Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273377"]
Психология

7 фраз, які не можна говорити людині з панічною атакою

0
Ні, вона не може просто взяти й заспокоїтись! Панічна атака – це жахливе відчуття. Людині здається, що світу зараз настан�
7 фраз, які не можна говорити людині з панічною атакою

Джерело: Shutterstock

Панічна атака – це жахливе відчуття. Людині здається, що світу зараз настане кінець, стіни насуваються, повітря не вистачає, а смерть вже близько. Серце починає битись частіше, і віддихатись не можна навіть на відкритому повітрі. В такому стані дуже важко думати раціонально.

Але що робити, якщо людина поряд з вами знаходиться в стані панічної атаки або переживає їх регулярно? Що сказати, щоб не нашкодити?

Ось 7 фраз, які не можна казати людині з панічними атаками.

1. “Припини!”

Ніхто не впадає в панічну атаку, тому що в нього видався нудний день і хочеться розважитись. Тіло буквально думає, що воно в смертельній небезпеці. Це неприємно, дуже страшно, і людина й сама рада була б припинити ці відчуття. Але за вашим бажанням це не відбудеться, і від того, що ви будете говорити “Ну, припини це, бігом!” ніякої допомоги не буде.


2. “Ти що, не можеш просто заспокоїтись?”

Ні, не може.

Панічна атака приходить неочікувано, може продовжуватись декілька хвилин або довше. Людина, що часто стикається з цим станом може напрацювати деякі механізми самопідтримки та приховувати цей стан, робити його не таким явним. Але усе одно просто взяти й заспокоїтись не може ніхто.

7 фраз, які не можна говорити людині з панічною атакою

Джерело: Unsplash

3. “Будь сильною!”

Залиште усі ці заклики для свого мотиваційного коуча. Усі вони вказують тільки на те, що людина слабка, поводиться недостойно і ницо, не може справитись зі своїми емоціями. Такі фрази принижують людину просто за те, що вона перегружена, та не допомагають побороти панічну атаку.

А знаєте, кому вони допомагають? Вам. Ви таким чином випліскуєте своє незадоволення та лють на людину, бо вона неочікувано стала вам незручна.

4. “Не переживай”, “Не думай про це”

Ок. Одразу людина взяла та й перестала переживати. Вау, ви – чудотворець.

Ні, так це теж не працює, і подібні фрази тільки можуть поглибити панічну атаку. Коли ви змушуєте себе про щось не думати, ви тільки про це й починаєте думати. Під час панічної атаки неможливо не думати про цей стан.

7 фраз, які не можна говорити людині з панічною атакою

Джерело: Unsplash

5. “Ти в порядку”

Ні, взагалі людина не в порядку. Панічна атака спричиняє стільки стресу, що людина не може контролювати свою реакцію ні на що. До того ж навіть з погляду спостерігача можна помітити, що людина не в порядку. Та й навіть якщо це не так, то це не означає, що людина в нормальному стані.

6. “Не придурюйся”

Це максимально бридко – казати таке людині під час панічної атаки. Це знецінює страждання людини, та в цілому цей стан.

7. “Попий чаю з ромашкою, і в тебе це пройде”

Ні, так це не працює. Якби умовний чай з ромашкою, молитви чи афірмації допомагали, панічними атаками б ніхто не мучився. Постарайтеся не давати людині порожніх порад. Якщо є можливість, зв’яжи людину з хорошим спеціалістом – психологом, психотерапевтом.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты