвитку гастриту

Найчастіше гастрит викликаний неправильним харчуванням, зловживанням алкоголю та лікарськими препаратами, в тому числі аспірину і болезаспокійливих засобів.
Також розвиток хвороби може бути спровокований бактеріями, які мешкають у слизовій шлунка, попаданням жовчі в шлунок і інфекціями, викликаними бактеріями та вірусами.

Як виявити гастрит: симптоми

Визначити можливу наявність гастриту можна, звернувши увагу на власний стан здоров’я. Якщо ви помічаєте у себе зазначені симптоми гастриту, варто негайно звернутися за консультацією до лікаря.


Спеціаліст може додатково призначить ряд аналізів, які підтвердять хворобу. Серед таких: верхня ендоскопія, аналіз крові та копрограма.

Отже, запам’ятовуйте ознаки гастриту.


  • Втрата апетиту.
  • Гикавка.
  • Біль або дискомфорт у верхньому відділі шлунку.
  • Печіння або дискомфорт в шлунку між прийомами їжі, а також у нічний час.
  • Нудота або рецидивний розлад шлунку.
  • Звичайна блювота і з домішкою крові.
  • Чорний кал.
Как вылечить гастрит

Джерело: freepik

Лікування гастриту

Лікування гастриту визначається виходячи з причини виникнення хвороби. Залежно від форми захворювання лікар призначає спеціальні препарати. Це можуть бути засоби, які стабілізують кислотність шлунку, в’яжучі ліки або препарати проти печії.

Іноді медики прописують антибактеріальну терапію, якщо недуга спровокована бактерією Helicobacter pylori. Крім того, можуть бути призначені ферментні препарати та спазмолітики.

Обов’язковим доповненням лікування гастриту є спеціальна дієта, без якої ефективність препаратів просто неможлива.


Дієта при гастриті

Як і підбір препаратів для лікування, вибір системи харчування теж залежить від форми захворювання. При цьому вживання їжі повинно бути дробовим. При гастриті ж з підвищеною кислотністю дієта підбирається з метою знизити активність роботи шлунково-кишкового тракту.


Тому лікарі закликають пацієнтів виключити з раціону такі продукти: м’ясо з жилами, рибу з дрібними кісточками, хліб з борошна грубого помолу, продукти з висівками, копчені й мариновані продукти, газовані напої, соки, каву і міцний чай, цитрусові, чорний хліб, капусту, бобові, молоко.


Якщо вас останнім часом сильно турбує самопочуття через розлади шлунка, варто обов’язково пройти обстеження. Чим раніше ви виявите порушення у здоров’ї, тим ефективніше буде лікування.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x