Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="274548"]
Мама

Вознесіння Господнє: що можна, а що заборонено робити цього дня

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2022.05.31
0
Через 40 днів після Великодня християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших церковних свят — Вознесіння Господнє. Ця поді

Через 40 днів після Великодня християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших церковних свят — Вознесіння Господнє. Ця подія, описана в Євангелії, завершує цикл пасхальних святкувань і є завершенням земного існування Ісуса.

Вознесіння Господнє

Джерело: Shutterstock

У 2022 році Вознесіння Господнє 2 червня, як і завжди, ця дата випадає на четвер 6-го тижня після Великодня.

Як будь-яке релігійне свято, день Вознесіння Христового супроводжується заборонами, рекомендаціями церкви та народними традиціями.

ЩО МОЖНА І ПОТРІБНО РОБИТИ НА ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

Напередодні свята у всіх церквах та храмах проходить всенічна служба, прийти на яку вважається обов’язковим для вірян.

 • Оскільки Вознесіння це важлива подія у християнській релігії, цього дня необхідно налаштуватися на мирний та доброзичливий лад. Думати про вічне і згадувати все добре, що відбувалося в житті.
 • Церква наполягає – якщо ви не змогли простояти всеношну, молитва в день Вознесіння Господнього і напередодні обов’язкова.
 • У це свято заведено згадувати померлих, відвідувати могили та приносити спеціальну випічку у вигляді сходів. Напередодні свята печуть особливі млинці, які називають «Божа окутка», «онучки», «Христові лапотки» та готують їх «Христові на доріжку».
 • Відзначаючи Вознесіння Господнє, потрібно бути особливо уважними до тих, хто потребує. Цього дня роздають милостиню, але у сучасному світі допомогти ще простіше – наприклад, перерахувати гроші до благодійного фонду.
Вознесіння Господнє

Джерело: instagram @milawellness

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ДЕНЬ ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО

 • Традиційно, під час великих церковних свят не рекомендується працювати. При цьому церква не наполягає на повному неробстві, але нагадує – у значні дати важливо зосередитись на думках про вічне та по можливості не відволікатися на тлінне.
 • А ось що справді не можна робити в день Вознесіння Господнього, це сваритися, конфліктувати та злитися.
 • Ще одна заборона родом з давніх-давен – не можна виносити сміття з будинку викидати що-небудь з вікон. Вважається, що напередодні Вознесіння Ісус, переодягнувшись у жебрака, ходить вулицями і можна ненароком його зачепити.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

 • Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то літо й осінь будуть теплими.
 • Якщо на Вознесіння ллє дощ, це вважалося поганою прикметою та обіцяло втрату врожаю та хвороби.
 • Роса, яка випадає в день Вознесіння Господнього, вважалася цілющою і якщо її зібрати і вмитися ранком, можна надовго зберегти молодість і свіжість.
 • Справжнє літо в наших широтах починається лише після Вознесіння Господнього.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x