Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="270383"]
Материалы на украинском языке

 5 питань про гастрит, відповіді на які потрібно знати

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.11.11
0
Він виникає через шкідливу їжу. А щоб його вилікувати, потрібна сувора дієта. Які ще стереотипи про гастрит міцно сидять в наших го
як лікувати гастрит

Джерело: Freepik

Якщо шлунок не болить і нічого не турбує, значить, гастриту немає?

Насправді біль «під ложечкою» може бути при гострому гастриті. Зазвичай вона виникає відразу після їди або хвилин через 15-30 після неї. А от хронічний гастрит іноді протікає без будь-яких неприємних відчуттів. Лише час від часу можуть з’являтися печія, здуття живота, слабкість, зниження працездатності… Дивно, але при яскраво вираженому гастриті людини може взагалі нічого не турбувати. І водночас при ідеальній слизовій буває безліч «шлункових» симптомів. Але до гастриту вони не мають відношення.

Головна причина появи гастриту — шкідливі звички й швидкоїжа?

Погрішності в харчуванні, зокрема швидкоїжа і їда на бігу, дійсно можуть сприяти розвитку цього захворювання.  Так само як куріння, алкоголь, прийом лікарських препаратів (частіше НПЗП — нестероїдних протизапальних препаратів), аутоімунний збій в організмі. Зараз лікарі виявили навіть генетичні чинники гастриту (мова йде про мутації в гені р53). Однак головна причина цього захворювання — інфікування бактерією хелікобактер пілорі. Її відкриття в 1983 році австралійськими вченими перевернуло все уявлення про цю хворобу.

гастрит

Джерело: Freepik

Чи є взаємозв’язок між гастритом і раком шлунка?

Будь-яке захворювання може мати наслідки, якщо його запустити. Наприклад, ряд наукових досліджень, які проходили за кордоном, виявили взаємозв’язок хронічного гастриту і раку шлунка. До речі, це було в 50-70-х роках минулого століття, тобто ще до відкриття хелікобактер пілорі. У чому саме небезпека? На тлі хронічного запалення слизової шлунка відбуваються «нехороші» клітинні зміни. Виникає атрофія слизової й особливі зміни епітелію (дисплазія), які згодом можуть трансформуватися в рак.

Сьогодні вчені всього світу відзначають прямий взаємозв’язок між інфікуванням хелікобактер пілорі й раком шлунка. У носіїв бактерії це грізне захворювання виникає в 6 разів частіше! Підступна бактерія живе на слизовій шлунка під шаром слизу і виділяє іони амонію. Вони стимулюють активне вироблення соляної кислоти, яка подразнює слизову шлунка, викликає і підтримує запальний процес.


Якщо виявили гастрит, то доведеться сидіти на протертих супах і кашах?

При хронічному гастриті дієта не має особливого значення. Потрібно просто уникати продуктів, до яких є індивідуальна непереносимість. Не їсти на бігу, намагатися харчуватися дрібно, ідеальний варіант — 3-5 разів на день. Що стосується дієти, що щадить (стіл №1), її рекомендують тільки в період загострення. Оскільки провідний фактор у розвитку хронічного гастриту — бактерія, головна боротьба ведеться саме з нею. При виявленні хелікобактер пілорі призначається медикаментозне лікування (ерадикаційної терапії), яке охоплює антибіотики, препарат вісмуту й інгібітор протонної помпи.

гастрит що робити

Джерело: Freepik

Чи обов’язково робити гастроскопію, щоб розпізнати гастрит?

Гастроскопія зі взяттям шматочка тканини на дослідження — «золотий стандарт» у діагностиці гастриту. Але крім неї застосовуються й інші ефективні методи — рентген шлунка, клінічний аналіз крові, серологічні дослідження крові на виявлення антитіл до хелікобактеру пілорі. Також існують неінвазивні методи діагностики хелікобактерної інфекції. Наприклад, ефективний дихальний тест з сечовиною, міченою ізотопом 13-С. Він має високу точність і простий у виконанні. Крім цього, проводиться аналіз методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) на виявлення антигенів хелікобактер пілорі.

Вся правда про хелікобактер пілорі

Хелікобактер пілорі вважається найпоширенішою бактерією у світі. Нею інфіковані дві третини населення Землі.

  • Вона вміє рухатися. Бактерія переміщається, активно обертаючи джгутиками, як вертоліт (хелікоптер). За це її й назвали бактерією. Вона вміє пристосовуватися до будь-яких умов, всюди відчуває себе «як риба у воді», вимагає мало кисню і при необхідності може навіть змінити форму — стати кулястою.
  • За відкриття причинно-наслідкового зв’язку бактерії й виникнення гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки у 2005 році була вручена Нобелівська премія.
  • Чи викличе бактерія захворювання, залежить від імунітету людини й організму в цілому. Одним вона не завдає ніяких проблем, а інші хворіють… У 90% випадків гастриту, виразки або поліпів в шлунку у пацієнта знаходять хелікобактер.
  • «Підхопити» її можна навіть при поцілунках або користуючись чужою зубною щіткою або посудом. Щоб не заразитися, завжди мій руки перед їдою. Не їж з однієї тарілки з іншими й не пий з чашки або пляшки, якщо до них хтось вже прикладався.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты