Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="267967"]

Підготовка зору до школи: поради офтальмологів

Old date:
Current date: 2024.02.25
New date: 2021.08.04
0
Поделиться:
Актуальне питання для всіх батьків, чиї діти йдуть до школи: Як зберегти дитячий зір під час занять? Підготуйте дитячу зорову систе�

Актуальне питання для всіх батьків, чиї діти йдуть до школи: Як зберегти дитячий зір під час занять? Підготуйте дитячу зорову систему до нових навантажень, користуючись порадами офтальмологів.

Підготовка зору до школи

Джерело: instagram@khamovniki_rayon

Що чекає на зір вашої дитини у школі?

У школі зорове навантаження різко збільшується. Якщо раніше малюк переважну більшість часу грався, дозовано дивився телевізор та грав у планшет, то зараз додаються довгі години занять та концентрації уваги. Що чекає на зорову систему:

 • Зоровий аналізатор працює у напруженому режимі. Він передає мозку понад 90% інформації від усіх рецепторів. Якщо він не підготовлений заздалегідь, нервова система отримує величезний стрес.
 • Зміщується баланс між перебуванням на свіжому повітрі та у приміщенні. Якщо до школи дитина більше часу проводила на вулиці, то зараз вона частіше перебуває у класі. Це зменшує постачання кисню до органів зору. Такий дисбаланс може призвести до погіршення зору.
 • Харчування у їдальні не завжди сприяє насиченню організму вітамінами та мінералами. Це може позначитися на стані очей.
 • Вдома також не спадає напруга. Виконання домашніх завдань вимагає залучення зорової системи, часто доводиться користуватися гаджетами та проводити за ними багато часу.

До всіх цих чинників слід підготуватися заздалегідь.

Підготовка зору до школи

Джерело: Shutterstock

Діагностика — перший крок

Огляд дитини в офтальмолога слід проходити ще немовлятам (вперше у віці від 3 до 6 міс, наступний огляд в 1 рік). Перед тим, як піти у школу, його проводять щороку — із 2 до 7 років. У цьому віці активно розвивається акомодація — здатність бачити на різних відстанях. Якщо трапляються порушення, їх треба виявити завчасно та максимально скорегувати.
Краще провести розширену діагностику з залученням комп’ютерних методів, адже діти молодшого віку не завжди можуть впоратися із таблицями для перевірки зору, описати чи добре вони бачать предмет. До того ж, техніка може вловити найменші вади, які не виявляють при звичайній діагностиці.


Що можна зробити в домашніх умовах?

Ще до того як відвідати лікаря організуйте дитині сприятливі умови для розвитку зорової системи:

 • Подбайте про робоче місце. Придбайте парту та крісло, які регулюються за висотою, щоб підібрати правильну відстань від книжок та зошитів до очей.
 • Запишіть дитину на спорт та більше часу проводьте на вулиці. Це покращує загальний стан здоров’я, сприяє нормальному кровообігу.
 • Подбайте про раціон харчування, додавайте продукти із вітамінами та мінералами. Якщо у дитини є міопія, офтальмолог може додатково прописати препарати.
 • Обмежте тайм-скрін — час, який дитина проводить за гаджетом, не повинен перевищувати 1 годину по 20 хв для дітей до 5 років.
 • Забезпечте якісне освітлення у кімнаті дитини, а також на її робочому місці.
Підготовка зору до школи

Джерело: Shutterstock

Терапевтичні заходи

Якщо ви хочете підготувати зір вашої дитини заздалегідь, можна звернутися до спеціалізованого офтальмологічного центру. У центрі Новий Зір функціонує відділення дитячої офтальмології. За допомогою інноваційного обладнання дитині проводять комп’ютерну діагностику, яка займає в середньому 2 години. Це безболісно, ефективно та комфортно.

Професійні дитячі офтальмологи розробляють індивідуальний терапевтичний курс для дитини, щоб тренувати її зорову систему, у разі необхідності підбирають окулярну або контактну корекцію. Комплекс заходів включає процедури на різних апаратах, які діють у таких напрямках:

 • покращення кровообігу ока, що сприяє кращому насиченню киснем та поживними речовинами;
 • активізація роботи центральних відділів зорового аналізатора;
 • тренування зорової системи дитини для роботи на близькій відстані (читання, письмо);
 • розвиток бінокулярного зору, що спрямований на подолання косоокості та синдрому ледачого ока.

Курс може відрізнятися в залежності від стану зорової системи вашого малюка. Почніть готувати зір вашої дитини вже зараз, щоб зберегти його від першого класу і до випускних іспитів.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты