Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="222974"]
Здоровье семьи

Що робити, якщо дитина укололася голкою від шприца на дитячому майданчику?

0
Ваша дитина грала на дитячому майданчику, копала лопаткою і раптом... укололася голкою від шприца. Що робити батькам і як реагувати?

Ваша дитина грала на дитячому майданчику, копала лопаткою і раптом… укололася голкою від шприца. Що робити батькам і як реагувати? Розбираємося!

якщо дитина укололася голкою від шприца

Джерело: freepik

Потенційно голка шприца без упаковки могла бути використана наркоманом, серед яких чимало носіїв ВІЛ, гепатитів В і С (всі ці інфекції передаються через кров). А в сирій землі часто мешкає правцева паличка. Відповідно, профілактичні заходи будуть спрямовані на перераховані вище хвороби.

Є ЧІТКИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ, ЗАТВЕРДЖЕНИЙ НАКАЗОМ МОЗ УКРАЇНИ

 • Не намагайтеся видавити кров з місця уколу або рани, а також не заливайте спиртовмісними засобами! Це може привести до додаткової травматизації тканин і підвищити шанси інфікування! Досить обробки чистою водою з милом. Потім рану потрібно тримати під проточною водою до повної зупинки крові. Якщо проточна вода недоступна, обробити місце уколу антисептиком для рук, уникаючи інтенсивного тертя і тиску.
 • Перевірте, чи щеплена ваша дитина від вірусного гепатиту В і правця. Якщо ні, потрібно провести екстрену вакцинацію. Від правця щеплення робиться одноразово протягом 20 днів після травми, і не зараховується як планове. Це означає, що з часом для повноцінного тривалого захисту потрібно провести повний курс необхідних щеплень.

   дитина укололася голкою від шприца

  Джерело: Pixabay

 • Від вірусного гепатиту В екстрену вакцинацію потрібно почати не пізніше, ніж через 3 доби після події за схемою 0-7-21 день. Тобто щеплення робиться вперше якомога швидше, друге — через 7 днів після першого, третє — через два тижні після другого. Це зараховується як планова вакцинація, тільки через рік рекомендується зробити ще одну (ревакцинацію) для закріплення ефекту.
 • Для профілактики ВІЛ вам доведеться якомога швидше, але не пізніше 72 годин, звернутися в найближчий центр по боротьбі з ВІЛ. Вірогідність заразитися цим вірусом при одноразовому уколі голкою навіть зі слідами свіжої крові дуже невелика — 0,1-0,3%. До того ж ВІЛ нестійкий у навколишньому середовищі. Але можливість інфікування є, тому пацієнтові призначають три противірусні препарати на 28 днів. Ці ліки ви не купите в аптеці, їх безоплатно видають в центрах з проблем ВІЛ.
 • Здати аналізи на гепатити В, С і ВІЛ через 3, 6 і 12 місяців після події.
 • Від вірусного гепатиту С спеціальної профілактики немає, але цю інфекцію хоча б навчилися лікувати, головне — вчасно розпізнати її.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAМетки:
безпека
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты