Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276432"]
Воспитание

Правила поведінки для дітей під час війни: розмови з незнайомцями та прогулянки в нових місцях

0
Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну питання безпеки дітей вийшло на зовсім інший рівень. З періоду закінче

Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну питання безпеки дітей вийшло на зовсім інший рівень. З періоду закінчення Другої Світової війни країни Європи не стикалися з подібними викликами. Але зараз воєнні виклики й ризики — частина нашого життя, і ми маємо бути готові захистити себе та дітей. Освітній проєкт #stop_sexтинг хоче нагадати основні правила поведінки з незнайомцями та відвідування нових місць, які будуть актуальні у будь-який час, особливо напередодні зимових канікул.

Правила поведінки для дітей під час війни

Джерело: Instagram @kgorod.ru

 

Зустріч з незнайомцями

Правило “Не спілкуватись з незнайомцями” завжди було актуальним, але в час війни воно набуло нового сенсу та має більше нюансів, Адже ані дорослі, ані діти ніколи точно не знають, ким саме є людина поруч, тому важливо завжди розумно поводитися з незнайомцями.

Пропонуємо поділитися з дітьми наступними правилами:

 • Не розмовляйте з незнайомими для вас людьми, якщо вони здаються вам підозрілими;
 • Не підходьте близько до автомобіля, який біля вас зупиняється;
 • Не залишайтеся наодинці з тим, кого ви не знаєте (навіть якщо ця людина здається вам доброю);
 • Не сідайте до автомобілів з незнайомими людьми;
 • Не беріть нічого у незнайомців із рук;
 • Не йдіть з незнайомцями нікуди, навіть, якщо вони вам обіцяють щось показати або подарувати;
 • Не розказуйте незнайомцям жодної приватної інформації про себе чи батьків;
 • Не встрягайте у суперечки з незнайомими людьми;
 • Не провокуйте незнайомців до спорів, сварок, агресії;
 • При появі озброєних людей негайно прямуйте до безпечного місця.
 • Якщо дитина потрапила в ситуацію, коли незнайомець чи незнайомка хочуть познайомитись з дитиною, щось їй пропонують чи питають приватну інформацію, то важливо, щоб дитина одразу розказала про це дорослим, які є поруч: освітянам, батькам, родичам.

Прогулянки в нових місцях: вибухонебезпечні предмети

Після деокупації території України на нашій землі, на жаль, ще десятки років буде небезпека знайти різні вибухонебезпечні предмети. Їх існує багато видів:


 • боєприпаси: бойові частини ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); інженерні боєприпаси (протитанкові й протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо); навіть можна зустріти припаси Другої Світової війни; 
 • піротехнічні засоби (патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.

Такі предмети можуть бути під землею, підвішені у повітрі, а можуть і просто лежати на землі, часто замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, які знаходяться у різних портфелях, сумки, валізах банках, пакунках, які просто залишені у багатолюдних місцях. Діти — дуже допитливі та легко піддаються спокусі дослідити ці предмети, й це завжди має негативні наслідки. 

Перевірмо, як швидко та яку кількість вибухонебезпечних предметів ви зможете знайти на цьому фото? Відповідь ви знайдете наприкінці статті.

Правила поведінки для дітей під час війни

Тож, як діяти у випадку, якщо ви або діти знайшли підозрілий предмет:

 1. Ні в якому випадку не наближатися та не торкатися цього предмету. 
 2. Відійти на безпечну відстань.
 3. Не намагатися перемістити, не розбирати, не пробувати його зачепити палицею, або будь-яким іншим предметом.
 4. Не брати до рук, намагатися кинути його, не вдаряти по ньому чимось, не намагатися вкинути до багаття, не кидати у водойму.
 5. Не приносити його на подвір’я школи, додому, на секцію, або будь-куди.
 6. Одразу повідомити про знахідку у ДСНС (за номером 101). 
 7. Повідомити дорослих. 
 8. Дочекатися приїзду ДСНС на значній відстані та діяти за їх інструкціями.

Також не слід забувати про загальні рекомендації поводження себе на природі, під час туристичних походів, прогулянок з тваринами, пікніків (якщо територія місця вашого проживання прикордонна або була в окупації, то краще утримуватися від прогулянок парками та лісами без офіційних підтверджень безпеки від офіційної влади.

Що ж до фото, то на ньому 10 вибухонебезпечних предметів (відмічено червоним). І це — на такій невеликій ділянці землі.

Правила поведінки для дітей під час війни

Спеціальний урок про офлайн-безпеку дітей під час війни від #stop_sexтинг

Ми також рекомендуємо батькам та вчителям провести для дітей спеціальний урок, розроблений фахівцями #stop_sexтинг “(Не)безпека в час війни. Уроки для учнів 1-11 класів щодо безпечної поведінки під час війни”, створених за підтримки DT Institute. Цей урок допоможе дізнатися або краще засвоїти інформацію щодо актуальних ризиків в реальному житті (повітряні тривоги, артобстріли, ситуація, коли дитина загубилась під час евакуації чи виїзду, вибухонебезпечні предмети на вулиці, руйнування будинків чи стрілянина на вулиці); контактів, куди звертатися по допомогу та інше. 

Правила поведінки для дітей під час війни

Урок для дітей 1-4 класу 

Урок для 5-8 класу 

Урок для 9-11 класу 

________________________________________________________________________________________________

Про проєкт #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж 500 000 дітей та батьків.  В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин, а також створив першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті https://stop-sexting.in.ua/ .


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты