Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273225"]
Все буде УКРАЇНА!, Психология

8 способів побороти страх невідомого та тривогу про майбутнє

0
Зараз ми зіткнулись з серйозним психологічним пресингом та страхом невідомого. Що буде далі? А що як станеться щось погане? А як ць
тривожність

Джерело: Unsplash

1. Не можете контролювати – відпустіть

Страх невідомості виникає в основному через те, що ми намагаємось контролювати те, до чого не можемо дотягнутись.

Простий прийом, як відпускання того, що не піддається контролю:

  • Запитайте в себе, чи можете ви щось зробити у цій ситуації.
  • Якщо можете – робіть це.
  • Якщо не можете – відпустіть ситуацію.

2.  Знайдіть внутрішнє джерело контролю

Є так званий “локус контролю” – зовнішній та внутрішній. Зовнішній – це коли контроль передається зовнішнім факторам. А внутрішній – тільки ми відповідаємо за свої вчинки та дії.

Більш ефективний для подавлення тривоги – внутрішній локус контролю.


Джерело: Unsplash

3. Грамотно підходьте до планування

Продумуйте свої плани на майбутнє, коригуйте їх, враховуючи зміни, що настали. Таким чином ви будете завжди мати плани та чіткі дії. Це значно зменшить усю тривожність, оскільки у вас вже все буде розписано.

4. Будьте до себе доброю

Ніякий спосіб не буде вам підходити, якщо ви не добрі до себе, а при найменших переживаннях починаєте ще й себе клювати.

У стресові та тривожні моменти важливо бути до себе якомога добрішою та підтримувати себе. Так, ви спотикаєтеся, і так, зараз не все залежить від вас. Але це все одно не привід себе ненавидіти та звинувачувати.

5. Не читайте забагато новин

Країна у стані війни й з кожного чайника на нас несуться новини про те, що десь щось вибухнуло, десь поїхала колона окупантів, а десь взагалі твориться страшне. Чим більше поганих новин ми “їмо”, тим більше рівень тривожності. Навіть якщо ви розбавляєте  новини добрими та позитивними, ви все одно запам’ятаєте погане – так працює психіка.

Саме тому варто перевіряти новини тільки двічі на день. Вимкніть сповіщення з усіх новинних каналів в Телеграмі, залиште тільки ті, що попереджають про повітряну тривогу у вашому місті. Це допоможе повернути внутрішній баланс.

Джерело: Unsplash

6. Можете контролювати? Відпустіть

Іноді деякі речі варто пропустити, просто щоб зайнятись більш важливими. Так сказати, “за двома зайцями поженетеся – жодного не спіймаєте”.

7. Зробіть вправу “орел-хробак”

Все дуже просто. Хробак бачить декілька сантиметрів перед собою. Орел – широкий кут. Але при цьому хробак бачить деталі, а орел бачить картинку в цілому. Спробуйте оволодіти цими двома точками зору.

Точка зору орла дозволить вам побачити, куди ваші дії можуть привести через п’ять та десять років. А точка зору хробачка дозволить продумати короткострокові плани – рутини, поточні дії, щоденні звички.

Опанувавши ці обидві точки зору, ви зможете позбутись від тривожності, оскільки повністю контролюватимете своє майбутнє та теперішнє.

8. Ніколи не думайте “а що, як…”

Повністю посвятіть себе своїм діям та справам, переставши думати та гадати, що ж може статись, якщо станеться щось інше.

Думки часто заводять нас в дурний стан тривоги через те, що ми буквально себе накручуємо на пустому місці. Просто не гадайте, а продовжуйте працювати, вірити у ВСУ та посилати російський воєнний корабель…

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты