Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273331"]
Воспитание, Все буде УКРАЇНА!

Як говорити з дітьми про військову агресію?

Old date:
Current date: 2022.09.30
New date: 2022.03.22
0
Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. В телеграм каналі "Психологічна підтримка" запропонували

Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. В телеграм каналі «Психологічна підтримка» запропонували батькам ознайомитися з основними правилами спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.

Як говорити з дітьми про військову агресію?

! Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.. Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку.

Казка про мужніх бджіл


Казка для дітей від 2-3 років. Алегорія на сьогоднішні події в Україні. Казка має на меті допомогти батькам пояснити сьогоднішні події дітям, допомогти їм віднайти надію, віру у перемогу добра над злом.

У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою в присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватись за власне життя та життя рідних.

Найкраще — коли про війну дітям пояснять батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось з близьких друзів чи родини поговорити з вашою дитиною.

Для дошкільнят:

  • Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки «Коза-дереза» можна пояснити дитині, наскільки небезпечно є пускати чужого у свою домівку.
  • Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо.
Як говорити з дітьми про військову агресію?

Джерело: pixabay.com

Для дітей 6-10 років:

  • Варто повторювати, що батьки до всього готові та захистять: якщо скажімо збирають «тривожну валізу» можна пояснити дитині, що все необхідне мають на будь-який випадок. Нагадати, що поряд є укриття, там можна сховатись і бути в безпеці.
  • Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов’язок, так сама як робота та обов’язок дитини зараз продовжувати навчання.
  • Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію.

Для старших дітей та підлітків:

  • Старші діти вже мають доступ до інформації. Завдання батьків — фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну і перевірену інформацію.
  • Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти.
Як говорити з дітьми про військову агресію?

Джерело: pixabay.com

⁉️Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що у ситуації війни ми маємо бути більш обережними, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі.

Будьте поряд із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих.

Бережіть себе та близьких. Все буде Україна!

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты