Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="262817"]
Материалы на украинском языке

4 ознаки, які вказують на надлишок солі в організмі

Old date:
Current date: 2022.05.22
New date: 2021.02.24
0
Сіль або хлорид натрію — такий же важливий мікроелемент для роботи організму, як і всі інші. Однак надлишок речовини здатний спров

Сіль або хлорид натрію — такий же важливий мікроелемент для роботи організму, як і всі інші. Однак надлишок речовини здатний спровокувати різні наслідки: від здуття живота до порушення смакових рецепторів.

переизбыток соли в организме

Джерело: freepik

За даними дослідників, кожна людина в середньому вживає 3400 мг солі на добу. При цьому нормою вважається 2300 мг. Багато хто навіть не підозрює, що страждає від надлишку речовини. Річ у тому, що ми не контролюємо кількість споживаного натрію, який потрапляє в наш організм не тільки при додаванні кухонної солі в їжу, але і з овочами та фруктами, у складі яких вона є.
Які ознаки вказують на надлишок солі?

Постійна спрага

Натрій необхідний для підтримання водного балансу в організмі. Але зайва сіль затримує воду, тим самим змушуючи мозок посилати сигнали про бажання попити води. Чим більше солі, тим триваліша спрага.


Набряки, здуття живота

Оскільки сіль затримує воду, в організмі починають сповільнюватися процеси обміну речовини, кровообігу і т.п. В результаті з’являються набряки, яких важко позбутися. А при сильному надлишку натрію ще й виникає здуття живота.

Головні болі

Головні болі нерідко з’являються через брак або надлишок певних речовин. Щоб зрозуміти причину, обов’язково згадайте свою останню трапезу. Якщо це було блюдо з високим вмістом натрію, ймовірно, причина головного болю криється саме в цьому. Річ у тому, що надлишок солі здатний спровокувати розширення судин головного мозку, що призводить до болю.


Зміна смакових відчуттів

Крім зазначених ознак, велика кількість солі в організмі позначається на смакових рецепторах. Знижується сприйнятливість до натрію, через що їжа здається прісною. Виникає бажання додати солі.


Як скоротити кількість солі в організмі

В першу чергу дієтологи радять виключити зі свого раціону «солону шістку» — це продукти, які можуть викликати надлишок натрію в організмі. Серед таких хліб і булочки, в’ялене м’ясо, ковбаса, швидкоїжа, консерви й напівфабрикати. Намагайтеся готувати самостійно і додавати менше солі в блюда. Замість цього спробуйте поекспериментувати зі спеціями — вони теж можуть зробити їжу більш насиченою.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x