Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278013"]
Досуг

Благовіщення: що можна та що заборонено робити у цей день

0
Для християн усіх конфесій Благовіщення - це особливе свято, яке називають початком нової ери і основою християнської Євангельськ�

Для християн усіх конфесій Благовіщення — це особливе свято, яке називають початком нової ери і основою християнської Євангельської історії. Як будь-яке церковне свято, Благовіщення супроводжується ритуалами, заборонами та важливими справами, які необхідно здійснювати цього дня.

Благовіщення 2022

Джерело: Freepik

Дата Благовіщення фіксована – його відзначають 7 квітня, але випадає на різні періоди Великого посту.

Що не можна робити на Благовіщення: церковні заборони

Історія свята, описана в Євангеліє, свідчить: юній діві Марії з’явився архангел Гавриїл і приніс їй благу звістку (звідси і назва свята — Благовіщення), що діва обрана стати матір’ю сина божого. Тоді ж сталося непорочне зачаття Марії майбутнім Спасителем людського роду.

День Благовіщення сприймається віруючими як один із найсвітліших і радісних днів, а тому не можна на Благовіщення сваритися, з’ясовувати стосунки, конфліктувати та лаяти дітей.


Не можна на Благовіщення виконувати важку роботу, не рекомендується шити та в’язати, влаштовувати генеральне прибирання та ремонт. Щоправда, церковні служителі не наполягають на суворості цієї заборони, стверджуючи, що слід керуватися здоровим глуздом, але не забувати думати про суть Благовіщення. Проте, у народі заборона працювати вважається важливою, навіть приказка є відповідна: «На Благовіщення птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете».

Оскільки Благовіщення випадає на період передпасхального Великого посту, як і раніше, не можна їсти продукти тваринного походження. Хоча на Благовіщення робиться послаблення – дозволено їсти рибу.

свеча церковь

Джерело: instagram @milawellness

Народні заборони на Благовіщення

Християнські традиції у слов’ян міцно переплетені з народними, місцями язичницькими прикметами та правилами. Це стосується і заборон на Благовіщення. Так, у народі вважають:

 • Не можна на Благовіщення одягати новий одяг – чому сказати складно.
 • Не варто фарбувати волосся, стригтись, навіть розчісуватися не рекомендується – наші предки вважали, що так можна заплутати нитки своєї долі.
 • У народі вважалося, що на Благовіщення, особливо вранці, не можна запалювати світло (раніше це були свічки або скіпки), оскільки можна не помітити ангельський вогонь.

Що можна і потрібно робити на Благовіщення

 1. Насамперед, звичайно, віруючим слід вирушити до церкви на благовіщенську службу. Якщо спекти вдома просфори – спеціальний прісний хлібець, можна принести їх із собою та освятити. Але найчастіше просфори роздають у церкві всім віруючим – по одній на людину.
 2. На Благовіщення, 7 квітня, прийнято заготовляти особливим способом Благовіщенську сіль, яка має цілющу властивість, особливо якщо таку сіль освятити в церкві.
 3. У цей день церквою передбачено послаблення, тому на Благовіщення можна приготувати і їсти рибу та рибні страви.
 4. Ще одне цікаве народне повір’я – якщо ще до світанку дня Благовіщення прошепотіти чоловікові (або коханому) слова кохання, можна зберегти взаємні почуття на довгі роки. Принаймні на рік до наступного Благовіщення. Є ще одна версія цього повір’я – протягом дня потрібно встигнути 40 разів сказати чоловікові «коханий».
софиевский собор киев

Джерело: instagram @dima3370

Народні прикмети на Благовіщення

 • На Благовіщення весна остаточно перемогла зиму.
 • Яка погода стоїть на Благовіщення, такою буде і на Великдень.
 • Дощова погода та гроза на Благовіщення – літо буде сухим та спекотним.

Вірити чи ні народним прикметам, чи дотримуватися церковних правил, питання особистого вибору. Але, погодьтеся, є чимало позитиву у цих законах.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты