Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272852"]
Грип - симптоми та лікування у дітей

Грип у дитини: симптоми, діагностика та шкідливі ліки

Лідія Бабич

Дитячий лікар, педіатр Центру «Педіатрія з любов’ю». Про здоров’я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Facebook, Instagram

Old date:
Current date: 2024.07.15
New date: 2024.02.19
0
Поделиться:
Симптоми можуть відрізнятися за силою, але взагалі грип є досить важкою вірусною інфекцією. Симптоми грипу Часто хворі знають к

Симптоми можуть відрізнятися за силою, але взагалі грип є досить важкою вірусною інфекцією.

Симптоми грипу у дітей

Джерело: Freepik

Симптоми грипу

Часто хворі знають конкретну годину початку захворювання. Хвороба може початися з різкого нездужання, ломоти в м’язах, головного болю, підвищення температури. Нежить не характерний для перших днів хвороби, тому може з’явитися пізніше. Кашель спочатку сухий, може бути нав’язливим, з болем у грудях.

Маленькі діти можуть бути нетипово вередливими, кволими. Вон відмовляються від їжі, неохоче п’ють. Нажаль, малята не можуть чітко розповісти про свої симптоми. Грип — це той випадок, коли в перші дні у дитини може бути «температура і більше нічого». Тобто, для дорослих немає інших видимих ознак. Бо дитина може не розказати, що болить голова або м’язи.

Діагностика та лікування

Найкраща діагностика — експрес-тест. Мазок з носоглотки показує через кілька хвилин, чи є грип і який саме. Тип А протікає важче. Тип В — трохи легше, але теж приємного мало. У нас в центрі ми щодня виявляємо на прийомі грип. Нажаль, це невакциновані люди.


Ускладнення грипу — пневмонія (до 25% дітей з грипом), фебрильні судоми, несправжній круп («стеноз»), енцефаліт, отит (у 10-50% дітей з грипом), ураження серця, суглобів.

Пневмонія при грипі може бути вірусною, а може бути і як бактеріальне ускладнення. Найчастіший збудник — пневмокок.

Важливо вчасно поставити діагноз і якомога раніше почати лікування. Від грипу є ефективні противірусні препарати, їх дія науково обгрунтована. Ні, це не афлубін і не віферон. В Україні доступний озельтамівір (торгові назви — таміфлю, азельта, сельтавір, таміфлю, флукап).

Таміфлю існує у вигляді суспензії для дітей, але в аптеках цей препарат не завжди доступний.
За сучасними рекомендаціями озельтамівір може бути застосований з 3 місячного віку. Доза розраховується на вагу. Курс лікування — 5 днів. Симптоми швидко покращуються протягом 1-2 діб.

Як запідозрити грип

Джерело: Freepik

Не знайшли в аптеці сироп? Лікар може допомогти вам розрахувати дозування ліків в капсулах, на вагу дитини. Вміст капсули можна розчиняти у невеликій кількості води або солодкого напою. Відсутність в аптеках сиропу таміфлю — не привід залишати дитину без лікування.

Своєчасне лікування зменшує ризик грипозної пневмонії та інших ускладнень, пришвидшує загальне одужання. Профілактичний прийом озельтамівіру — в перші 2 доби після контакту. Це дасть шанс не захворіти, але не сприймайте це як панацею. Ризик ускладнень, якщо грип все-таки виникне — деякою мірою знижує.

Не варто при кожній підозрі на грип одразу починати приймати озельтамівір. Зверніться спочатку до лікаря і зробіть експрес-тест. Не починайте профілактичний прийом, якщо після першого контакту вже минуло понад 48 годин.

Які ліки не можна приймати при грипі:

  • антибіотики без доведеного факту бактеріальної інфекції;
  • антибіотики для профілактики, щоб не “опустилось”;
  • препарати інтерферонів (краплі, свічки);
  • гомеопатія;
  • “противірусні” засоби (на вірус грипу не діють);
  • імуностимулятори;
  • сиропи від кашлю для дітей молодше 4-6 років;
  • інгаляції з декасаном, антибіотиками;
  • антигістамінні засоби.

Вакцинуватися від грипу ще не пізно. Обов’язково вакцинуйтеся від пневмококової інфекції — це профілактика бактеріальних ускладнень після грипу і ГРВІ. Якщо ви досі не щеплені від ковіду — зробіть це нарешті. Одночасне або близьке в часі захворювання грипом і ковідом збільшує ризик смертності і важкого перебігу. Віруси не знають, що ви «не планували хворіти». Профілактика завжди краще, ніж лікування.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты