Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="224240"]

Автокрісла, заколисувачі, манежі, ходунці, віжки: справжні недоліки «помічників»

Old date:
Current date: 2024.04.21
New date: 2024.01.29
0
Поделиться:
Крісла, які заколисують немовля, ходунці, стрибунці, віжки, манежі та ще мільйон різноманітних девайсів. Але чи можна їх вважати ціл

Крісла, які заколисують немовля, ходунці, стрибунці, віжки, манежі та ще мільйон різноманітних девайсів. Але чи можна їх вважати цілком безпечними для малят з точки зору їхнього здоров’я та розвитку?

Автокрісла, заколисувачі, манежі, ходунці, віжки

Джерело: freepik

Ми, батьки, теж люди й потребуємо відпочинку. Сьогодні виробники товарів для дітей пропонують широкий спектр гаджетів, що мають на меті полегшити нам життя. Як щодо користі?

Ходунці, стрибунці

Призначені, щоб розважати крихітку і звільнити руки батькам, коли їй вже кортить активно вивчати цей світ. При цьому фізіологічно ані м’язи, ані кістки дитини ще не готові для вертикального положення тіла у просторі, а легкість переміщення у начебто безпечному девайсі не сприяє розвитку тих мускулів, що відповідають за це у звичайному житті.

Недоліки: Найкраще тренування як для м’язів, так і для вестибулярного апарату малюка — це повзання. Дуже часто ходунці старого зразка позбавляють дитину цього безцінного досвіду. Так, розвиток не спинити, і здорове маля в будь-якому випадку навчиться ходити, але правильні стереотипи рухів закладаються вже зараз.


  • Ще один недолік ходунців і стрибунців — недостатня безпека: дитина все одно має бути під наглядом. Травматологам відомо багато випадків перевертання ходунців, заплутування та випадіння зі стрибунців.
  • Крім того, малюк не вчиться правильно падати, що в подальшому також може стати причиною травм. Моя думка як лікаря та мами двох непосидючих хлопчаків: якщо є потреба «розв’язати собі руки», ходунці та стрибунці — не найкращий варіант.
автокрісла, заколисувачі, манежі, ходунці, віжки, аксесуари для дитини до 2 років, що потрібно купувати дитині до 3 років, міфи та правда про матусиних помічників, автокресла, манежи, вожжики, ходунки, как выбрать автокресло, чем опасны ходунки, чем опасен манеж для ребенка, ребенок не ползает, чем занять ребенка, который не умеет ходить

Джерело: GettyImages

Віжки

Це так зручно: випустити потупцювати крихітку, який лише вчиться ходити, і при цьому уникнути падінь, плачу, не напружувати свою спину, нахиляючись ледь не до землі…

Недоліки: Дитя не вчиться правильно падати і повною мірою контролювати своє тіло. Звісно, батьки самостійно мають вирішувати, використовувати віжки чи ні: адже ми маємо виходити не лише з позиції дитини, а й потенційної користі для всієї сім’ї. Наприклад, мама самостійно виводить на прогулянку близнюків або діток з дуже маленькою різницею у віці, вона сама має проблеми з хребтом і їй важко нахилятися тощо. Тоді віжки можуть стати справжнім спасінням, а вдома у безпечному звичному середовищі можна випустити крихітку активно поповзати і всіляко заохочувати цей процес!

автокрісла, заколисувачі, манежі, ходунці, віжки, аксесуари для дитини до 2 років, що потрібно купувати дитині до 3 років, міфи та правда про матусиних помічників, автокресла, манежи, вожжики, ходунки, как выбрать автокресло, чем опасны ходунки, чем опасен манеж для ребенка, ребенок не ползает, чем занять ребенка, который не умеет ходить

Джерело: Shutterstock

Автокрісла, заколисувачі і Ко

Маються на увазі всі пристосування, в яких дитинка перебуває у напівсидячому положенні або у позі ембріона. Вони можуть на певний час звільнити руки заклопотаній мамусі, коли та порається на кухні чи прибирає у кімнаті.

Недоліки: проте автокрісла та заколисувачі не можуть вважатися місцем для сну. За рекомендаціями Американської академії педіатрії, наприклад, найбільш безпечним місцем для сну немовлят до року вважається дитяче ліжечко, в якому немає ковдр, м’яких бортиків та іграшок й інших сторонніх предметів.

  • Так, ви можете скористатися автокріслом чи заколисувачем, коли дитя не спить, але на тривалий сон краще все ж таки вкладати крихітку у ліжечко. А ще не забудьте щоразу, лишаючи маля у заколисувачі, використовувати захисні паски, а пристосування без них не купляти і не використовувати взагалі.
  • Крім того, дитя, що знаходиться у кріслі чи дитячому стільчику, має бути під наглядом. Виходячи з кімнати більше ніж на хвилину, краще перемістіть малюка до манежу чи у ліжечко з високими бортиками.
  • Всупереч розповсюдженим міфам ці пристосування зазвичай не шкодять хребту дитини за умови правильного розвитку її м’язів. Отже, якщо девайс обладнаний надійним захистом, маля проводить у заколисувачі сумарно не більше 1–2 годин на добу (залежно від віку) і має змогу вільно рухатися під час неспання, то йому ніщо не загрожує.

Манеж

Обираючи манеж, звертайте увагу перш за все на його безпеку: наскільки він стійкий, чи достатньо високий бортик, чи надійна сітка чи прутики. Звісно, завжди є спокуса заохочувати крихітку якнайдовше погратися там.

Недоліки: проте найкращий розвиток для м’язів, кісточок та розуму — повзання. Знаходьте час просто пововтузитися на підлозі, зробіть простір вашого помешкання безпечним і цікавим, аби ваша крихітка зростала здоровою і розумною!

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты