Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274543"]
Мама

Вознесіння Господнє 2024: основні прикмети та молитви для здійснення бажань

0
Українці відзначають одне з важливих християнських свят – Вознесіння Господнє, дванадесяте свято та одна з головних подій Священ�

Українці відзначають одне з важливих християнських свят – Вознесіння Господнє, дванадесяте свято та одна з головних подій Священної історії.

Вознесіння Господн

Джерело: Unsplash

Цей день для вірянин має особливе значення і наповнений особливим змістом, адже Вознесіння Господнє символізує наближення до Божественного, коли відкриваються небеса. Вважається, що в цей день кожна людина може попросити у Вищих сил блага для себе та своєї сім’ї, звернувшись до Господа молитвою.

Вознесіння знаменує собою останній шлях Христа на небо, до Отця його для возз’єднання та триєдиного правління – Святого Духа, Бога-Сина та Бога-Отця. Це свято нерозривно пов’язане з Великоднем і випадає на сороковий день після нього, через це щороку його святкують у різні дати. У 2024 році Вознесіння Господнє українці відзначають 13 червня.

За традицією, у це важливе свято віряни прагнуть відвідати храм. Однак, якщо храм відвідати не вдасться, бажано звернутися до Господа з молитвою, подякувати йому за все, попросити допомоги або покаятися у гріхах. Також важливо провести цей день у гармонії та світі, уникнути сварок та негативних емоцій.


Про прикмети та традиції Вознесіння Господнього, а також про те, чого не можна робити у це свято, читайте у нашому матеріалі.

Вознесіння Господн

Джерело: Unsplash

Вознесіння Господнє 2024: прикмети та традиції

Цього дня прийнято не відмовляти у допомозі жебракам та знедоленим, адже існує повір’я, що у свято Вознесіння під виглядом бідняка сам Господь може підійти до будинку за милостинею або попросити допомоги.

Традиційним частуванням на Вознесіння Господнє, яке господині подавали до столу, були довгі пироги, верхню частину яких прикрашали драбинки — символ шляху Ісуса Христа на Небеса. Ці пироги називають сходами, драбинами й просто драбинками.

Народні традиції свідчать, що з дня святкування Вознесіння Господнього закінчується весна, тому можна не чекати на похолодання і сміливо готуватися до настання літа. Вважалося, що після Вознесіння літо вступає у свої права, тож будинок у цей день потрібно прикрасити свіжими квітами.

Якщо у цей день погода буде хороша, то буде тепло аж до самої осені. А ось дощ на Вознесіння Господнє є провісником хвороб у худоби та неврожаю.

Вознесіння Господн

Джерело: Instagram@iveron_iverhram

Згідно з народними прикметами, той, хто скупається на Вознесіння у річці, буде здоровим увесь рік.

Крім того, в цей день можна дізнатися про долю тяжкохворої людини. Для цього на свято необхідно заплести кілька березових гілочок у кіски. Якщо після закінчення 10 днів гілочки не висохли, то, найімовірніше, хворого чекає лікування.

За допомогою березових гілочок, заплетених у кіски, також ворожили на нареченого та заміжжя. Молоді дівчата розплітали кіски у випадку, якщо гілочки до Трійці залишалися зеленими та дякували за швидкі позитивні зміни у житті – зустріч нареченого та заміжжя, а також щасливу долю.

Вознесіння Господнє 2024: чого не можна робити

Вознесіння Господнє – день, коли необхідно дотримуватися миру та спокою у своїй душі, а також уникати конфліктів у сім’ї та сварок з близькими людьми. У цей день потрібно робити для близьких щось гарне та радувати свою сім’ю.

На Вознесіння Господнє не можна займатися тяжкою роботою, але водночас не слід перекладати її на інших людей. Бажано зайнятися важкою працею в інший день, а цього дня присвятити себе духовному просвітленню.

Небажано давати волю поганим думкам. Краще присвятіть цей день сім’ї та близьким, та намагатися контролювати свої негативні емоції. Також на Вознесіння Господнє рекомендують згадувати померлих родичів.

Вознесіння Господн

Джерело: instagram @pravoslavie_segodnya

Вознесіння Господнє 2024: молитви

Молитва Вознесіння Господнього

Господи Ісусе Христе, Боже наш, що зійшов з небесних висот заради нашого спасіння і сповнив нас духовною радістю у святі й світлі дні воскресіння Твого, а по закінченні земного служіння Твого вознісся від нас на Небо зі славою і сів праворуч Бога та Отця!

У цей ясний і світлий день Божественного вознесіння Твого на Небо земля святкує і торжествує, Небо сьогодні тішиться вознесінням Творця всесвіту, люди повсякчас прославляють, бачачи, що природа їхня, яка заблукала і впала, вже на раменах Твоїх, Спасе, спочиває і на Небо возноситься, ангели веселяться промовляючи: «Хто Цей, що приходить у славі, сильний у боротьбі, Він насправді Цар Слави?!

Допоможи й нам, немічним, що по-земному думаємо і не перестаємо лише тілам догоджати, величний вихід Твій на Небо обдумуючи й прославляючи, відкласти нарешті усі свої життєві й тілесні турботи та разом з апостолами Твоїми на/ Небо усім серцем і всіма помислами своїми споглядати, не забуваючи, що там, на Небі, оселі наші, а тут, на землі, ми лише подорожні й прибульці, котрі вийшли з батьківського дому і віддалилися в далеку країну гріха.

Заради цього просимо Тебе, Господи, Своїм славним вознесінням віднови нашу совість, бо нічого дорожчого в цьому світі у нас немає, виведи нас з гріховного полону тіла і світу, щоб ми тільки про горішнє, а не про земне, роздумували, щоб не лише собі догоджали і для себе жили, але Тобі і для Тебе — Господа і Бога нашого – служили й трудилися, допоки не звільнимося від тіла і перейшовши заслужені митарства, досягнемо небесних поселень Твоїх на яких, ставши праворуч величі Твоєї, з ангелами і архангелами та з усіма святими прославлятимемо Всесвяте Ім’я Твоє з Безпочатковим Твоїм Отцем і Всесвятим і Єдиносущним і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Тропар, глас 4

Вознісся Ти у славі Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітницею Святого Духа, утвердивши їх Своїм благословенням, що Ти є Син Божий, Визволитель світу.

Кондак, глас 6

Сповнивши наше спасіння і з’єднавши земних з небесними, вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, не розлучаючись, але невідступно перебуваючи і взиваючи до тих, що люблять Тебе: «Я з вами і ніхто проти вас».

Величення

Величаємо Тебе, Живодавче Христе, і шануємо Що на небеса, з Пречистою Твою плоттю,

Божественне Вознесіння.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты