Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="281124"]
дитина захворіла

Чому і коли дітям не можна давати сироп від кашлю

Old date:
Current date: 2024.02.21
New date: 2024.01.22
0
Поделиться:
«Чудодійні» сиропи від кашлю, які ви часто просите призначити вам на консультаціях, насправді…. Чи не кожна мама хоче дати чарі

«Чудодійні» сиропи від кашлю, які ви часто просите призначити вам на консультаціях, насправді….

дитина захворіла, коли дітям не можна давати сироп від кашлю

Джерело: freepik

Чи не кожна мама хоче дати чарівний сироп, щоб дитина спала вночі, пішла завтра в садок, перестала кашляти тощо. Чому? Можливо, чарівний маркетинговий хід «…від кашлю» так впливає на підсвідомість. Але! Найголовніше!!! Сиропи від кашлю категоричне НІ дітям до 6 років. Після цього віку вони призначаються за показаннями лікаря.

Муколітики збільшують кількість слизу в нижніх дихальних шляхах. Це зовсім не потрібно, коли дитина кашляє від роздратованого горла або трахеї. У дітей до 6 років наднизька сила кашльового поштовху, сиропи можуть спричинити надлишкове утворення слизу в дихальних шляхах, збільшується кількість мокроти в бронхах, яку дитина просто не здатна викашляти. Це — прямий шлях до приєднання бактеріальних ускладнень — бронхіту, бронхіоліту, пневмонії.

Крім того сиропи від кашлю:

  • містять підсилювачі смаку, цукор, консерванти (гістамінолібератори) — можуть викликати алергічну реакцію (кропивʼянка, загострення АтД), гіперреактивність бронхів, набряк трахеї тощо;
  • не зменшать тривалість кашлю, не зупинять кашель.
дитина захворіла, коли дітям не можна давати сироп від кашлю

Джерело: freepik

Дитина кашляє: причини

Причини кашлю можуть бути різними, віруси бувають різні, кашель теж буває різним і може тривати в нормі навіть до 4 тижнів. Ми лікуємо, наприклад, бронхообструктивний синдром, візинг, стенозстенозуючий ларинготрахеїт, пневмонію. Все інше — це жарознижувальні при необхідності, промивання сольовими розчинами, зволоження повітря, а головне — грамотний лікар, який динамічно спостерігає за станом вашої дитини.

При сухому навʼязливому кашлі (кошклюш, грип) потрібні протикашльові засоби, що пригнічують кашльовий центр, але під контролем лікаря!, коли немає для цього протипоказань (обструкції, мокрота тощо).

Кашель у дитини: коли обов’яково потрібен огляд лікаря?

  • Задишка
  • Важке дихання
  • Посиніння носогубного трикутника
  • Різке погіршення стану
  • Тривалий субфебрилітет
  • Відмова від їжі та рідини

Ну, і на останок, страшилка про діючу речовину фенспірид, яка входить до багатьох сиропів і яку заборонили в Європі. Через вплив на серце вона становить загрозу життю!


А у вас вдома є сиропи? Чи призначав їх вам лікар?

Завжди ваша, Dr.Maya

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты