Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="276319"]
Развитие

Для запобігання насильства: як говорити з маленькими дітьми про безпеку в інтернеті

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.11.18
0
18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Для запобігання насильства важливо від

18 листопада — Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Для запобігання насильства важливо відкрито говорити про проблему, проводити навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків і дітей. 

 як говорити з маленькими дітьми про безпеку в інтернеті

Джерело: Instagram @pressrkomi

Дослідження, проведене минулого року в Україні серед дітей 5-18 років, показало, що:

  • 84% дітей починають користуватись інтернетом у 5-11 років.
  • Відмічається тенденція до «омолодження» початку користування інтернетом та соціальними мережами з кожним роком.
  • 83% дітей побачили вперше сексуальний контент у 7-13 років. Дітям молодшого віку було складно ідентифікувати свої відчуття від такого контенту, у них значуще вище показник страху, ніж у старших за них дітей.

Британська організація Internet Watch Foundation виділила найпоширеніші види злочинів в інтернеті проти дітей за останній рік

  • самостійно створений контент сексуального характеру (селфі), що діти були змушені робити на вимогу злочинців, вдома у своїх кімнатах: IWF було виявлено 73% саме такого контенту;
  • веб-стріми, які діти під примусом проводять з дому;
  • втягування в ці прямі ефіри, стріми своїх молодших братів та сестер, які навіть не знають, що це можна записати (в 57% контенту бачили саме цю тенденцію).

Більше того, минулого року в США в даркнеті було виявлено сайт, присвячений жорстокому поводженню з дітьми віком до п’яти(!) років. Він був загальнодоступним понад два роки, протягом яких кількість підписників зросла до сотень тисяч. Основною перевагою таких відео злочинці називали “неможливість маленьких дітей повідомити про насильство”. Це яскраво підкреслює важливість механізмів запобігання та освіти щодо безпеки в мережі навіть найменших дітей.


Саме тому цього року освітній проєкт #stop_sexтинг акцентує увагу на захисті дошкільнят і дітей молодшої школи та випускає освітній мультфільм, книгу для дітей та нові уроки.

Перший мультфільм в Україні про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”

Освітній проєкт #stop_sexтинг, українська студія анімації Wow-How Studio, а також дитяча письменниця Іра Бова раді представити перший мультфільм в Україні про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”.

Ця історія — ідеальний початок для обговорення безпечного використання інтернету з дітьми 5-10 років. Казка розповідає про черепашку, на ім’я Хаппі, що вчиться у молодшій школі і як більшість дітей полюбляє користуватися гаджетами. Одного дня в соціальній мережі Хаппі отримує запит на дружбу. Черепашка його приймає і спілкується з незнайомцем — Тритоном. Чим закінчиться ця історія, дивіться разом із дітьми на YouTube.

Більше того, завдяки спільним зусиллям мультфільм доступний також англійською мовою. Мультфільм англійською буде доступний до кінця тижня на каналі

“Ми дуже раді, що змогли підтримати проєкт #stop_sexтинг у важливій справі захисту дітей в інтернеті! Сподіваємось, що завдяки анімації, яка відкриває додаткові формати та можливості донесення історії про черепашку Хаппі, якомога більше дітей та їх батьків дізнається, як поводити себе в цифровому просторі та убезпечитись від небажаних знайомств”, — Сергій Цимбал, CEO Wow-How Studio.

Книга для дітей «Безпечний інтернет. Завтра в школу» 

Експертка проєкту #stop_sexтинг та психологиня Аліна Касілова написала книгу «Безпечний інтернет. Завтра в школу» для дітей 5-8 років. Ця книга допоможе маленьким користувачам мережі дізнатися, що є головним в користуванні інтернетом, яких правил поведінки треба дотримуватись, навіщо потрібні обмеження часу та чи можна самостійно завантажувати ігри.

Книга гармонійно поєднує ігрові вправи та розвиток дитини з надзвичайно важливою розмовою про безпеку в інтернеті.Книга доступна за посиланням.

 як говорити з маленькими дітьми про безпеку в інтернеті

Уроки про безпеку в інтернеті під час війни для дітей 1-11 класів

Команда проєкту #stop_sexтинг з 18 листопада проведе серію вебінарів для вчителів «Ключові онлайн-навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті»”. Під час вебінарів відбудеться презентація нових уроків “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?” для учнів трьох вікових категорій, створених у партнерстві та за фінансової підтримки ChildFund. Реєстрація на онлайн-навчання за посиланням.

На жаль, у час війни російські військові знаходяться не лише у фізичному просторі — на наших землях чи в країні, вони проникають у наш онлайн-простір. Вони намагаються зібрати якомога більше інформації через відкриті джерела в інтернеті та публікації в соціальних мережах. Так, наприклад, через побудову довірливих стосунків у листуваннях чи навпаки через залякування дітей та підлітків вони можуть отримувати дані про цивільні об’єкти інфраструктури чи переміщення військових. Часом діти не вбачають у передачі інформації загрозу, що може призвести до трагічних наслідків, та не розуміють свою відповідальність за такі дії. 

Усі уроки стануть після проведення вебінарів на сайті.

Нагадаємо, що уроки можна провести як батькам удома, так і вчителям у школах.

За проведення уроків та перегляд вебінару передбачено отримання сертифіката про підвищення кваліфікації освітян. 

_______________________________________________________________________________________________

Про проєкт #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж 500 000 дітей та батьків.  В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин, а також створив першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты