Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="276262"]
Здоровье семьи

Цукровий діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

0
Діабет - це тяжке ендокринне захворювання, пов'язане зі збоєм у роботі підшлункової залози. Як виникає ця недуга і чи не загрожує во�

Діабет — це тяжке ендокринне захворювання, пов’язане зі збоєм у роботі підшлункової залози. Як виникає ця недуга і чи не загрожує вона маленьким ласунам та ласункам?

Цукровий діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: freepik

14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. В Україні зареєстровано понад 1 млн хворих на цукровий діабет і близько 200 тис. пацієнтів змушені постійно приймати інсулін.

На жаль, діабет — захворювання, яке не можна вилікувати. Тому хвора на діабет дитина потребуватиме лікування постійно, залишаючись на диспансерному обліку у ендокринолога.

ШУКАЄМО ПРИЧИНИ ДІАБЕТУ

 1. Вірусна інфекція. Віруси свинки, краснухи, кору, вітряної віспи, цитомегаловірус, вірус Коксакі здатні зруйнувати клітини підшлункової залози, які продукують інсулін.
 2. Спадковість. У мам, які страждають на діабет, часто народжуються хворі малюки чи діти зі слабкою підшлунковою залозою.

ОСНОВНІ ТИПИ ДІАБЕТУ

Виділяють два основних типи хвороби: інсулінозалежний діабет (1-го типу), а також інсулінонезалежний діабет (2-го типу). Якщо серед дорослого населення переважає цукровий діабет другого типу, серед дітей — саме першого (інсулінозалежний). Зверніть увагу, що можливі трансформації з другого типу в перший, але не навпаки.

Період, що передує розвитку явного діабету (переддіабет), можна розпізнати по тому, як малюк погано переносить тривалі перерви між їжею, раптово слабшає, блідне, покривається потім. Про цю стадію мають пам’ятати батьки дітей зі спадковою схильністю до діабету, з ожирінням, з різними захворюваннями печінки, нирок.


Цукровий діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: instagram @detmart.ru

СИМПТОМИ ДІАБЕТУ

 1. З’являється сильна спрага. За добу дитина може випити води 5-6 л та більше (до 10 л рідини на добу). Жага відчувається і вночі, тому такі діти часто прокидаються, щоби попити. Сеча виділяється в 2-4 рази більше, ніж у здорових дітей (понад півтора літра). Сеча стає майже такою ж безбарвною, як вода, і липкою (аналіз показує наявність цукру).
 2. Схуднення. Попри підвищений апетит, дитина сильно худне.
 3. Запах із рота. З рота (особливо це помітно вранці) пахне ацетоном, цей запах нагадує аромат мочених яблук.
 4. Загальні ознаки. Дитина відчуває сильну слабкість, біль у животі, з’являється діарея, іноді блювота, адже ацетон діє організм як отруйна речовина. Уражається шкіра та слизові. Слизова оболонка порожнини рота при цукровому діабеті стає яскраво-червоною та сухою.
 5. Фарбування шкіри. Шкіра на щоках, в області надбрівних дуг, вилицьових кісток, на повіках червоніє, а на долонях і стопах жовтіє.
Цукровий діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: instagram @fitnec_deti_nsk

ЛІКУВАННЯ ДІАБЕТУ

Турбота про малюка-діабетика лежить на таких трьох китах: постійний контроль за станом дитини, замісна терапія (заповнення нестачі інсуліну) та, звичайно, дієта.

 • Стежити за рівнем інсуліну потрібно тричі на день. Чим рівніший протягом дня рівень цукру в крові, тим вища чутливість до інсуліну, а отже, дозування потрібно менше.
 • Дозування та режим введення. Все індивідуально і залежить від ступеня тяжкості перебігу цукрового діабету та віку дитини. Дозування встановлюється лікарем. Інсулін вводять внутрішньом’язово за 15-30 хвилин до їди.
 • Спеціальна дієта. Годувати хворого на діабет малюка необхідно 6 разів на добу і частіше. Спеціальну дієту для малюка порекомендує дієтолог або лікар-ендокринолог.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UA

Статьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты