Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273320"]
Досуг

Якого числа Благовіщення у 2024 році. Історія свята

0
Благовіщення одне з двонадесятих свят, які відзначають усі християнські конфесії. День Благовіщення припадає на період Великого П

Благовіщення одне з двонадесятих свят, які відзначають усі християнські конфесії. День Благовіщення припадає на період Великого Посту.

Благовіщення у 2024 році

Джерело: freepik

Для християн – православних, католиків, протестантів, значущість Благовіщення складно переоцінити, адже саме цього дня, як свідчить Євангеліє, діва Марія дізналася, що стане матір’ю рятівника людського роду.

Коли Благовіщення 2024

Благовіщення, на відміну від Великодня, наприклад, відзначають щорічно в той самий день, рівно за 9 місяців до Різдва Христового. Тобто, дата свята фіксована — 25 березня, а тому вона може випадати на різні періоди передвеликодньої підготовки.

Історія свята Благовіщення

Почалося все задовго до цього дня – трирічну Марію батьки віддали на виховання до Єрусалимського храму, де вона жила у молитвах та благочесті. За 10 років свого життя дівчинка не бачила нічого, крім стін храму і прийняла тверде рішення присвятити себе богу, давши зарок ніколи не одружуватися. Коли Марії виповнилося 14 років, за законом вона мала покинути храм і повернутися до батьків, але на жаль, на той час вона залишилася сиротою. Тоді й знайшлося компромісне рішення – Марію заручили літньому Йосипові, відомому своєю праведністю. Шлюб носив виключно формальний характер, як свідчить Євангеліє, Марія залишалася незайманою.


Через кілька місяців після того, як Марія увійшла в дім Йосипа, з неба з’явився архангел Гавриїл і повідомив, що вона обрана, щоб привести в цей світ божого сина. З’явившись Діві Марії, Ангел Гавриїл привітав Її: “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!”. Таким чином, ангел приніс благу звістку про зачаття діви майбутнього Месії.

Таким чином, церква вважає Благовіщення початком нової епохи людства та євангельської історії Христа.

Якого числа Благовіщення у 2024 році

Джерело: instagram@mriyphotography

Як святкувати Благовіщення

Як на будь-яке велике свято на Благовіщення у церквах та соборах відбуваються літургії. Присутність на службі цього дня вважається обов’язковою. Тим більше, що працювати на Благовіщення не можна, а особлива заборона на шиття і в’язання відбувається не від церкви, а радше є відлунням язичницьких часів.

У церкві можна було отримати освячену просфору – прісний церковний хлібець. Крім того, особливо старанні господині пекли просфори самі й потім несли їх із собою для освячення до церкви.

Традиційно на Благовіщення випускають птахів із клітин, як символ доброї звістки та визволення не лише людей, а й усього живого. Але й у цій традиції є відлуння нашого язичницького минулого – селяни цього дня випускали лісових птахів, щоб вони попросили богів про добрий врожай.

Після церковної служби вдома накривали стіл, причому на ньому були освячені просфори та рибні страви.

На Благовіщення, 25 березня заведено заготовляти особливим способом Благовіщенську сіль, яка, як вважається, має цілющу властивість. Заздалегідь заготовлену сіль треба просмажити на сковороді, примовляючи у своїй молитви. Коли сіль охолоне, її розсипають у невеликі місткості та використовують потроху протягом року.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты