Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="223507"]
проблемы со здоровьем после отпуска, болезнь Лайма, лишай, вирусный гепатит А, отравление, вши, педикулез, как понять, что с ребенком после отдыха что-то не так, ребенок заболел после отпуска

Дитячі хвороби після літньої відпустки: як не прогавити та чим допомогти

Old date:
Current date: 2024.06.16
New date: 2019.08.22
0
Поделиться:
Ми повертаємося додому з відпочинку, сповнені сил та нових вражень. Але інколи крім сувенірів привозимо із собою й інші «подарунки�

Ми повертаємося додому з відпочинку, сповнені сил та нових вражень. Але інколи крім сувенірів привозимо із собою й інші «подарунки» — так звані хвороби мандрівників. Як не пропустити небезпечні симптоми та вчасно допомогти хворій дитині?

проблемы со здоровьем после отпуска, болезнь Лайма, лишай, вирусный гепатит А, отравление, вши, педикулез, как понять, что с ребенком после отдыха что-то не так, ребенок заболел после отпуска

Источник: pixabay

Де б ви не відпочивали, після повернення треба обов’язково провести само- та взаємоогляд для запобігання чи своєчасного виявлення ймовірних хвороб.

Чек-ап після відпустки

Що варто перевірити одразу, навіть якщо дитина провела літо у турботливої бабусі?

Шкіра

Оглядати малюка треба з голови до ніг, звертаючи особ­ливу увагу на складки, проміжки між пальцями на руках і ногах, пупок, лінію росту волосся.


Що можна виявити: запрілості внаслідок перегріву та сидіння в автокріслі, потертості від незручного одягу та взуття, сліди укусів комах, кліщів, тварин (медуз, морських їжаків) чи опіки від рослин (кропива, борщівник), грибкові ураження (лишаї, грибок ніг), сторонні тіла (скабки, насіння рослин, голки морських їжаків), паразитів (кліщі), висипання внаслідок алергії та інфекцій, сонячні опіки тощо.

Що можна зробити самостійно Сфотографуйте місце ураження, надайте першу допомогу. Скабки можна видалити за допомогою стерильної голки, кліща витягти пінцетом, дрібні ранки обробити антисептиком. У жодному разі не змащуйте уражені місця речовинами, що спотворюють колір шкіри (зеленка, фукорцин, синька, йод)! Інакше, якщо треба буде звернутися до лікаря, це може значно ускладнити діагностику.

проблемы со здоровьем после отпуска, болезнь Лайма, лишай, вирусный гепатит А, отравление, вши, педикулез, как понять, что с ребенком после отдыха что-то не так, ребенок заболел после отпуска

Источник: Shutterstock

Волосся

Ретельно огляньте волосисту частину голови.

Що можна виявити: педикульоз (воші) та лишаї. Також зверніть увагу на брови, вії, пушкове волосся на тілі, адже хвороботворні грибки можуть уражати і їх.

Що можна зробити самостійно Якщо лікування при лишаях має призначати лише лікар, то з педикульозом можна боротися і самостійно за допомогою аптечних засобів та частого гребінця.

Видимі слизові оболонки

Слизова рота, горла, кон’юнктива очей. У нормі вони виглядають рожевими та вологими.

Що можна виявити: почервоніння, нальоти, ранки, тріщини, болючість можуть бути першими ознаками багатьох інфекційних та неінфекційних хвороб.

Одяг, взуття, сумки, рюкзаки та інші речі

Розбирати речі після поїздок треба якомога швидше. Усе треба витрусити, випрати, вимити або ретельно вичистити щіткою.

Що можна виявити: у складках одягу можуть ховатися комахи, кліщі, на дні сумок та підошвах взуття — яйця й личинки паразитів або хвороботворні мікроби.

Що можна зробити самостійно Дорожній одяг варто після душу змінити на чистий. Рештки їжі та пиття краще викинути.

Спостерігаємо й аналізуємо

Усі проблеми, що виникають після поїздок та подорожей, можна умовно розділити за часом: ті, що з’являються в перші години та дні після повернення додому, і ті, які дають про себе знати лише за кілька тижнів, а то й місяців.

«Ранні» прояви

Блювання може бути ознакою початку кишкової інфекції чи харчового отруєння, перегріву, захитування в транспорті.

Біль у животі та пронос найбільш імовірно свідчать про неякісне харчування чи воду, що вживала дитина, або якусь із «хвороб брудних рук». При отруєннях від вживання неякісного продукту до перших симптомів минає від години до 1 доби, а при кишкових інфекціях — від кількох годин до 10 діб.

Підвищення температури тіла може бути наслідком найрізноманітніших станів — від банального перегріву до численних інфекцій. Якщо лихоманка з’явилася у перші дні, симптоми простіше пов’язати з поїздкою.

Подорож у часі

Якщо під час мандрівки змінюється часовий пояс, і дорослим, і дітлахам доводиться прилаштовуватися до нових умов. Залежно від віку, а також від того, яка різниця у часі порівняно з домом, діти можуть поводитися по-різному. Інколи потрібно лише 2 дні на адаптацію, а інколи звичний розклад змінюється настільки, що вам доведеться залучити любов і терпіння та з допомогою маленьких ритуалів (вечірнє купання, читання улюб­леної книжки) дати дитині нові уявлення про час.

«Пізні» прояви

Інфекційні хвороби з довгим інкубаційним періодом — часом від зараження до появи перших симптомів.

Хвороба Лайма Може розпочатися лише за кілька тижнів, а то й місяців після прогулянки лісом. Збудник переноситься також крихітними напівпрозорими личинками кліщів, укус яких легко можна не помітити. Зверніть увагу на підвищення температури та характерні великі рожеві плями на шкірі, що за кілька днів перетворюються на коло.
малярія Ознаки проявляються через 8–40 днів від укусу інфікованого комара. За цей час сліди укусів устигають зникнути, ви можете не пов’язати симптоми з відпусткою в теплих краях, що була у минулому місяці. Насторожити мають напади дуже сильної лихоманки, головний біль, ломота в тілі.

Кліщовий енцефаліт У більшо­сті країн Центральної та Східної Європи можна підчепити цю інфекцію. Після укусу кліща або контакту із зараженими тваринами до виникнення симптомів минає від 1 тижня до 1 місяця.

Вірусний гепатит А Передається через воду, продукти, контакт­ним шляхом. Прояви виникають лише за 2–6 тижнів після зараження. При виникненні жовтяниці, появі сечі кольору темного пива та знебарвленого калу одразу звертайтеся до лікаря.
паразитарні захворювання  Глистяні інвазії можуть мати безсимптомний чи малосимптомний перебіг протягом місяців і років.

Особливий випадок

Специфічний стан може виникати під час або після подорожей літаком. Це закладеність і біль у вухах, пов’язані з втягуванням барабанних перетинок при перепадах тиску. Це скороминущий дискомфорт, але в окремих випадках біль може бути нестерпним, а порушення слуху зберігатися кілька тижнів. Імовірність такого розвитку подій вища, якщо людина напередодні польоту має нежить. Будьте уважні!

проблемы со здоровьем после отпуска, болезнь Лайма, лишай, вирусный гепатит А, отравление, вши, педикулез, как понять, что с ребенком после отдыха что-то не так, ребенок заболел после отпуска

Источник: Fotolia

Коли звертатися по медичну допомогу

Якщо малюка знудило більше 3 разів поспіль за короткий проміжок часу, пронос більше 2 діб без тенденції до покращення, лихоманка довше 3 діб, ознаки зневоднення (мала кількість або відсутність сечі, сухі слизові, млявість), задишка, сильний кашель, звісно, ви маєте проконсультуватися зі спеціалістом. Зверніть увагу на додаткові обставини, які вимагають обов’язкового візиту до поліклініки:

  • захворів не один член родини;
  • ви повернулися з країни, де флора, фауна, звичаї та харчування суттєво відрізняються;
  • є незрозумілі висипання;
  • дитина млява і весь час спить, зазвичай улюблені ігри чи мультфільми не цікавлять її; є судоми;
  • є жовтяниця (жовтувате забарвлення шкіри, білків очей, слизових оболонок) будь-якої інтенсивності, темна сеча, світлий кал;
  • кров у калі, чорний кал.

Розмова з лікарем

Занотуйте і розкажіть медикам наступне:
• коли дитина захворіла;
• послідовність розвитку симптомів;
• чи має хтось із родини хворобливі прояви;
• куди, коли і яким транспортом ви подорожували останнім часом;
• чи були укуси комах або тварин;
• зміни в раціоні — нова, незвична їжа, заклади громадського харчування, вода з джерел…

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты