Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="283485"]

Як вводити яйце в прикорм: скільки, коли і як

Old date:
Current date: 2024.07.15
New date: 2024.06.19
0
Поделиться:
Введення яйця в раціон дитини – це важливий етап, який забезпечує малюка необхідними поживними речовинами, зокрема білками, вітам�

Введення яйця в раціон дитини – це важливий етап, який забезпечує малюка необхідними поживними речовинами, зокрема білками, вітамінами та мінералами. Однак, цей процес потребує обережності, щоб уникнути можливих алергічних реакцій. Ось декілька рекомендацій щодо введення яйця в прикорм.

Як вводити яйце в прикорм

Джерело: freepik

Яйце містить головний алерген і проблему гострих сильних алергічних реакцій — овомукоїд (Gal d1). Це термостабільний білок і після приготування страв та ферментатизації він не зменшує свої алергенні властивості. Високий рівень Gal d1 вказує на алергію до яйця у будь-якому його вигляді.

Одне з найрозповсюдженіших питань — вводимо яйце в прикорм цілим чи окремо — жовток від білка?

Подивимось, що входить до складу кожної з складових.

  • Склад білку: вуглеводи — 0,85%, жири — 0,19%, протеїн (білки) — 10,82%, вода — 87,72%
  • Склад жовтку: вуглеводи — 1,09%, жири — 26,71%, протеїн (білки) — 15,50%, вода 55,02%

Ми не знаємо, як ваша дитина може відреагувати на яйце до тих пір, поки не спробуємо його ввести. Як протеїни білку, так і протеїни жовтку можуть дати реакцію, тому розділяти яйце на білок та жовток немає сенсу! (ми ж не ділимо молоко або творог на якісь частини, щоб знайомити дитину окремо — ні, все це — цільні продукти).


! До того ж, як жовток без білку, так і білок без жовтку засвоюються гірше, ніж все разом! Чим раніше ви познайомите дитину з яйцем, тим менше вірогідність сенсибілізації до нього буде.

Як вводити яйце в прикорм

Джерело: freepik

Якщо ви побачили реакцію на яйце, вирішіть зі своїм алергологом або педіатром схему введення та спробуйте цей продукт ще раз через 6 міс… — залежить від важкості алергічної реакції.

Коли вводити яйце у прикорм?

Омлет, приготований на пару, можна починати вводити навіть на початку прикорму і знайомити на цьому прикладі малюка зі шматочками.

Етапи введення яйця:

  1. Запечене з тістом (1 слайс бананового хліба, панкейк, паста).
  2. Запечене із іншою їжею (у складі котлет, тефтелей).
  3. Добре приготоване (1 середнє яйце зварене вкруту).
  4. Трохи приготоване яйце (1 середнє яйце скрембл або омлет, або 1½ меренги, французький тост).
  5. Сире яйце ( 1/2-1 ст ложки майонеза, свіже морозиво).

У багатьох дітей алергія на яйця проходить протягом кількох років, а у дорослих може зберігатися. Алергія на приготовані вкруту яйця проходить приблизно у 1/3 дітей до 3 років та у 2/3 до 6 років.

А ваші діти люблять яйця? В якому вигляді? Чи були у вас реакції?

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты